22 Mayıs 2010, Cumartesi 12:36:43

SHYO öğrencilerinin mezuniyet balosu yapıldı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun (SHYO) mezuniyet balosu gerçekleştirildi.
  • Bizleri bu gecede birlik beraberlik içinde olmamızı sağlayan bu gecenın olmasında çalışan tum yıllık komıtedeki arkadaslarımıza basta ögrencı temsılcımıze ve tum yılkom ekıbıne ve yılkom danısman hocamıza cok tesekkur ederız.Herkese tesekkurler...
  • Kardesım bu bolumlerde okuyanlar tek bir işte gorev yapmamaktadırlar.Heleki bu donem için konusmak gerekırse ucak govde motor bakım yanı B1 lısanslı teknısyenler tercıh sebebıdır.5 sene sonra ne olur bellı olmaz ancak sadece bu okulda okuyanlar teknısyen degıl aynı zamanda muhendıs aynı zamanda sırketlere yonetıcı genel mudur teknık mudur gıbı pozısyonlarda calışmaktadırlar bana kalırsa su anda unıversıtelerdekı bolumler arasında shyo lardakı bolumlerde kendını ne kadar ıyı yetıstırırsen o kadar ıyı yere gelme sansı cok yuksek tabı bazı yerlerde torpıllıler onunu tıkar ama hersey ınsanın kendısınde bıter unutma...
  • merhaba arkadaşlar.. ben bu sene shyo uçak gövde motr bölümünü tercih ettim ve şuan ing hazırlık okumaktayım. daha yolun basındayım ve ıstersem bolum degıstırme sansım var. Yorumlardanda anladıgım kadarıyla cok lanet bı bolm. Sizce benım bu bolumde kalmamı saglıcak en gusel avantaj nedır? bırazda ısın ıyı yanlarından bahsedermısnz ? mesela mevzun olduktan sonra teknısyen maasları ortalama ne kdr oluyo yada ıs okuldakı ogretılenlerle paralel mı ? ing ne kdr önemli vs.. şimdiden teşekkür ederim.
  • çok güzel bir geceydi. bu geceyi düzenleyen arkadaşlarıma, öğremenlerime ve sponsor firmalara teşekkür ederim. başarı herkesin avuçları içindedir.
  • ÜNİVERSİTENİN ÖĞRENCİLERİNE VERDİĞİ EN BÜYÜK EĞİTİM 'TAVIR' dır. AL BU TAKIMLARI GÖTÜR KOY DEMEK FARKLI BİR OLAYDIR AL BU TAKIMLARI YERİNE GOTUR TEMİZLE SAY YERİNE YERLESTİR DEMEK FARKLI BİR OLAYDIR. ÜNİVERSİTEDE YUZDE ON PRATİK EĞİTİ ALDIYSAK YUZDE 90 NASIL TEKNİSYEN OLUNUR EGİTİMİ ALDIK. EGİTİM İÇİN HARCANAN HİÇ BİR VAKİT KAYIP DEGİLDİR.ADAM OLMAK KOLAYDIR ÖNEMLİ OLAN ONU DEVAM ETTİREBİLMEKTİR
  • arkadaşlar bende 2004 yılı mezunuyum şu an havacılık sektöründe çalışıyorum.tabiki zorluklar haksızlıklar ve adaletsizlikler var ama bunların üstesinden gelmek için de çalışıyoruz.kimse şunu atlamasın okul kim hangi bölümdeyse onun eğitimini veriyor ve mesleğe hazırlıyor,bunu yaparken bizim seçtiğimiz ve girdiğimiz bölümde ne gerekiyorsa onu yaparak veriyor.biz şurda yanılıyoruz okul eğitim verir iş vermez veya işe yerleştirme mecburiyeti yoktur.herkes kapasitesi veya diğer maharetleri sayesinde bir yerlerde aldığı eğitim karşılığında çalışır.yeni mezunlara başarılar dilerim yolları açık olsun.son olarak kimse başarısızlığının faturasını başka yerde aramasın.
  • arkadaslar bende geçen sene başladım işe. boşu boşuna öss de derece yapıp 5 yılımızı heba ettik (üniversite ortamı haricinde) hemen hepimiz aldığımız o puanlarla boğaziçi, odtü,itü gibi ünv. de en iyi bölümleri okuyabilirdik ama kahrolası sistem yüzünden orayı okumaya mecbur bırakıldık ve sonunda ünvanı bile olmayan bi mesleğe sahip olduk. yaptığımız işi inanın sokaktan geçen birini getirin bir iki yılda öğrenir tek fark ing. o kadar. YÖK bize ünvan vermedikçe nu uzar ne kısalırız, mezuniyetiniz hayırlı olsun ama ömrünüz boyunca teknisyen olarak kalacaksınız.
  • herkes atıp tutuyor yok teknisyen olmak için 4 yıl okumaya ne gerk varmış üniversite okumayı sadece iş ögrenmek açısından mı bakıyorsunuz,üniversite okumanın insana kattıgı bir çok deger var okumayan bilmez tabi..birde bu teknik bölümlerdeki ögrencilerin hepsi seçme ögrencilerdir össde derece yapmış ögrencilerdir.bu cocukları nereye koysanız başarılı olurlar zaten..sektöre gelince sektörde su vakitler cayır cayır eleman alımı var hala işssiz olan varsa sorunu kendinde arasın okuluda karalamayı bırakın artık hep eleştiri başka bişi yok...
  • Bende bu yıl mezun oluyorum.Şanslıyız çünkü teknik bölümler için sektörün en iyi zamanında mezun oluyoruz.daha okul bitmeden işe başladık. Ne olursa olsun.Geleceğe umutla bakıyoruz.Gerek uçak teknisyenliğinin,gerekse yüksekokullarımızın değerini hakettikleri yerlere getirmek için ne gerekirse yapacağız. Bazılarınızın ne diyeceğini tahmin ediyorum.. İşe başlada görürsün...:-)..
  • Öncelikle tüm kardeşlerimin mezuniyetini kutlarım.Hayatta herşey torpil diyen zavallılara acıyorum. Okul bize destek vermiyor diyenlerin cehaletine ve tecrübesizliğine veriyorum. Sizler, değerli arkadaşlarım kendinizi mesleğinizin gereklilikleri ile donattıysanız size iş te var kariyer de gelecek de. SIMED in adını bu şekilde kullanılmasını bu derneğin amacına aykırı olarak görüyorum başta dernek üyeleri ve yöneticilerinin buna karşı cıkacağını umuyorum. Nereden yetiştiğinizi kim olduğunuzu ama en önemlisi varsa eksiklerinizin ne olduğunu unutmadan ileriye hep ileriye olan yolunuzun açık olmasını diler, hepinizin mezuniyetini birkez daha kutlarım. Yeni ufuklarda yolunuz açık olsun....

