26 Kasım 2013, Salı 09:44:53

LUFTHANSA'DAN İLGİNÇ THY KARARI!

Rekabet koşullarını gerekçe gösteren Alman havayolu şirketi Lufthansa, Türk Hava Yolları (THY) ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldı.
  • Yapmis oldugum son THY Ucusunda (Düs-ist-Denizli) Hava Liamaninda 2 kisi geldi Ankate ,Sözde Ankete !!! Bana sorulan sorular nicin THY ile Ucuyorsunuz?Tercih nedeniniz diye Sorular ve alinan Cevaplarda Lufthansa ile kiyaslamalar yaptilar defalarca!!! Ama Gercek suki Lufthansa Dayanamiyor Bicak Kemige dayanmis.Bir Tarafta Emirates Öteki Tarafta Etihad Pazar Lufthansa icin daraliyor.Care olarak gördükleri ise bir Taraftan UCAK yenileyip yani bazi Hatlara A380 koyup bazi Hatlarda ise THY ile yapilan isbirligini sonlandirip veya Mails more Programlarinin kapsamasini daraltip UCAKLARIN Doluluk Oranini Yükseltebilecegini Düsünüyor. Unuttugu ise THY'nin Almanyanin neresinden kalkarsa kalksin Sefer koysun Zaten Mevcut TÜRK varligi Ucaklarin Maliyetini kurtariyor Ucaklar BOS Gitmiyor.Arti THY bu AVANTAJLAR ile Istanbul Üzerinden Sagladigi UCUS AGI yetiyor.Lufthansa ise durma UCAK kücültüyor Regional Jet veya Pervaneliye gecip Maliyet düsürme Yolunu secerken THY bu Ucus Güzergahina Rahatca Yerle
  • 3.havaalani acilinca asil korkuyu o zaman goreceksin lufthanzo. A380 hamlesi bekliyoruz :)
  • Asıl korkusu 2014 yılı. Düşünün ki Kuzey afrika, ortadoğu, türki cumhuriyetler, balkanlar ve Türkiye'den Montreal, San Francisco, Atlanta, Boston, Mexico City, Caracas, Havana hattına uçacak yolcuları Lufhtansa'dan çalacak THY. Doğu ayrı bir olay. Ho Chi Minh hattı rekabetten kapandı, Hartum sona eriyor. Özellikle 3. havalimanından sonra Lufhtansa iyice zayıflayacak.
  • Lufthansa her türlü kararı alır bizler sesimizi çıkarmayız Sunexpres icin lufthansa karar alır mülakatlarını alman kökenli kişiler karar verir biz yine tepki vermeyiz.sunexpres de cockpit almanlar olusur %10 Barajına uymaz Shgm birşey demez.lufthansa da bir tane bile turk pilot olmazken Türkiye'de yabancı pilottan geçilmez.ohhh iyi yapmışlar.

Rekabet koşullarını gerekçe gösteren Alman havayolu şirketi Lufthansa, Türk Hava Yolları (THY) ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldı.

Alman havayolu şirketi Lufthansa, ocak ayından itibaren ortağı THY ile seyahat eden müşterilerinin hesabına düşen Millerin sadece dörtte birini kabul edebileceklerini duyurdu. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre şirketin sözcüsü böylece Der Spiegel dergisinin bu yöndeki haberini onaylayarak, "Rekabetin arttığı bir ortamdayız" diye konuştu. Ancak sözcü, iki havayolu şirketi arasındaki "ilişkilerin sona erdiği" iddialarını ise reddetti. Almanya’nın saygın haftalık dergisi Der Spiegel, THY’nin Almanya’dan çok fazla müşteri çektiğini ve iki şirket arasındaki ortaklığın bunda rolü olduğu belirtmişti.

Lufthansa yolcuları eğer seyahatlerini THY ile kombine ederlerse Mil toplayabiliyor ve özel fırsat ve indirimlerden faydalanabiliyordu.

