05 Kasım 2015, Perşembe 09:45:05

Teknik A.Ş'de aidat krizi!

Geçtiğimiz günlerde yetkili olduğu THY Teknik A.Ş'de Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atan Çelik İş Sendikası'na çalışanlardan aidat tepkisi geldi.
  • şu her haberin altına ''bunlar nasıl müslüman'' falan yazan tipler sizlere sesleniyorum. bu adamlar sendikacı ve sizden üye olmanızı isterken ''biz çok müslümanız ve tam ehli sünnet bir yaşamımız var ''iddasında bulunduklarını sanmıyorum. o yüzden bu işleri bırakın. işinize gelmiyorsa istifa edin. din diyanet işlerini karıştırmayın.
  • hava ısı yuzde bırıne karsı cıkıyordunuz az bıle
  • bildiğim kadarıyla üyelikten çıktıktan sonra haklardan yararlanmaya devam ediliyor sadece sendikiya ödenen aidatı artık şirket alıyor...
  • Beyler bnce bu konulari konusabilecegimiz ve toplu hareket edebilecegimiz bir forum sitesi kurmaliyiz.daha donra topluca hareket etmis oluruz.

Geçtiğimiz günlerde yetkili olduğu THY Teknik A.Ş'de Toplu İş Sözleşmesi'ne imza atan Çelik İş Sendikası'na çalışanlardan aidat tepkisi geldi.

Çalışanlara daha önce yüzde 1 oranında aidat alacağının sözünü veren Çelik İş Sendikası, yeni bir mesajla aidatın yüzde 2.2'ye çıkarıldığını bildirdi. Bu duruma çalışanlar büyük tepki gösterirken, Çelik İş Sendikası ise aradaki farkın çalışanlara geri döneceğini ve bunun için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Konuyla ilgili AirportHaber'in ulaştığı Çelik İş Sendikası Başkanı Cengiz Gül; 'Biz çalışanara bir söz verdik ancak sendikalar yasası gereği yüzde 1 aidat sözünü yerine getiremedik. Bu konu sendikanın kapanmasına kadar gidecek bir sürece neden olabilir. Biz çalışanlara da gönderdiğimiz mailde açıkladık. Toplam ücretten değil de kıdemden aldığımızda zaten yüzde 1 rakamına denk geliyor. Biz sendikalar yasası gereği tüm Türkiye'de aslında yüzde 3.3 aidat kesiyoruz. Burada yüzde 1 alırsak sendikanın kapanmasına bile neden olabilir. Ancak işçiye verdiğimiz sözün arkasındayız. Biz de bazı ücretleri çıkararak yüzde 2.2 olarak belirleyelim dedik. Gerçek ücretleri de koyduğumuzda yüzde 1'e geliyor. 2.2'de de tüm ücretleri baz almadan bazı ücretleri çıkararak aldığımızda söz verdiğimiz rakama geliyor' dedi.

'ARADAKİ FARKI ÇALIŞANA GERİ DÖNDÜRECEĞİZ'

İşçiden alınacak aidattaki farkı da bir şekilde işçiye geri vereceklerini söyleyen Gül; 'Biz aldığımız bu aidat farkını işçiye bir şekilde geri döndüreceğiz. Belki yılbaşında hediye şeklinde olabilir ama işçiye vereceğiz. Burada yüzde 1 sözünü verirken sendikalar yasasını dikkate almadan hareket ettik. Hem Çalışma Bakanlığı'na hem hukukçularımıza sorduk. Bu konu sendikanın kapanmasına neden olabilirdi. Yüzde 1'i hukuken uygulama şansını bulamadık. Ama dediğim gibi bazı ücretleri çıkarınca yüzde 1 rakamına yine denk geliyor. Türkiye'de ilk defa bunu Teknik A.Ş'de yaptık. Personel asla mağdur olmayacak' ifadelerini kullandı.

©AirportHaber Özel

Çelik İş'in aidatın yüzde 2.2 olarak alınacağını çalışanlara bildirdiği e-mail:

Teknik A.Ş'de aidat krizi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

dsa ~ 3 yıl önce
şu her haberin altına ''bunlar nasıl müslüman'' falan yazan tipler sizlere sesleniyorum. bu adamlar sendikacı ve sizden üye olmanızı isterken ''biz çok müslümanız ve tam ehli sünnet bir yaşamımız var ''iddasında bulunduklarını sanmıyorum. o yüzden bu işleri bırakın. işinize gelmiyorsa istifa edin. din diyanet işlerini karıştırmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kartal ~ 3 yıl önce
hava ısı yuzde bırıne karsı cıkıyordunuz az bıle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aidat ~ 3 yıl önce
bildiğim kadarıyla üyelikten çıktıktan sonra haklardan yararlanmaya devam ediliyor sadece sendikiya ödenen aidatı artık şirket alıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Beyler bnce bu konulari konusabilecegimiz ve toplu hareket edebilecegimiz bir forum sitesi kurmaliyiz.daha donra topluca hareket etmis oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000