22 Mayıs 2013, Çarşamba 19:30:18

ATİLAY AYÇİN THY'NİN KARARINA NE DEDİ?

Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, Türk Hava Yolları'nın bugün açıkladığı zam oranına ilişkin üyelere seslendi...
  • Arkadaşlar, Grev haktır doğru kesinlikle katılıyorum ama bir thy çalışanı olarak söylüyorum ki sendikaya güvenemiyorum ! Sendika, çalışan haklarını savunmak için değil de bir inatla, bir sidik yarışı ile sanki ego tatmin etmek, thy ye karşı üstünlük sağlamak istiyor. Grev iyi organize edilmeliydi,basın desteği ve hükümet desteği alınmalıydı. Korkarım ki devir o eski devir değil. Hükümet ve Basın bu işin arkasında durmazsa bu iş sonuçlanmaz. Bu noktaya gelene kadar o kadar çok mitingler yapıldı o kadar çok boğazlar patlatıldı ki bu ülkede şimdi bu greve katılanların hiç biri yoktu o grevlerde, mitinglerde. Torba yasalar çıktığı zaman bu ülkede kimsenin sesi çıkmadı.. Suç hepimizde... Bu adamları yönetime getiren zihniyeti yönetime getirdiğimiz için tüm türkiye halkı suçludur !
  • Yazıklar olsun size yarın öbürgün hamdi sizide kapının önüne koyduğunda tek sığınacak liman sendika olacaktır,haklarınızı sendika arayacaktır,cami imamı aramayacaktır.verilen zamda sendikanını eli hürmetine verilmiştir.ya var olacaksınız yada hamdi topçunun yalakası olacaksınız.
  • arkadaşlar atılayı hıc sevmem ama onun arkasındanda gıtmesenız aynı tgs gıbı olursunuz onlar senede ne kadar zam alıyorsa okadar alırsınız mesaı yıde rüyanızda calısma saatlerınıde 8 de degılde 12 saatıde calısırsınız
  • allah aşkına be arkadaşım hala o koltukta hangi yüzle oturuyorsun bırak git artık yazık oluyor arkadaşlara bu hırs nedir hala anlamadınmı istenmediğini daha fazla kendini yorma be

Türk Hava Yolları'nda devam eden grev nedeniyle 24. dönem TİS'te anlaşma sağlanamaması üzerine çalışanlara ilişkin bir karar alan THY, ilk yıl yüzde 5+3+ enflasyon oranında zam önerirken ikinci yıl 3+3+enflasyon oranında zam vereceğini açıkladı.

Bu karara karşı bir açıklama yaparak üyelere seslenen Ayçin, THY'nin açıklamasını reddettiklerini ifade ederek, yönetim kurulu toplantısıyla geniş kapsamlı bir değerlendirmede bulunacaklarının altını çizdi.

Üyelere seslenen Ayçin, 'Biz bu kararı reddediyoruz. Hani bizim 36 saatlerimiz. Hani çalışma şartlarımız. THY sizlerin personel olmadığını ve marjinal gruplar olduğunuzu iddia ediyor. Sizler kimsiniz arkadaşlar, kabin amiri, kabin memuru, teknisyen değil misiniz? Kimsiniz siz? Bunlar bizansvari oyunlar. Biz bunlara kanmayacağız. Şimdi tanıdığınız tüm arkadaşarınızı arayın. Toplanalım. Ya darmadağın olacağız yada birlik olacağız:' dedi.

İşte Atilay Ayçin'in THY'nin kararına karşı açıklamaları:

ATİLAY AYÇİN THY'NİN KARARINA NE DEDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (92)

Tunc ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar, Grev haktır doğru kesinlikle katılıyorum ama bir thy çalışanı olarak söylüyorum ki sendikaya güvenemiyorum ! Sendika, çalışan haklarını savunmak için değil de bir inatla, bir sidik yarışı ile sanki ego tatmin etmek, thy ye karşı üstünlük sağlamak istiyor. Grev iyi organize edilmeliydi,basın desteği ve hükümet desteği alınmalıydı. Korkarım ki devir o eski devir değil. Hükümet ve Basın bu işin arkasında durmazsa bu iş sonuçlanmaz. Bu noktaya gelene kadar o kadar çok mitingler yapıldı o kadar çok boğazlar patlatıldı ki bu ülkede şimdi bu greve katılanların hiç biri yoktu o grevlerde, mitinglerde. Torba yasalar çıktığı zaman bu ülkede kimsenin sesi çıkmadı.. Suç hepimizde... Bu adamları yönetime getiren zihniyeti yönetime getirdiğimiz için tüm türkiye halkı suçludur !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cano ~ 5 yıl önce
Yazıklar olsun size yarın öbürgün hamdi sizide kapının önüne koyduğunda tek sığınacak liman sendika olacaktır,haklarınızı sendika arayacaktır,cami imamı aramayacaktır.verilen zamda sendikanını eli hürmetine verilmiştir.ya var olacaksınız yada hamdi topçunun yalakası olacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mısafır ~ 5 yıl önce
arkadaşlar atılayı hıc sevmem ama onun arkasındanda gıtmesenız aynı tgs gıbı olursunuz onlar senede ne kadar zam alıyorsa okadar alırsınız mesaı yıde rüyanızda calısma saatlerınıde 8 de degılde 12 saatıde calısırsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
allah aşkına be arkadaşım hala o koltukta hangi yüzle oturuyorsun bırak git artık yazık oluyor arkadaşlara bu hırs nedir hala anlamadınmı istenmediğini daha fazla kendini yorma be

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000