08 Kasım 2021, Pazartesi 13:06:10

Atatürk Havalimanı'ndaki uçuşlar Meclis gündemine taşındı

Tarifeli uçuşlara kapatılan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 90 bin 693 uçuş gerçekleşti.
  • 5 Şubat'ta 2022 taşınacak bı aksilik olmazsa
  • AHL kapandı bitti... İşinize bakın. Biri yok kargo niye devam ediyor, diğeri hastane ihanet diyor. Asıl ihanet Demirtaş'a özgürlük isteyen asıl ihanet şehit bacisina küfür, asıl ihanet elçilere mektup yazıp bizim hükümeti durdurun demektir.
  • Konu şov olunca Mahmut orada..
  • Şöyle uydudan bir bakın dünya üzerinde bir pist kırılarak üzerine hastane yapan başka bir ülke yoktur. Gerçekten büyük bir rezillik.
  • Gitti guzelim havalimani. Yaziklar olsun
  • O hastane son yıllarda yapılan büyük vatan hainliklerinden biri.
  • TK Cargo ne zaman tüm operasyonlarını Istanbul Havalimanı taşıyacak? Mayıs 2021 denilmişti, bu tarihin üzerinden nerdeyse 6 ay geçti.

Tarifeli uçuşlara kapatılan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 90 bin 693 uçuş gerçekleşti.

7 Nisan 2019'da ticari yolcu taşımacılığına kapatıldıktan sonra özel amaçla kullanılmaya devam etti. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanlığı filosu, özel firmalara ait kargo uçakları, iş jetleri ve özel jetler tarafından kullanılmaya devam edilen Atatürk Havalimanı'ndaki iniş ve kalkışları, Meclis gündemine taşıdı.

Önergeye cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Atatürk Havalimanı'nın ticari yolcu taşımacılığına kapatıldığı 7 Nisan 2019 tarihinden 30 Eylül 2021 tarihine kadar havalimanına 90 bin 693 adet uçak trafiğinin gerçekleştiğini bildirdi.

HASTANE ZARAR VERMİYOR

Bakan Karaismailoğlu, devre dışı bırakılan 17/35 pistlerini de kapsayacak şekilde pistlerin güney tarafına inşa edilmiş olan Pandemi Hastanesinin, kullanımda olan 05/23 pistine Annex 14 mania esasları ve Havalimanı Çerçevesindeki Yapılaşma Kriterleri Genelgesine göre mania teşkil etmediğini ve uçuş emniyetine tehlike oluşturmadığını savundu. Bakan, havalimanı personelinin işten çıkarılmadığını diğer havalimanlarında çalışmalarının sağlandığını bildirdi. (sözcü)

Atatürk Havalimanı'ndaki uçuşlar Meclis gündemine taşındı

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

U ~ 2 yıl önce
5 Şubat'ta 2022 taşınacak bı aksilik olmazsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruhi ~ 2 yıl önce
AHL kapandı bitti... İşinize bakın. Biri yok kargo niye devam ediyor, diğeri hastane ihanet diyor. Asıl ihanet Demirtaş'a özgürlük isteyen asıl ihanet şehit bacisina küfür, asıl ihanet elçilere mektup yazıp bizim hükümeti durdurun demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tipik Mahmut ~ 2 yıl önce
Konu şov olunca Mahmut orada..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kanayan yara... ~ 2 yıl önce
Şöyle uydudan bir bakın dünya üzerinde bir pist kırılarak üzerine hastane yapan başka bir ülke yoktur. Gerçekten büyük bir rezillik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezalet ~ 2 yıl önce
Gitti guzelim havalimani. Yaziklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 2 yıl önce
O hastane son yıllarda yapılan büyük vatan hainliklerinden biri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürmeneli ~ 2 yıl önce
Adanadaki hastane güzelmi
Kargo ~ 2 yıl önce
TK Cargo ne zaman tüm operasyonlarını Istanbul Havalimanı taşıyacak? Mayıs 2021 denilmişti, bu tarihin üzerinden nerdeyse 6 ay geçti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meslek Yorumcu ~ 2 yıl önce
Yarin hazirla cantayi...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000