12 Aralık 2013, Perşembe 14:06:19

TATLIBAL: "İLK İŞİMİZ 305 SORUNUNU ÇÖZMEK"

Hava-İş Sendikası’nın yeni yönetim kurulu dünkü devir-teslim töreninin ardından bugün ilk iş olarak THY Genel Müdürlüğü önündeki grev çadırını ziyaret etti. Grev çadırına yapılan ziyarette sadece AirportHaber vardı.
  • ADAM GİBİ ADAM YASİN SEVGİLİ. KEŞKE BAŞKAN YASİN BEY OLSAYDI. DAHA RAHAT KAPISINI ÇALARDIK. BAĞIMSIZ DÜZGÜN BİR ARKADAŞIMIZ. SAMİMİYETİNİ İLK GÜNDEN BELLİ ETTİ. TEŞEKKÜRLER YASİN BEY...
  • Rustem 305 kas göz yaparım esprisi nasil bir espridir yaa :P
  • Hayatım boyunca kimsenin kursun askeri ya da körü körüne peşinden giden adamı olmadım..benim hakkımı savunan Atilay Ayçin vardı..bayrağı teslim etti...şimdi Tatlıbal savunursa hakkımı onun pesinden giderim,he beni işverene atan bi başkan olursa sizler gibi sendika düşmanı olurum...bu arada birşeyler düşünebilmenize sebep olduysam ne mutlu bana.ama nacizane tavsiyem neyin ne şartlarda oldugunu geliştiğini bilmeden yorum yapmayın..herkes kendi işine baksın.
  • herkes 305 ten bahsediyor fakat kimse habom'dan bahsetmiyor.

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava-İş Sendikası’nın yeni yönetimi dün genel merkezde yapılan devir-teslim töreniyle sendika yönetimini Atilay Ayçin’den teslim almıştı. Ali Kemal Tatlıbal’ın genel başkanlığında göreve başlayan yeni yönetim kurulu, bugün THY Genel Müdürlüğü önünde bulunan ve çoğunluğunu 29 Mayıs 2012’de işine son verilen 305 kişinin oluşturduğu grevdeki sendika üyelerini ziyaret etti.

Hem yeni yönetim kurulunu tanıtmak hem de grevdeki sendika üyeleriyle tanışmak için grev çadırını ziyaret ettiklerini ifade eden Hava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Biz buraya hem kendimizi tanıtmak hem de siz değerli arkadaşlarımızı tanımak için geldik. Bugüne kadar yazılıp çizilen her şeyi unutun. Ben ve arkadaşlarım buraya gelirken bize küfür edileceğini hakkımızda atılıp tutulacağını bilerek göreve talip olduk” dedi.

Önceliklerinin 29 Mayıs 2012 tarihinde iş akitleri feshedilen 305 kişi olduğunu söyleyen Tatlıbal, “Görevi dün devraldık. Devir-teslimin ardından da arkadaşlarla ilk konuştuğumuz konu 305 oldu. Bugün buraya geldik ki sizden konuya ilişkin bilgi alabilelim. Yanınızda olayım. Beni doldurun. Ben içinizi sizin kadar bilemem. Bunu da hoş karşılamanız lazım. Ben normal yer personeliydim. Yerde size milyon tane problem sayabilirim. Bunların hepsini konuşacağız. Bugün geliş gayem; sizle beraber olduğumuzu, hedeflerimizin hiç değişmediğini ve Atilay ağabeyden aldığımız şekilde devam edeceğini söylemek… İlk işimiz 305 sorununu çözmek. Ondan sonra yolumuza devam ederiz” ifadelerini kullandı.

Grevdeki sendika üyeleri de taleplerini Hava-İş’in yeni yönetimine iletirken, işe dönüşlerinin sağlanması durumunda bugüne kadar ki kayıplarının da işveren tarafından karşılanmasını talep etti. Tatlıbal, tüm taleplerin değerlendirileceğini ve işverenle yapılacak görüşmede bunların da dile getirileceği sözünü verdi.

İŞTE HAVA-İŞ SENDİKASI’NIN GREV ÇADIRI ZİYARETİNDEN GÖRÜNTÜLERTATLIBAL: "İLK İŞİMİZ 305 SORUNUNU ÇÖZMEK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

grevci 34 ~ 4 yıl önce
ADAM GİBİ ADAM YASİN SEVGİLİ. KEŞKE BAŞKAN YASİN BEY OLSAYDI. DAHA RAHAT KAPISINI ÇALARDIK. BAĞIMSIZ DÜZGÜN BİR ARKADAŞIMIZ. SAMİMİYETİNİ İLK GÜNDEN BELLİ ETTİ. TEŞEKKÜRLER YASİN BEY...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rustem 305 kas göz yaparım esprisi nasil bir espridir yaa :P

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K/A ne ~ 4 yıl önce
Hayatım boyunca kimsenin kursun askeri ya da körü körüne peşinden giden adamı olmadım..benim hakkımı savunan Atilay Ayçin vardı..bayrağı teslim etti...şimdi Tatlıbal savunursa hakkımı onun pesinden giderim,he beni işverene atan bi başkan olursa sizler gibi sendika düşmanı olurum...bu arada birşeyler düşünebilmenize sebep olduysam ne mutlu bana.ama nacizane tavsiyem neyin ne şartlarda oldugunu geliştiğini bilmeden yorum yapmayın..herkes kendi işine baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakan ~ 4 yıl önce
herkes 305 ten bahsediyor fakat kimse habom'dan bahsetmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000