24 Şubat 2010, Çarşamba 09:29:43

Bursa, AnadoluJet'le uçacak...

Bursa Yenişehir Havaalanı'ndan Sunexpress havayolu şirketinin çekilmesi ardından, Anadolujet 2 Nisan 2010 tarihinde Yenişehir-Ankara seferini yapacağını duyurdu.
  • sevgili Bursalı hemşerilerim; artık başkalarından fayda beklemek yerine niçin bir kac sanayici birlik olup İz air benzeri bir havacılık firmasını Bursaya Kurmuyorlar.Bu cok mu zor? Paraları mı yok.? Hepsi var ama istek yok. Artık şu Yunuseli işinide bir tarihe baglayıp orayı 2500 mt ye cıkaralım. İstanbula gitmeleri bırakalım.
  • Bursa Hakimiyet yazari kendine gore yazmis , ucak operasoyonlarinda maliyet cok yuksektir gelen firma bunlari goz onune tabii alacak cekme su ile degirmen donmez Anadolu Jet Ankara base li firmadir bu sekilde aktarmali tasimalari cok mantikli, Bursa konumu itibari ile Istanbula cok yakin bundan dolayi Yenisehir Hava alani istenildigi gibi hareketli degil buda cok normal ferry boat ile Istanbul Bursa yaklasik 1,5 saat. Ama Bursali girisimciler kendi firmalarini kurarsa pervaneli ucaklar burada kesin is yapar.
  • sivasın nüfüsü 650 bin az değil bursa konumu gereği uçak yönünden sıkıntılı yoksa bursanın büyüklüğünü tartışacak değilim gökçen 2 saat bildiğim kadarıyla kaldıki sizin o bağlantı kurduğunuz yerlere sivasında ihtiyacı var onuda unutmayın ha illede asyı derseniz istanbuldaki 1500 000 sivaslı ve ankaradaki 300bin sivaslıyıda söylemek lazım ben demiyorum tuik diyor ayrıca hergün tek sefer istanbul var
  • Sayın Anadolu Jet Yetkilileri Bursa-Muş neden Yok 250.000 MUŞLU yaşıyor bursada ricamız muşa sefer konması hatta direk bursa -muş karşılıklı olursa çok iyi olur olmaza ankara aktarmalı olsun cok ıyı olur
  • bişe sorucmm önceden sunexpresten önce thy nin seferi vardı değil mi yenişehire tşk çise yildiz.
  • Sevgili havacılık okurları.. Thy,Yenişehir den öncelikle SunExpress in seferlerine kontenjanlı yolcu bileti satılarak dolaylı yoldan katıldı.Şu an itibari ile SunExpress e ayrılan kontenjanlar iptal edilerek kendileri YEI uçuşlarına başlayacak.SunEx in YEI den yapmış olduğu doğu seferlerinde doluluk oranı epey yüksekti.Anadolu Jet in özelleştirilme aşamasında değerinin ve kapasitesinin arttırılması açısından siyasi bir adım gibi görünüyor.Bu arada ESB üzerinden yapılacak olan bağlantılı uçuşlarda, ESB meydanındaki sabah sisleri operasyonun tarife uygunluğunu az da olsa etkileyebilir.
  • Anadolu jet Anakaradn kısa süreli baglantı sunarsa bu uçaklar dolu gidip gelir ve hatta bu uçuş her gün için yapılması da gerekebilir. Ancak Bursadan diger illere direk ucuş yapacak bir şirkete ihtiyac var.Bursadan direk-Erzurum-Van-Diyarbakır-Trabzon -Adana ve Kıbrıs niçin düşünülmüyor? işler ters giderse 2 ay sonra Anadolu jet de yakında havlu atar. Yunus eli Havaalanı pisti açılark pisti uzatılmalı.Yenişehir Bursaya 1 saat te uzakta .10 yıldır BU UZAKLIGIN BİR DEZ AVANTAJ OLDUGUDA ARTIK DEGERLENDİRİLMESİ GEREKİR.
  • Sen önce istanbul Eskişehir arsına ucan THY ucagına bak. Unakıtana helal olsun Millet vekili oldugu şehre vefa borcunu şirket zarar etse dahi devam ettiriyor. Sivasın nüfusunu bilmiyorum ama Bursanın İlçesi olan ve adıda gene ilçe Olan İnegölün nüfusu 450 binden fazla .Bu sayı dogu illerinin bir cogundan fazla.Bursanın nüfusu ise 2.5 milyon.Türkiyede ihracat şampiyonu olan ,tursitik mekanları ve kayak merkezi olan bir il. Ayrıca burası Türkiye topraklarında. Yaban ellerdeki bir ilde degil.
  • Anlamadıgım sey neden direk seferler degilde Ankara üzerinden aktarma oluyor? Bu seferde ESB da yatıp kalkarız artık... sonucta belli sefer ve belli saatler olucak.. Ne diyelim...
  • bilip bilmeden bi sürü gereksiz sey yaziyorsunuz..sivasa zaten bi sürü ucak inip-kalkiyor..bursaya bitane ucak gelicek onuda kiskaniyorsunuz..ayrica bursa-ankara arasi 4 saat degil 6 saat civaridir..bilgi sahibi olmadan yorum yapmaya kalkmayin ..bu hattin asil amaci ankara ve anadolujet üzerinden bursayi diger illere baglamaktir..yani asil hedef ankara ucusu degil ankara merkezli ucuslarla 2 saatte diyarbakira,antalyaya,erzuruma vs baglanmaktir..ama bunu anlamaktan co kuzak oldugunuzu görebiliyorum..yok sivsi nbakanimi eksikmis..isterseniz istanbuluda silsinler heryere sivastan ucak kalksin pasa gönlünüz isterse..

