27 Ocak 2018, Cumartesi 12:44:20

SHGM FTL talimatını revize etti; Artık 7 gün önceden yayınlanacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde SHT-FTL (Uçuş Süresi Sınırlamaları) talimatını revize etti.
  • İnsanların günün herhangi bir saatinde evinden çıkıp tekrar eve dönmesi bazen 16 saat gibi süreleri buluyor. Hiç kimse biyonik olmadığına göre bunlar uzun vaadede sürdürülebilir çalışma saatleri değil. Konunun tamamen dışında kalanlar "o kadar para veriyorlar olmasın mı?" gibi sığ bakabilirler ama unutmamak lazım dünyayı da verseniz her insanın fizyolojik ve psikolojik tahammül sınırı vardır. Böyle devam ederse ne mi olur? Kimse ağzına almak istemiyor ama bir yerde bu iş patlar, kırım yaşanır ve emin olun SHGM dahil bunun müsebbibi olan her bir kurum ve şirket hem vicdanen hem de hukuken bu sorumluluğun altında kalır.
  • shgm thk gökçen e ugs yi 14 saate uzatma muafiyeti verdi. mola diye bir kavram icat ettiler. sanki otobus yolculugunda cay ihtiyac molasi . pilotlar shgm ye başvurdu bu muafiyet kıyağı yüzünden pilot atacaklar dediler. shgm dinlemedi . shgm yüzünden 12 ambulans helikopter pilotu kapının önüne konuldu. teşekkürler shgm iyiki varsın sen olmasan bu pilotlar emeklilik yasayamayacakti. tuz kokmuş pilot km ne yapsin.
  • Isterlerse 1 sene onceden yayinlasinlar, nasil olsa istedikleri gibi degistiriyorlar
  • Atlasın sabah gel akşam gıtlerı de bıter umarım

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde SHT-FTL (Uçuş Süresi Sınırlamaları) talimatını revize etti.

SHGM'den yapılan duyuruda: "Genel Müdürlüğümüz tarafından 12.10.2015 tarihinde yayımlanan ve 01.01.2017 tarihinden itibaren yürürlüğe giren “Uçuş ve Görev Süresi Sınırlamaları ile Dinlenme Gereklilikleri Talimatı (SHT-FTL)”, esas olarak aşırı yorgunluk risk yönetimi (FRM) ve EASA tarafından 30.03.2017 tarihinde yayımlanan değişiklikler (AMC and GM to Part-ORO-Issue 2, Amendment 11) kapsamında revize edilmiştir" denildi.

SHT-FTL talimatında uçuş programlarının yayınlanması ile ilgili madde de değişti. Revize edilen maddede bundan böyle havayolu şirketleri uçuş programını en az 7 gün önceden yayımlamak zorunda.

AMC1 ORO.FTL.110(a)'da yapılan değişiklik şu şekilde: "Görev çizelgeleri, asgari 14 gün önceden veya minimum 28 günü içerecek şekilde asgari 7 gün önceden yayınlayacaktır."

TALİMATIN TAMAMINA ALTTAKİ DÖKÜMANDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

SHGM FTL talimatını revize etti; Artık 7 gün önceden yayınlanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

FO ~ 6 ay önce
İnsanların günün herhangi bir saatinde evinden çıkıp tekrar eve dönmesi bazen 16 saat gibi süreleri buluyor. Hiç kimse biyonik olmadığına göre bunlar uzun vaadede sürdürülebilir çalışma saatleri değil. Konunun tamamen dışında kalanlar "o kadar para veriyorlar olmasın mı?" gibi sığ bakabilirler ama unutmamak lazım dünyayı da verseniz her insanın fizyolojik ve psikolojik tahammül sınırı vardır. Böyle devam ederse ne mi olur? Kimse ağzına almak istemiyor ama bir yerde bu iş patlar, kırım yaşanır ve emin olun SHGM dahil bunun müsebbibi olan her bir kurum ve şirket hem vicdanen hem de hukuken bu sorumluluğun altında kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gökçen ~ 6 ay önce
shgm thk gökçen e ugs yi 14 saate uzatma muafiyeti verdi. mola diye bir kavram icat ettiler. sanki otobus yolculugunda cay ihtiyac molasi . pilotlar shgm ye başvurdu bu muafiyet kıyağı yüzünden pilot atacaklar dediler. shgm dinlemedi . shgm yüzünden 12 ambulans helikopter pilotu kapının önüne konuldu. teşekkürler shgm iyiki varsın sen olmasan bu pilotlar emeklilik yasayamayacakti. tuz kokmuş pilot km ne yapsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FlyDubai ~ 6 ay önce
Isterlerse 1 sene onceden yayinlasinlar, nasil olsa istedikleri gibi degistiriyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 6 ay önce
Atlasın sabah gel akşam gıtlerı de bıter umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000