07 Ocak 2013, Pazartesi 14:43:47

ESENBOĞA'DA HANGAR 'ATILIM'I

Dünya'da ve Türkiye'de hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümekte olan havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla 2011 yılında faaliyete geçen Atılım Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu da hızlı gelişmeye devam ediyor.
  • Güzel başlık olmuş. Devlet Hava Araçları Hangarı , Atılım Hangarı, Turkish Technic Hangarı. Diğerlerini de bekleriz geç olmadan.

Özellikle teknik bölümlerde öğretim gören öğrencilerin teorik eğitimlerin yanında, uygulamalı eğitimle çağın teknolojilerini sektörün merkezinde takip edebilmeleri amacıyla planlanan “Atılım Hangar” projesi yaşama geçirilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 1.500 metrekare büyüklüğünde arazi üzerine yapılacak hangar, başlangıçta sadece eğitim faaliyetleri için kullanılacak.

Hangar yeri tahsisi bağlamında, 3 Ocak 2013 tarihinde, DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan törende, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Yalçın Zaim, Atılım Üniversitesi’nin havacılık alanındaki yatırım ve öğretim faaliyetlerinin büyüyerek devam edeceğini, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu Atılım Üniversitesi’nin çağdaş eğitim ve öğretim alanındaki birikimlerini sivil havacılık sektörüne taşıdıklarını ve  DHMİ Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal da, Atılım Üniversitesi’nin bu önemli girişimini takdirle karşıladıklarını, tesisin sivil havacılık eğitimine önemli katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Atılım hangarının inşaatı önümüzdeki aylarda başlayacak ve bir yıl içerisinde tamamlanacak. Yaklaşık 2.500 metrekare dahili kullanım alanı bulunan hangarın inşaat maliyeti 3 milyon TL civarında olacak. Ayrıca hangar içerisinde yaklaşık 2 milyon TL tutarında makine-teçhizat ve malzeme yer alacak.Tesisin içinde uçak gövde, motor, tahribatsız muayene, motor bremzesi, aviyonik atölyeleri ile derslikler ve diğer eğitim-öğretim mekanları yer alacak.

Atılım hangar projesi, ülkemizde bir üniversite tarafından uluslararası bir havalimanında kurulan ilk uçak hangarı niteliğini taşıyor.ESENBOĞA'DA HANGAR 'ATILIM'I

Yorumlar

ESB ~ 11 yıl önce
Güzel başlık olmuş. Devlet Hava Araçları Hangarı , Atılım Hangarı, Turkish Technic Hangarı. Diğerlerini de bekleriz geç olmadan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000