05 Temmuz 2018, Perşembe 16:08:54

Funda Ocak: "Hava trafiği yüzde 35 artış gösterdi"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Kastamonu Havalimanı'nı ziyaret etti.
  • Sabah Düsseldorf'tan uçup, öğleden sonra Kastamonu'ya uçmak güzel olurdu. Ne yazık ki şu anda mümkün değil. Almanya'dan Kastamonu'ya direkt uçuş harika olurdu. En azından yaz aylarında.
  • Terminalde aşağa kayma, betonlarda kırılma yarılma var diyorlardı. Onlara baktı mı acaba Dhmi genel mdrü. Önemli bir konu aslında. Yeni dolgu yapılan yere terminal binası yapıldı. Alt kısım çökerse terminal en az 50-100 metre düşer, bu da felaket olur
  • Hava trafiğinin artışı odaklı bir konuşmada hava trafik kontrolörlerinden bir kelime bile bahsedilmesin, ne güzel dünya.
  • Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları açılmalı.
  • Aprona çıkarken yelek giymiyor muyuz :))
  • Günde iki tane uçak iniyor o da hergün 2 değil.%35 artsa ne olur %100 artsa ne olur?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Kastamonu Havalimanı'nı ziyaret etti.

Kastamonu Havalimanı'nın 5 yıl önce açıldığını anımsatan Ocak, geçen süreçte havalimanının sürekli gelişim gösterdiğini ifade etti.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, burada yaptığı açıklama şunları söyledi;
"Önemli tarih, kültür ve medeniyet merkezimiz Kastamonu'nun dünyaya açılan penceresi Kastamonu Havalimanı'nda değerli mesai arkadaşlarımızın misafiri olduk bugün. Muhterem Cumhurbaşkanımızın açılışını 5 yıl önce bugün yapmış olduğu Kastamonu Havalimanımızın, açılış yıldönümünü Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Tahir Zafer Karahasan ile birlikte kutladık.

Böyle önemli bir günde gerçekleştirdiğimiz ziyarette çalışma arkadaşlarımızla hasbihal imkânı bulduk, ayrıca yapımı devam eden “Kastamonu Havalimanı Çevre Drenajının ve Şevlerinin Rehabilitasyonu” işinde incelemelerde bulunduk.

Bu vesileyle ülkemizin en yeşil, manzarası en güzel havalimanları arasında yer alan Kastamonu Havalimanı’nın, hizmete girdiğinden beri sürekli gelişim gösterdiğine tanıklık eden yolcu ve uçak trafiğindeki artışlardan söz etmek istiyorum sizlere.

2018 yılı haziran ayı istatistiklerine göre; haziran ayında Kastamonu Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5 artışla 9.234 oldu. Aynı ay Kastamonu Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 112 olarak gerçekleşti. 2018 yılının ilk 6 ayının gerçekleşmelerine göre ise Kastamonu Havalimanı’ndan; bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artışla 43.654 yolcu hizmet aldı, hizmet verilen toplam uçak trafiği yüzde 35 artışla 458’e ulaştı.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY tarafından, “2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti” ilan edilen Kastamonu'muza en iyi şekilde hizmet sunma gayretindeki değerli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum."Funda Ocak: "Hava trafiği yüzde 35 artış gösterdi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Teoman ~ 4 yıl önce
Sabah Düsseldorf'tan uçup, öğleden sonra Kastamonu'ya uçmak güzel olurdu. Ne yazık ki şu anda mümkün değil. Almanya'dan Kastamonu'ya direkt uçuş harika olurdu. En azından yaz aylarında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan ~ 4 yıl önce
Terminalde aşağa kayma, betonlarda kırılma yarılma var diyorlardı. Onlara baktı mı acaba Dhmi genel mdrü. Önemli bir konu aslında. Yeni dolgu yapılan yere terminal binası yapıldı. Alt kısım çökerse terminal en az 50-100 metre düşer, bu da felaket olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 yıl önce
Hava trafiğinin artışı odaklı bir konuşmada hava trafik kontrolörlerinden bir kelime bile bahsedilmesin, ne güzel dünya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ personel ~ 4 yıl önce
Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları açılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fıtı fıtı ~ 4 yıl önce
Aprona çıkarken yelek giymiyor muyuz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sende ~ 4 yıl önce
Apronda uçakmı var? kime giyecekler fosfor yelekleri hocam takılma böyle şeylere
KFS ~ 4 yıl önce
Günde iki tane uçak iniyor o da hergün 2 değil.%35 artsa ne olur %100 artsa ne olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000