16 Mart 2016, Çarşamba 11:57:49

Rusya uçuşlarında büyük düşüş

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizin ardından iki ülkenin bayrak taşıyıcı havayolları THY ve Aeroflot’un seferlerinde ve yolcu sayısında yüzde 50 azalma olduğu belirtildi
  • eeeyyy rusya sen kimin hava sahasına giriyorsun? al sana bonbeee
  • Haberde bir çok yanlış var Aeroflot zaten Ankara'ya uçmuyordu. THy'de krasnodara uçmuyor
  • kavgalı olmadığımız ülke yok batı da ışid destekliyoruz diye nefret ediyolar kamuoyu acayip iyi manipüle edilmiş zaten dünden hazırlar inanmaya kuzeyde uçak düşürme sorunu ortadoğuda zaten seven yok 0 sorun dediler içine ettiler ülkenin size daha oy verenin aklını ....
  • Uğrayan herkes beter olsun

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizin ardından iki ülkenin bayrak taşıyıcı havayolları THY ve Aeroflot’un seferlerinde ve yolcu sayısında yüzde 50 azalma olduğu belirtildi

Türkiye ile Rusya arasında tarifeli uçak seferleri düzenleyen turizm şirketi yetkililerinden SKY Turizm Genel Müdür yardımcısı Faruk Yılmaz Atatürk Havalimanı’nda verdiği bilgide şunları söyledi:

"Doluluk oranlarında 24 Kasım uçak düşürülmesi olayından sonra büyük düşüş yaşandı. Yolcu ve sefer sayılarında yüzde 50’ye yakın düşüş var. THY günlük Moskova’ya karşılıklı olarak haftada 4 sefer yaparken bunu 3 sefere düştü. Rusya’da diğer noktalara yaptığı seferleri ise sürdürüyor. Aeroflot Hava Yolları ise günlük 4 olan sefer sayısını 2’ye düşürdü. Moskova-Ankara seferlerini ise durdurdu. Günlük olarak Aeroflot’un yaptığı Moskova-Antalya uçuşları da bire düşürüldü"

Halen İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Moskova’ya Türk Hava Yolları hafta da 21 sefer, Rus Aeroflot Havayolları 14 sefer, Pegasus Havayolları da İstanbul Sabiha Gökçen’den haftada 7 sefer düzenliyor. THY Moskova’nın haricinde Ekatarinburg, Kazan, Rostov, San Petersburg,Ufa, Krasnador, Novasıbırsk ve Astrahan’a uçuyor. Pegasus’un diğer uçuş noktaları ise Krasnador ve Yekaterenburg.

THY YAZ SEZONUNDA ARTIŞA GİDİYOR

Faruk Yılmaz, THY’nin yaz sezonunda uçuşlarını arttırmayı planladığını belirterek, "Buna göre THY Moskova- İstanbul seferlerini karşılıklı olarak 21 den 28 ’e çıkarmayı planlarken, Antalya-Moskova-Antalya uçuşlarını ise 2 sefer yapmayı planladığı bilgisini aldık. Aeroflot’un sefer sayısında ise bir değişiklik yok" dedi. (Milliyet)

Rusya uçuşlarında büyük düşüş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

rezalet ~ 2 yıl önce
eeeyyy rusya sen kimin hava sahasına giriyorsun? al sana bonbeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 2 yıl önce
Haberde bir çok yanlış var Aeroflot zaten Ankara'ya uçmuyordu. THy'de krasnodara uçmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz ~ 2 yıl önce
kavgalı olmadığımız ülke yok batı da ışid destekliyoruz diye nefret ediyolar kamuoyu acayip iyi manipüle edilmiş zaten dünden hazırlar inanmaya kuzeyde uçak düşürme sorunu ortadoğuda zaten seven yok 0 sorun dediler içine ettiler ülkenin size daha oy verenin aklını ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basdanisman ~ 2 yıl önce
BB Rusya hukumetinin aciklamalari turizmi etkilemez demisti. Dolayisi ile ya turistler paralel BB yi zor durumda birakmak istiyor, ya da turist yok diyenler paralel.Acik net !!
DÜZEN ~ 2 yıl önce
sen böyle düşünmüşün ama düzen bunu gerektirdi başımızda başka biri olsaydı muhtemelen büyük projeler olmayacaktı yada şu durumdan daha kötü şeyler olabilirdi.
salla ~ 2 yıl önce
burda amma çok aşşakçı varmış, salla gitsin!!! ne desen boş kardeş:(
Zarara ~ 2 yıl önce
Uğrayan herkes beter olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000