03 Aralık 2012, Pazartesi 09:15:44

THY'YE CUMHURİYET TEPKİSİ!

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında yolculara sunulan gazeteler arasında Cumhuriyet gazetesinin olmadığını belirleyerek THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya tepkisini gösterdi.
  • iktidarla bağlantısını inkar eden yok tabiki ve olması gerekli tabi her gazetenin. bu ülkede sol görüşlü insanlarda uçağa biniyor :)
  • uçakta gazetenin ne işi var allah aşkına çok okumak istiyorsan kendi gazeteni al git oku böyle saçmalık mı olur.
  • elalem marsa çıkıyor benim devletin yöneticileri hala o gazete bu gazete yüklenmiyor ile uğraşıyor.yazık gerçekten yazık atalarımız neden almış bu toprakları düşünüyorum doğrusu...
  • Yıllarca bu şirkette çalışmış biri olarak eskiden beri sözcü ,aydınlık ,gibi gazeteler yüklenmemektedir..Hamdinin uğur'a gıcığı var:))

CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka, THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu’ya 29 Kasım tarihinde yazdığı mektubunda “25 Kasım 2012 tarihinde Ankara-Viyana uçuşunda kabin görevlilerinden Cumhuriyet gazetesi istediğini, görevlilerden gazetenin uçakta bulunmadığı yönünde yanıt aldığını, 28 Kasım tarihinde Viyana-Ankara uçuşunda ise dağıtılan gazeteler arasında Cumhuriyet’in olmadığını, görevlilerden gazeteyi istediğinde ise uzun bir arayıştan sonra getirdiklerini” kaydetti.

Söz konusu durumun daha önce de yaşandığını, TBMM gündemine geldiğini ancak herhangi bir değişiklik olmadığını belirten Nazlıaka mektubunda, “Resmi web safyasında temel değerleri arasında bireye saygı, dürüstlük, adil davranma ve müşteri memnuniyetini sıralayan THY üzülerek görüyorum ki ideolojik sebeplerle Cumhuriyet gazetesini yok saymaktadır. THY’nin siyasi iktidarlarla olan ilişkisi kurumsal kimliğini belirlememelidir. Kurumun ideolojik olarak kendisine yakın bulmadığı gazetelerin uçuşlardaki dağıtımını yapmaması, yolcunun haber alma özgürlüğüne aykırıdır” ifadelerini kullandı.

Nazlıaka, Topçu’dan “Gerekli talimatları vererek tüm ulusal basının uçuş sırasında dağıtımının yapılmasını” istedi.

THY'YE CUMHURİYET TEPKİSİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

ayt ~ 5 yıl önce
iktidarla bağlantısını inkar eden yok tabiki ve olması gerekli tabi her gazetenin. bu ülkede sol görüşlü insanlarda uçağa biniyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçakta gazetemi ~ 5 yıl önce
uçakta gazetenin ne işi var allah aşkına çok okumak istiyorsan kendi gazeteni al git oku böyle saçmalık mı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
elalem marsa çıkıyor benim devletin yöneticileri hala o gazete bu gazete yüklenmiyor ile uğraşıyor.yazık gerçekten yazık atalarımız neden almış bu toprakları düşünüyorum doğrusu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 5 yıl önce
Yıllarca bu şirkette çalışmış biri olarak eskiden beri sözcü ,aydınlık ,gibi gazeteler yüklenmemektedir..Hamdinin uğur'a gıcığı var:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahu ~ 5 yıl önce
hamdiyi sevmem ama eline sağlık, bu gazetelere gerenk yok
sanada gerek yok ~ 5 yıl önce
ahu bence sanada gerek yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000