Sefer yapılacak günler Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi olarak bildirildi. Yolcular, Ankara üzerinden aktarmalı Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Gaziantep, Adana, Bodrum, Antalya, Samsun, Şanlıurfa ve Hatay'a da gidebilecek.

Bursa Yenişehir Havaalanı'ndan, Sunexpress'in doluluk oranı bu kadar artmışken çekilmesi herkesi şaşırtmıştı. 15 Şubat itibari ile çekilen havayolu şirketine alternatif arayışları içine girilmişti.

Bursa, AnadoluJet'le uçacak...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 12 yıl önce
sevgili Bursalı hemşerilerim; artık başkalarından fayda beklemek yerine niçin bir kac sanayici birlik olup İz air benzeri bir havacılık firmasını Bursaya Kurmuyorlar.Bu cok mu zor? Paraları mı yok.? Hepsi var ama istek yok. Artık şu Yunuseli işinide bir tarihe baglayıp orayı 2500 mt ye cıkaralım. İstanbula gitmeleri bırakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bursa Hakimiyet yazari kendine gore yazmis , ucak operasoyonlarinda maliyet cok yuksektir gelen firma bunlari goz onune tabii alacak cekme su ile degirmen donmez Anadolu Jet Ankara base li firmadir bu sekilde aktarmali tasimalari cok mantikli, Bursa konumu itibari ile Istanbula cok yakin bundan dolayi Yenisehir Hava alani istenildigi gibi hareketli degil buda cok normal ferry boat ile Istanbul Bursa yaklasik 1,5 saat. Ama Bursali girisimciler kendi firmalarini kurarsa pervaneli ucaklar burada kesin is yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sivasın nüfüsü 650 bin az değil bursa konumu gereği uçak yönünden sıkıntılı yoksa bursanın büyüklüğünü tartışacak değilim gökçen 2 saat bildiğim kadarıyla kaldıki sizin o bağlantı kurduğunuz yerlere sivasında ihtiyacı var onuda unutmayın ha illede asyı derseniz istanbuldaki 1500 000 sivaslı ve ankaradaki 300bin sivaslıyıda söylemek lazım ben demiyorum tuik diyor ayrıca hergün tek sefer istanbul var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sayın Anadolu Jet Yetkilileri Bursa-Muş neden Yok 250.000 MUŞLU yaşıyor bursada ricamız muşa sefer konması hatta direk bursa -muş karşılıklı olursa çok iyi olur olmaza ankara aktarmalı olsun cok ıyı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bişe sorucmm önceden sunexpresten önce thy nin seferi vardı değil mi yenişehire tşk çise yildiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sevgili havacılık okurları.. Thy,Yenişehir den öncelikle SunExpress in seferlerine kontenjanlı yolcu bileti satılarak dolaylı yoldan katıldı.