15 Temmuz 2021, Perşembe 11:48:08

Delta'ya kendi pilotundan 1 Milyar Dolarlık dava!

Amerikalı Delta Airlines, bir pilotu tarafından dava edildi. Pilot, şirketin, kendi uygulamasını kopyaladığını iddia etti.
  • Sirkete davami acacam
  • Adam çalıştığı şirketi dava edip hala çalışmaya devam ediyor. Biz de adamın değiştirilemez gününde uçuş veriyorlar. Aman işimden olmayım diyip hala gitmeye çalışıyor sesini çıkarmıyor. Adam var adam var.

Amerikalı Delta Airlines, bir pilotu tarafından dava edildi. Pilot, şirketin, kendi uygulamasını kopyaladığını iddia etti.

Delta Havayolları’nda görev alan bir pilot, birkaç yıl önce geliştirdiği iletişim uygulaması üzerinden ticari sır hırsızlığı yapmakla suçlayarak havayoluna 1 milyar dolarlık dava açtı. Bloomberg’in haberine göre Kaptan Craig Alexander, 100 bin dolar ile geliştirdiği bildirilen QrewLive uygulamasının, uçuşları aksaması durumunda mürettebatın kolayca iletişim kurmasının bir yolu olarak şirkete sundu.

Ancak, Delta Havayolları onu geri çevirdi ve birkaç yıl sonra aynı uygulama olduğu öne sürülen bir iletişim aracını piyasaya sürdü.

Delta Havayolları, Alexander’a verdiği sözü tutmadı

Ortaya çıkan haberlere göre Alexander, 2016 yılında bir bilgisayar sistemi çöküşünün tüm uçuşları beklemeye alması ve şirkete 150 milyon doların üzerinde bir maliyete yol açmasının ardından Delta CEO’su Ed Bastian ile temasa geçti. CEO’ya bunun gibi sorunlar için bir çözümü olduğunu ve bunun sonucunda yöneticilerle, uygulamasını edineceklerine dair sözlü güvence veren birkaç toplantı yaptı.

Alexandar’ın şikayetine göre Delta Havayolları, daha sonra kendisine teknolojisinin ihtiyaçlarını karşılamadığını belirtti. Ancak bundan sonra geçen 2 yıl içinde yani 2018 yılında kendi Flight Family Communications uygulamasını resmen kullanıma sundu.

Bunun üzerine Alexander resmi uygulamayı kendi uygulamasının kopyası olarak nitelendirdi ve 1 milyar dolarlık tazminat davası açtı. Davacı pilot 11 yıldır havayolunda çalışıyor ve halen şirkette görev yapıyor.

Konuyla alakalı Bloomberg’e açıklama yapan Delta sözcüsü Morgan Durrant, “Bay Alexander’ın şikayetinde belirtilen iddiaları ciddiye alsak da, bunlar Delta’nın dahili mürettebat mesajlaşma platformunu geliştirmesinin doğru veya adil bir açıklaması değil” dedi.

Delta'ya kendi pilotundan 1 Milyar Dolarlık dava!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Bende yolumu yapinca ~ 2 yıl önce
Sirkete davami acacam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alkış ~ 2 yıl önce
Adam çalıştığı şirketi dava edip hala çalışmaya devam ediyor. Biz de adamın değiştirilemez gününde uçuş veriyorlar. Aman işimden olmayım diyip hala gitmeye çalışıyor sesini çıkarmıyor. Adam var adam var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ona ~ 2 yıl önce
Hukuk var hukuk var denir !
Banana Republik ~ 2 yıl önce
burası muz cumhuriyeti orası hukuk devleti

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000