03 Mayıs 2013, Cuma 13:03:43

THY'DEN 1000 KİŞİNİN KADERİNİ İLGİLENDİREN KARAR

Türk Hava Yolları, geçen yıl aldığı bine yakın part time kabin memuru ile sözleşme imzaladı ve Toplu İş Sözleşmesi kapsamına dahil etti.
  • bunların hepsi denyo.. tabiki farkımız olcak portakal sıkanla ucagın uçmasına katkı olan teknik personelin ama thy de işler farklı gelişyor bir gün anlayacaklar ama iş işten gecmemiş olursa??
  • en dogal calisan haklarini dahi geri goturmeye calisan,yargitayca ise iadeleri onanmis 305 calisanini ise geri dondurmeyen hamdi topcu artik elini vicadanina koymalidir.bu zulum artik sona ersin.turkiyenin gururu bir sirketi greve surukleyen thy yonetimi aklini basina almalidir.
  • Pilotlar işin içindeyse grev başarılı olur yoksa bir numara olmaz.zaten bu hükümet ne yapar eder size bu yoğun sezonda grev yaptırmaz.Bakanlar kurulu kararıyla ertelenir.Pilotlar uçmazsa şirket etkilenir yoksa yine acı durumlar yaşanır.Millet ev almış araba almış borç ödüyor , THY yönetimide buldu bu söz söyleyemeyecek çalışanları , ezdikçe eziyor.Sanki her çalışan bekar ve ailesini evinde kalıyor.Evli çocuklu insanların hiçmi evinde rahat etmeye hakkı yok.Bu uçucular ROBOT mu,makina mı bunlar ,duygusuzca çalıştırılsın .Nereye kadar gider böyle.Birgün ekonomiyi düzelten, emekliliği maaşsız hakedenler ALIN ATINIZI KENDİNİZ TIMAR EDİN diyecektir.Tüm camiaya SAYGILAR.
  • Full time program dokuldu grevde biz nolucaz.Sozlesme imzalamadik sendikali degiliz durumumuz belirsiz calisma sartlari full time da cok agir kesinlikle kabin bu konuda hakli.Zaten biz 6000 i asmis bir ekibiz kabin olarak herkes birlik olur diye dusunuyorum da bizim durumu daha bizde anlamadik

Türk Hava Yolları, kabinde önemli bir karara daha imza attı. İlk olarak geçen yıl Mayıs ayından itibaren alınan ve toplam bin civarında bulunan part time kabin memurları ile sözleşme imzaladı ve tam zamanlı kapsamına dahil etti.

THY'nin dönem dönem yaptığı alımlarla sayıları hızla artan part time kabin memurları böylelikle Toplu İş Sözleşmesi kapsamına alındı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada part time kabin memurlarının toplu iş sözleşmesi kapsamına alınacağı müjdesini vermişti.

 

THY'DEN 1000 KİŞİNİN KADERİNİ İLGİLENDİREN KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

habom ~ 5 yıl önce
bunların hepsi denyo.. tabiki farkımız olcak portakal sıkanla ucagın uçmasına katkı olan teknik personelin ama thy de işler farklı gelişyor bir gün anlayacaklar ama iş işten gecmemiş olursa??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emefo ~ 5 yıl önce
en dogal calisan haklarini dahi geri goturmeye calisan,yargitayca ise iadeleri onanmis 305 calisanini ise geri dondurmeyen hamdi topcu artik elini vicadanina koymalidir.bu zulum artik sona ersin.turkiyenin gururu bir sirketi greve surukleyen thy yonetimi aklini basina almalidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inspector ~ 5 yıl önce
Pilotlar işin içindeyse grev başarılı olur yoksa bir numara olmaz.zaten bu hükümet ne yapar eder size bu yoğun sezonda grev yaptırmaz.Bakanlar kurulu kararıyla ertelenir.Pilotlar uçmazsa şirket etkilenir yoksa yine acı durumlar yaşanır.Millet ev almış araba almış borç ödüyor , THY yönetimide buldu bu söz söyleyemeyecek çalışanları , ezdikçe eziyor.Sanki her çalışan bekar ve ailesini evinde kalıyor.Evli çocuklu insanların hiçmi evinde rahat etmeye hakkı yok.Bu uçucular ROBOT mu,makina mı bunlar ,duygusuzca çalıştırılsın .Nereye kadar gider böyle.Birgün ekonomiyi düzelten, emekliliği maaşsız hakedenler ALIN ATINIZI KENDİNİZ TIMAR EDİN diyecektir.Tüm camiaya SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Part timelara ~ 5 yıl önce
Full time program dokuldu grevde biz nolucaz.Sozlesme imzalamadik sendikali degiliz durumumuz belirsiz calisma sartlari full time da cok agir kesinlikle kabin bu konuda hakli.Zaten biz 6000 i asmis bir ekibiz kabin olarak herkes birlik olur diye dusunuyorum da bizim durumu daha bizde anlamadik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dahilsiniz ~ 5 yıl önce
Sozlesmeli oldugunuz icin tise dahilsiniz. Greve katilmazsaniz tis kapsamindan cikarsiniz. Sendikali olmak yada olmamakla bir ilgisi yok. Sendika sozlesme imzalarken tum sozlesmeliler icin imzalar amaaaaaa grev kiriciligi yapanlari sendikal haklardan mahrum eden devletin kanunlari. Grev ve lokavt kanunu madde 38 ac ve oku.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000