Şu an itibari ile SunExpress e ayrılan kontenjanlar iptal edilerek kendileri YEI uçuşlarına başlayacak.SunEx in YEI den yapmış olduğu doğu seferlerinde doluluk oranı epey yüksekti.Anadolu Jet in özelleştirilme aşamasında değerinin ve kapasitesinin arttırılması açısından siyasi bir adım gibi görünüyor.Bu arada ESB üzerinden yapılacak olan bağlantılı uçuşlarda, ESB meydanındaki sabah sisleri operasyonun tarife uygunluğunu az da olsa etkileyebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Anadolu jet Anakaradn kısa süreli baglantı sunarsa bu uçaklar dolu gidip gelir ve hatta bu uçuş her gün için yapılması da gerekebilir. Ancak Bursadan diger illere direk ucuş yapacak bir şirkete ihtiyac var.Bursadan direk-Erzurum-Van-Diyarbakır-Trabzon -Adana ve Kıbrıs niçin düşünülmüyor? işler ters giderse 2 ay sonra Anadolu jet de yakında havlu atar. Yunus eli Havaalanı pisti açılark pisti uzatılmalı.Yenişehir Bursaya 1 saat te uzakta .10 yıldır BU UZAKLIGIN BİR DEZ AVANTAJ OLDUGUDA ARTIK DEGERLENDİRİLMESİ GEREKİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sen önce istanbul Eskişehir arsına ucan THY ucagına bak. Unakıtana helal olsun Millet vekili oldugu şehre vefa borcunu şirket zarar etse dahi devam ettiriyor. Sivasın nüfusunu bilmiyorum ama Bursanın İlçesi olan ve adıda gene ilçe Olan İnegölün nüfusu 450 binden fazla .Bu sayı dogu illerinin bir cogundan fazla.Bursanın nüfusu ise 2.5 milyon.Türkiyede ihracat şampiyonu olan ,tursitik mekanları ve kayak merkezi olan bir il. Ayrıca burası Türkiye topraklarında. Yaban ellerdeki bir ilde degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Anlamadıgım sey neden direk seferler degilde Ankara üzerinden aktarma oluyor? Bu seferde ESB da yatıp kalkarız artık... sonucta belli sefer ve belli saatler olucak.. Ne diyelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bilip bilmeden bi sürü gereksiz sey yaziyorsunuz..sivasa zaten bi sürü ucak inip-kalkiyor..bursaya bitane ucak gelicek onuda kiskaniyorsunuz..ayrica bursa-ankara arasi 4 saat degil 6 saat civaridir..bilgi sahibi olmadan yorum yapmaya kalkmayin ..bu hattin asil amaci ankara ve anadolujet üzerinden bursayi diger illere baglamaktir..yani asil hedef ankara ucusu degil ankara merkezli ucuslarla 2 saatte diyarbakira,antalyaya,erzuruma vs baglanmaktir..ama bunu anlamaktan co kuzak oldugunuzu görebiliyorum..yok sivsi nbakanimi eksikmis..isterseniz istanbuluda silsinler heryere sivastan ucak kalksin pasa gönlünüz isterse..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000