Dedepark Hotel'de düzenlenen 2010 mezuniyet balosunda konuşan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Gündoğan, Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun, Türkiye'deki havacılık sektörünün önde gelen kurumlarından biri olduğunu belirterek, "Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri üniversiteye giriş sınavının en başarılı öğrencileri arasından seçiliyor. Öğrencilerimiz üniversitede seçkin eğitim alıyor ve mezun olduktan sonra da havacılık sektöründeki en iyi yerlerde görev alıyor.

 Öğrencilerimizin Türkiye'nin havacılık sektöründe iyi bir konumda olmaları bizim için gurur verici bir durum. Özellikle Havacılık Yüksekokulu AÜ'nün en başarılı ve seçkin okullarından biridir. Mezun olan arkadaşlarımdan önemli ricam, üniversiteyle ilişkinizi koparmayın, üniversitenin kapısı her zaman size açık. Önümüzdeki dönemde Sivil Havacılık Yüksekokulu'na yeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Bunun ile ilgili proje çalışmalarımız var" dedi.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Cavcar da, bugüne kadar 2 bin 200 mezun verdiklerini ifade etti.

Mezun öğrenciler adına konuşan Gülay Bakkalcı ise, üniversite eğitimleri süresinde hayatlarına ve mesleklerine ışık tutacak bilgilerle donatıldıklarını kaydetti.

86 mezun öğrencinin katıldığı baloda, programı düzenleyen gençlere yetkililer ve sponsor firma temsilcileri tarafından birer maket uçak hediye edildi.
 