CODE SHARE İŞBİRLİĞİ

Her iki havayolu şirketi de dünyanın en iyi havayolları şirketlerinin üye olduğu havayolları birliği Star Alliance üyesi. Der Spiegel dergisinin haberine göre, Lufthansa’nın diğer Alliance üyeleri ile Mil işbirliği devam ediyor. "Mil tahsisi ortaklar arasında karara bağlanır" diye konuşan Alman havayolu şirketi sözcüsü, bunda pazar ve rekabet koşullarının büyük rol oynadığını kaydetti.
Lufthansa sözcüsü, şirketin Türk Hava Yolları ile yürüttüğü belirli hatlarda ortak bilet satımını düzenleyen "Code Share" anlaşmasının da gözden geçirildiğini ifade etti. Söz konusu anlaşmanın ekonomik açıdan verimsiz olmasını buna gerekçe gösteren Sözcü, Lufthansa'nın uzun mesafeli uçuş yarışında yelpazesini genişletmesinin, bu tarz bir işbirliği zorunluluğunu ortadan kaldırdığını belirtti. THY’nin konuyla ilgili olarak bilgilendirildiği de ifade edildi. (Hürriyet)

LUFTHANSA'DAN İLGİNÇ THY KARARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Gurbetci20 ~ 5 yıl önce
Yapmis oldugum son THY Ucusunda (Düs-ist-Denizli) Hava Liamaninda 2 kisi geldi Ankate ,Sözde Ankete !!! Bana sorulan sorular nicin THY ile Ucuyorsunuz?Tercih nedeniniz diye Sorular ve alinan Cevaplarda Lufthansa ile kiyaslamalar yaptilar defalarca!!! Ama Gercek suki Lufthansa Dayanamiyor Bicak Kemige dayanmis.Bir Tarafta Emirates Öteki Tarafta Etihad Pazar Lufthansa icin daraliyor.Care olarak gördükleri ise bir Taraftan UCAK yenileyip yani bazi Hatlara A380 koyup bazi Hatlarda ise THY ile yapilan isbirligini sonlandirip veya Mails more Programlarinin kapsamasini daraltip UCAKLARIN Doluluk Oranini Yükseltebilecegini Düsünüyor. Unuttugu ise THY'nin Almanyanin neresinden kalkarsa kalksin Sefer koysun Zaten Mevcut TÜRK varligi Ucaklarin Maliyetini kurtariyor Ucaklar BOS Gitmiyor.Arti THY bu AVANTAJLAR ile Istanbul Üzerinden Sagladigi UCUS AGI yetiyor.Lufthansa ise durma UCAK kücültüyor Regional Jet veya Pervaneliye gecip Maliyet düsürme Yolunu secerken THY bu Ucus Güzergahina Rahatca Yerle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet ~ 5 yıl önce
3.havaalani acilinca asil korkuyu o zaman goreceksin lufthanzo. A380 hamlesi bekliyoruz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sırada ~ 5 yıl önce
Asıl korkusu 2014 yılı. Düşünün ki Kuzey afrika, ortadoğu, türki cumhuriyetler, balkanlar ve Türkiye'den Montreal, San Francisco, Atlanta, Boston, Mexico City, Caracas, Havana hattına uçacak yolcuları Lufhtansa'dan çalacak THY. Doğu ayrı bir olay. Ho Chi Minh hattı rekabetten kapandı, Hartum sona eriyor. Özellikle 3. havalimanından sonra Lufhtansa iyice zayıflayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Lufthansa her türlü kararı alır bizler sesimizi çıkarmayız Sunexpres icin lufthansa karar alır mülakatlarını alman kökenli kişiler karar verir biz yine tepki vermeyiz.sunexpres de cockpit almanlar olusur %10 Barajına uymaz Shgm birşey demez.lufthansa da bir tane bile turk pilot olmazken Türkiye'de yabancı pilottan geçilmez.ohhh iyi yapmışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru değl ~ 5 yıl önce
SunExpress de hiçbir zaman mülakatları Alman kökenli kişiler yapmaz .

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000