28 Ocak 2010, Perşembe 07:33:28

Uçak arıza yaptı olan onlara oldu!

Anadolu Üniversitesi Pilotaj Bölümü'ndeki eğitim uçağı geçen yıl arıza yapınca, olan son sınıf öğrencilerine oldu...
  • ..bizlerde bu zihniyet olduğu sürece ilerleme zor.mağdur edilmiş bir shyo ugmb mezunu olarak pilotaj bölümünde yaşanan aksaklığa sevinenleri anlamak zor.halbuki sorun otoritenin ve sektörün yaklaşımından kaynaklıdır.ne yazıkki çözüm yolları geliştirmekte herzaman oılduğu gibi çok yavaş davranılmakta.
  • Birazda onlar beklesin oh olsun
  • EVET PİLOTOJ EGİTİMİ, UÇAGIN KIRIM GEÇİRMESİNDEN DOLAYI AKSIYOR. SON 3-4 SENEDİR LİSANS ALAMAYAN 1 YIL İNG HAZIRLIK +4 YIL LİSANS EĞİTİMİ ALIP BİRDE THY GİBİ BİR ŞİRKETTE KURSİYER OLARAK İŞE BAŞLAMAK HİÇ AMA HİÇ GÜNDEME GELMİYOR. YÜKSEK LİSANS YAPIP TEKNİSYEN OLARAK ÇALIŞAN ÇOK KİŞİ VAR ŞİRKETLERDE. 4 YIL TEKNİK LİSE OKU 18 YAŞINDA İŞE BAŞLA EN MANTIKLISI. HARCANAN YILLAR BOŞA. BOŞA ÇABABOŞA.
  • gene vatandaş mağdur.bizde eski cavcar mağdurlarıyız zaten 90 lı yıllardan.ama onlar hala ilerlemeye devam.tbr.

Anadolu Üniversitesi Pilotaj Bölümü'ndeki eğitim uçağı geçen yıl arıza yapınca, olan son sınıf öğrencilerine oldu. Yeni uçaklar bu yıl filoya katıldı, mağdurların diploma hayalleri de Mart'a kaldı.

Verdiği eğitimle bir marka olan ve bankadaki 500 milyon TL'sinin YÖK tarafından el konulmasıyla gündeme gelen Anadolu Üniversitesi, şimdi de Sivil Havacılık Fakültesi öğrencilerinin mağduriyetiyle gündemde. Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü'nde son sınıf öğrencilerinin kullandığı çift motorlu eğitim uçağı, gövde üzerine iniş yaptığı için arızalandı. Uçaktaki arıza bir türlü giderilemeyince olan son sınıfta okuyan öğrencilere oldu. Gençler geçtiğimiz yıl mezun olmaları gerekirken, uçak arızası nedeniyle 10 saatlik uçuşu tamamlayamadı. Hal böyle olunca diploma alma hayalleri de bu yıla kaldı. Geçen süre içerisinde okul yeni eğitim uçağı almaya karar verdi ve ihale açıldı. Teknik şartların yerine getirilmesinin ardından da Pilotaj Bölümü'ne 2 adet "Beechcraft King Air C90GTI" tipi uçak satın alındı. 2 pilot ve 5 yolcu kapasitesine sahip uçakların filoya katılmasının ardından geçtiğimiz yıl mezun olamayan 15 öğrenci için ufukta mezuniyet göründü. Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Cavcar, "Öğrencilerimizi, 10 saatlik çift motorlu uçuş eğitiminde başarılı olmaları durumunda mart ayında mezun edeceğiz" dedi.

Uçak arıza yaptı olan onlara oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
..bizlerde bu zihniyet olduğu sürece ilerleme zor.mağdur edilmiş bir shyo ugmb mezunu olarak pilotaj bölümünde yaşanan aksaklığa sevinenleri anlamak zor.halbuki sorun otoritenin ve sektörün yaklaşımından kaynaklıdır.ne yazıkki çözüm yolları geliştirmekte herzaman oılduğu gibi çok yavaş davranılmakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Birazda onlar beklesin oh olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
EVET PİLOTOJ EGİTİMİ, UÇAGIN KIRIM GEÇİRMESİNDEN DOLAYI AKSIYOR. SON 3-4 SENEDİR LİSANS ALAMAYAN 1 YIL İNG HAZIRLIK +4 YIL LİSANS EĞİTİMİ ALIP BİRDE THY GİBİ BİR ŞİRKETTE KURSİYER OLARAK İŞE BAŞLAMAK HİÇ AMA HİÇ GÜNDEME GELMİYOR. YÜKSEK LİSANS YAPIP TEKNİSYEN OLARAK ÇALIŞAN ÇOK KİŞİ VAR ŞİRKETLERDE. 4 YIL TEKNİK LİSE OKU 18 YAŞINDA İŞE BAŞLA EN MANTIKLISI. HARCANAN YILLAR BOŞA. BOŞA ÇABABOŞA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
gene vatandaş mağdur.bizde eski cavcar mağdurlarıyız zaten 90 lı yıllardan.ama onlar hala ilerlemeye devam.tbr.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000