SHYO öğrencilerinin mezuniyet balosu yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 12 yıl önce
Bizleri bu gecede birlik beraberlik içinde olmamızı sağlayan bu gecenın olmasında çalışan tum yıllık komıtedeki arkadaslarımıza basta ögrencı temsılcımıze ve tum yılkom ekıbıne ve yılkom danısman hocamıza cok tesekkur ederız.Herkese tesekkurler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kardesım bu bolumlerde okuyanlar tek bir işte gorev yapmamaktadırlar.Heleki bu donem için konusmak gerekırse ucak govde motor bakım yanı B1 lısanslı teknısyenler tercıh sebebıdır.5 sene sonra ne olur bellı olmaz ancak sadece bu okulda okuyanlar teknısyen degıl aynı zamanda muhendıs aynı zamanda sırketlere yonetıcı genel mudur teknık mudur gıbı pozısyonlarda calışmaktadırlar bana kalırsa su anda unıversıtelerdekı bolumler arasında shyo lardakı bolumlerde kendını ne kadar ıyı yetıstırırsen o kadar ıyı yere gelme sansı cok yuksek tabı bazı yerlerde torpıllıler onunu tıkar ama hersey ınsanın kendısınde bıter unutma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
merhaba arkadaşlar.. ben bu sene shyo uçak gövde motr bölümünü tercih ettim ve şuan ing hazırlık okumaktayım. daha yolun basındayım ve ıstersem bolum degıstırme sansım var. Yorumlardanda anladıgım kadarıyla cok lanet bı bolm. Sizce benım bu bolumde kalmamı saglıcak en gusel avantaj nedır? bırazda ısın ıyı yanlarından bahsedermısnz ? mesela mevzun olduktan sonra teknısyen maasları ortalama ne kdr oluyo yada ıs okuldakı ogretılenlerle paralel mı ? ing ne kdr önemli vs.. şimdiden teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
çok güzel bir geceydi. bu geceyi düzenleyen arkadaşlarıma, öğremenlerime ve sponsor firmalara teşekkür ederim. başarı herkesin avuçları içindedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ÜNİVERSİTENİN ÖĞRENCİLERİNE VERDİĞİ EN BÜYÜK EĞİTİM 'TAVIR' dır. AL BU TAKIMLARI GÖTÜR KOY DEMEK FARKLI BİR OLAYDIR AL BU TAKIMLARI YERİNE GOTUR TEMİZLE SAY YERİNE YERLESTİR DEMEK FARKLI BİR OLAYDIR. ÜNİVERSİTEDE YUZDE ON PRATİK EĞİTİ ALDIYSAK YUZDE 90 NASIL TEKNİSYEN OLUNUR EGİTİMİ ALDIK. EGİTİM İÇİN HARCANAN HİÇ BİR VAKİT KAYIP DEGİLDİR.ADAM OLMAK KOLAYDIR ÖNEMLİ OLAN ONU DEVAM ETTİREBİLMEKTİR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
arkadaşlar bende 2004 yılı mezunuyum şu an havacılık sektöründe çalışıyorum.tabiki zorluklar haksızlıklar ve adaletsizlikler var ama bunların üstesinden gelmek için de çalışıyoruz.kimse şunu atlamasın okul kim hangi bölümdeyse onun eğitimini veriyor ve mesleğe hazırlıyor,bunu yaparken bizim seçtiğimiz ve girdiğimiz bölümde ne gerekiyorsa onu yaparak veriyor.biz şurda yanılıyoruz okul eğitim verir iş vermez veya işe yerleştirme mecburiyeti yoktur.herkes kapasitesi veya diğer maharetleri sayesinde bir yerlerde aldığı eğitim karşılığında çalışır.yeni mezunlara başarılar dilerim yolları açık olsun.son olarak kimse başarısızlığının faturasını başka yerde aramasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
arkadaslar bende geçen sene başladım işe. boşu boşuna öss de derece yapıp 5 yılımızı heba ettik (üniversite ortamı haricinde) hemen hepimiz aldığımız o puanlarla boğaziçi, odtü,itü gibi ünv. de en iyi bölümleri okuyabilirdik ama kahrolası sistem yüzünden orayı okumaya mecbur bırakıldık ve sonunda ünvanı bile olmayan bi mesleğe sahip olduk. yaptığımız işi inanın sokaktan geçen birini getirin bir iki yılda öğrenir tek fark ing. o kadar. YÖK bize ünvan vermedikçe nu uzar ne kısalırız, mezuniyetiniz hayırlı olsun ama ömrünüz boyunca teknisyen olarak kalacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
herkes atıp tutuyor yok teknisyen olmak için 4 yıl okumaya ne gerk varmış üniversite okumayı sadece iş ögrenmek açısından mı bakıyorsunuz,üniversite okumanın insana kattıgı bir çok deger var okumayan bilmez tabi..birde bu teknik bölümlerdeki ögrencilerin hepsi seçme ögrencilerdir össde derece yapmış ögrencilerdir.bu cocukları nereye koysanız başarılı olurlar zaten..sektöre gelince sektörde su vakitler cayır cayır eleman alımı var hala işssiz olan varsa sorunu kendinde arasın okuluda karalamayı bırakın artık hep eleştiri başka bişi yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bende bu yıl mezun oluyorum.Şanslıyız çünkü teknik bölümler için sektörün en iyi zamanında mezun oluyoruz.daha okul bitmeden işe başladık. Ne olursa olsun.Geleceğe umutla bakıyoruz.Gerek uçak teknisyenliğinin,gerekse yüksekokullarımızın değerini hakettikleri yerlere getirmek için ne gerekirse yapacağız. Bazılarınızın ne diyeceğini tahmin ediyorum.. İşe başlada görürsün...:-)..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Öncelikle tüm kardeşlerimin mezuniyetini kutlarım.Hayatta herşey torpil diyen zavallılara acıyorum. Okul bize destek vermiyor diyenlerin cehaletine ve tecrübesizliğine veriyorum. Sizler, değerli arkadaşlarım kendinizi mesleğinizin gereklilikleri ile donattıysanız size iş te var kariyer de gelecek de. SIMED in adını bu şekilde kullanılmasını bu derneğin amacına aykırı olarak görüyorum başta dernek üyeleri ve yöneticilerinin buna karşı cıkacağını umuyorum. Nereden yetiştiğinizi kim olduğunuzu ama en önemlisi varsa eksiklerinizin ne olduğunu unutmadan ileriye hep ileriye olan yolunuzun açık olmasını diler, hepinizin mezuniyetini birkez daha kutlarım. Yeni ufuklarda yolunuz açık olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000