05 Mayıs 2013, Pazar 14:19:57

BEKLENEN GÜN ARTIK ÇOK YAKIN

Kastamonu'da yapımı 1959'da tamamlanan ancak yeterli yolcu olmadığı gerekçesiyle hizmete açılamayan atıl durumdaki Kastamonu Havalimanı, 100 milyon liralık yatırımın tamamlanmasının ardından uçak seferleri için gün sayıyor.
  • BOŞA YATIRIM ONUN YERİNE HIZLI TREN OLSAYDI DAHA GÜZEL OLUR DU HERKEZ KULLANIRDI.MALUM ILGAZ DAGIDA DELİNİYOR ARTIK SORUNDA YOK ORTADA.MİLLET SANIYOR 60-70 TL YE UÇULUYOR NERDE GÖSTERMELİK SEN UÇMAYA KARAR VER BAK FİYATLARA 150 TLDEN AŞAĞI FİYAT VARMI.YAZIK DEVLETİN PARASINA
  • 100 milyonluk yatırım boşuna gider o havalimanı iş yapmaz demedi demeyin.
  • guzel gelismelere özlem duyan bir kösemiz, inebolu limani ve hava limani ins. ankara baglantili da olsa bir gun tren de gelir ve ulasim turlerinin tamami bu yöremizi kapsar ve ihya eder. modern cumhuriyetin en geri birakilmis bölgesidir buralar. turk insani icturizmde bastaci yapmasi gerekir bu yöreyi. saygilarimla.
  • Cok gec bile kaldi hadi dep dep kim tutar seni

Araba yarışları, düğünler, hayvan otlatmak ve maket uçak gösterileri için amacı dışında kullanılan havalimanı, 54 yıl boyunca uçak seferlerine açılamadı.

Bölge turizmi ve ekonomisinin geliştirilmesi amacıyla havalimanının hizmete açılması için harekete geçildi. Kastamonu İl Özel İdaresi ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DLH) öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında ihale süreci tamamlanan havalaanının 2010 yılında yeniden yapımına başlandı.

İnşaat çalışmaları tamamlanarak DLH'ya teslim edilen havalimanı, bölgeye hizmet edecek.

Kastamonu ve civarındaki turistik bölgeler ile Ilgaz Kayak Tesisleri'ne ulaşım kolaylığı sağlayacak havalalimanında ilk etapta Kastamonu-İstanbul seferleri düzenlenmesi planlanıyor.

"Açılmasını 1959'dan bu yana bekliyoruz"

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, yaptığı açıklamada, havalimanının kentin gelişimindeki önemli unsurlardan olacağını söyledi.

İnşaat aşamasını tamamlayarak, sonraki sürece geçtiklerini aktaran Bektaş, iç hat uçuşları yapan şirketlerle görüştüklerini ifade etti.

Bektaş, yorulduklarını ancak buna değdiğini vurgulayarak, "Bir an önce havalimanını açıp, uçakları doldurmak istiyoruz. Havalimanının açılması, Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın programına bağlı. İlk uçuşu onun yapmasını arzu ediyoruz. Havalimanının açılmasını 1959'dan bu yana bekliyoruz, birkaç hafta daha bekleyebiliriz" diye konuştu.

"Havalimanı bir şehrin gelişimindeki bir anahtar gibi görünüyor"

İnsanların 5-6 saat yolculuk etmek istemediklerini dile getiren Bektaş, şunları kaydetti:

"Yöremize gelmelerinden umut beklediğimiz iş adamları ve girişimciler, havalimanı olmayan şehirlere gitmiyor. Havalimanı bir şehrin gelişimindeki anahtar gibi görünüyor. İş adamları ve girişimcilerimizin ilimize gelmemelerindeki en önemli neden ortadan kalkmış olacak. Havalimanının bitmesiyle, Kastamonu'nun temel eksiği kalmayacak. Dolayısıyla iş adamları ve girişimcilerin mazereti de kalmayacak."

Kastamonu Havalimanı Müdürü Yaşar Karadağ ise İl Özel İdaresinden havalimanını teslim aldıklarını ifade ederek, terminal ve kulenin tamamlandığını söyledi.

Pist ve itfaiye binasında 10-15 günlük çalışmalarının kaldığına işaret eden Karadağ, "Genel müdürümüzün uygun gördüğü tarihte havalimanını açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Karadağ, Kastamonu'nun şirin ve güzel bir havalimanına sahip olduğunu aktararak, açılışın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

BEKLENEN GÜN ARTIK ÇOK YAKIN

Facebook Yorum

Yorumlar

VATANDAŞ ~ 9 yıl önce
BOŞA YATIRIM ONUN YERİNE HIZLI TREN OLSAYDI DAHA GÜZEL OLUR DU HERKEZ KULLANIRDI.MALUM ILGAZ DAGIDA DELİNİYOR ARTIK SORUNDA YOK ORTADA.MİLLET SANIYOR 60-70 TL YE UÇULUYOR NERDE GÖSTERMELİK SEN UÇMAYA KARAR VER BAK FİYATLARA 150 TLDEN AŞAĞI FİYAT VARMI.YAZIK DEVLETİN PARASINA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kerasus ~ 9 yıl önce
100 milyonluk yatırım boşuna gider o havalimanı iş yapmaz demedi demeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kastamonulu ~ 9 yıl önce
guzel gelismelere özlem duyan bir kösemiz, inebolu limani ve hava limani ins. ankara baglantili da olsa bir gun tren de gelir ve ulasim turlerinin tamami bu yöremizi kapsar ve ihya eder. modern cumhuriyetin en geri birakilmis bölgesidir buralar. turk insani icturizmde bastaci yapmasi gerekir bu yöreyi. saygilarimla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 ~ 9 yıl önce
Cok gec bile kaldi hadi dep dep kim tutar seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000