10 Nisan 2010, Cumartesi 09:41:36

THY ADIM ADIM FİNALE UÇUYOR

Yurt dışı sponsorluklarında tarihi bir anlaşmaya imza atan THY, Avrupa sporuna en çok para yatıran Türk şirketi oldu.
  • saudia yı saymazsan diğerlerinin hızlı yükselişi tesadüf değildir.
  • Sponsorlara bir bakın. Hepsi arap. Demek ki neymiş ? Medeni ülkeler böyle sponsorluk oyunlarına düşmezlermiş... Ya katar havayolları, ya emirates, ya etiad ya da saudia. Bütün araplar sponsor. Bir de THY çıktı şimdi.
  • Türkiye'de külüpler sponsorluk gelirlerini har vurup harman savuruyor. Ayrıca sponsorluk bir nevi reklam anlaşmasıdır. THY zaten Türkiye'nin en büyük hava yolu şirketi. Burada amaç yabancı ülkelerden daha fazla insan taşımak ve oralardan daha çok para kazanmak. Bunun için en iyi tercih yapılmıştır. Barcelonanın ve Menchester United'in maçlarını bir yıl boyunca ne kadar insanın seyrettiğini düşünün ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlarsınız. Bizim takımlarımızın maçlarını kaç ülke yayınlıyor? Hiç tabii. Reklam ise amaç en iyisi olmuştur.
  • THY'nin türk takımlarına sponsor olması hiçbirşey kazandirmaz ki, ÜLKER sponsor ya senelik aşa yukarı 30 trilyon para veriyolar nerde bu paralar ? nerde başari, o kadar transfer yapiliyo avrupa standartlari ve daha üstü paralar veriliyo yabancılara ama başarida Romanya takımlari ile aynı seviyedesin..THY akıllı iş yapiyor senelik belki 3 milyon €uro veriyo ( Barcave Manu)ya ama karşiliğinda Avrupadaki transit yolcu sayısını kat kat arttiriyor.. Tebrikler THY yönetimi..

Futbolcu değerleri bakımından dünyanın en değerli 5 kulübü arasında yer alan Barcelona ve Manchester United kulüplerine sponsor olan THY, 3 yıl için bu kulüplere yaklaşık 19 milyon Euro sponsorluk bedeli ödeyecek. Önceki gece Manchester United’ın Şampiyonlar Ligi’nden elenmesine rağmen THY’yi Barcelona’nın yıldızı Messi sevindirdi.

Barcelona yarı finali de geçerse THY Şampiyonlar Ligi finalindeki ilk Türk şirket olacak.

THY ADIM ADIM FİNALE UÇUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
saudia yı saymazsan diğerlerinin hızlı yükselişi tesadüf değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sponsorlara bir bakın. Hepsi arap. Demek ki neymiş ? Medeni ülkeler böyle sponsorluk oyunlarına düşmezlermiş... Ya katar havayolları, ya emirates, ya etiad ya da saudia. Bütün araplar sponsor. Bir de THY çıktı şimdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiye'de külüpler sponsorluk gelirlerini har vurup harman savuruyor. Ayrıca sponsorluk bir nevi reklam anlaşmasıdır. THY zaten Türkiye'nin en büyük hava yolu şirketi. Burada amaç yabancı ülkelerden daha fazla insan taşımak ve oralardan daha çok para kazanmak. Bunun için en iyi tercih yapılmıştır. Barcelonanın ve Menchester United'in maçlarını bir yıl boyunca ne kadar insanın seyrettiğini düşünün ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlarsınız. Bizim takımlarımızın maçlarını kaç ülke yayınlıyor? Hiç tabii. Reklam ise amaç en iyisi olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY'nin türk takımlarına sponsor olması hiçbirşey kazandirmaz ki, ÜLKER sponsor ya senelik aşa yukarı 30 trilyon para veriyolar nerde bu paralar ? nerde başari, o kadar transfer yapiliyo avrupa standartlari ve daha üstü paralar veriliyo yabancılara ama başarida Romanya takımlari ile aynı seviyedesin..THY akıllı iş yapiyor senelik belki 3 milyon €uro veriyo ( Barcave Manu)ya ama karşiliğinda Avrupadaki transit yolcu sayısını kat kat arttiriyor.. Tebrikler THY yönetimi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000