26 Mart 2010, Cuma 12:10:53

SABİHA GÖKÇEN'DE TİRYAKİLER DÖNEMİ

Sabiha Gökçen Havalimanı Otoritesi HEAŞ’ın yeni Genel Müdürü Volkan Tiryakiler göreve başladı.
  • Heaş ta yaptıklarınız size yakıştımı? yahu yer yerinden oynuyor siz hala oradasınız
  • heaşta neler oluyor
  • Yeriniz hiçbir zaman başka bir kişi tarafından doldurulamaz siz çok değerli bir insan olmakla bereber çok iyi bir komutandınız iş hayatınız ve yeni görevinizde başarılar diliyorum.Siz herşeyin en iyisine layıksınız... Faruk BAŞIBÜYÜK
  • Komutanım yeni görevinizde başarılar, Mustafa

Peki, İbrahim Büyükyumukoğlu’ndan boşalan HEAŞ Genel Müdürlüğü koltuğuna getirilen Volkan Tiryakiler kimdir?

İşte Tiryakiler’in özgeçmişi:

1950 yılında doğduğu İzmir’de ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Volkan Tiryakiler, 1969 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. Uçuş eğitimini Çiğli ve Konya’da tamamladıktan sonra Hava Kuvvetleri’nin çeşitli filolarında pilot olarak görev yapan Tiryakiler, 1980 yılında Hava Harp Akademisi’nden mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hava Komuta Kurmay Koleji’nde eğitim gördü. 1988 Yılında 142. Filo Komutanlığı’na atanarak ilk muharip F-16 Filosunu kurdu. 1990-1993 yılları arasında Brüksel’deki NATO Daimi Türk Delegasyonu’nda görev yapan, daha sonra Bosna Harekatı’nda Hava Birlik Komutanı olarak İtalya’da bulunan Tiryakiler, 1994-1996 yılları arasında Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri’nde Harekat Başkanlığı görevini yürüttü.

1996’da Tuğgeneralliğe terfi eden Volkan Tiryakiler bu rütbede Washington Silahlı Kuvvetler Ateşeliği ve 6. Ana Jet Üs Komutanlığı görevlerinde bulundu.  Tümgeneral rütbesiyle 2002-2005 yılları arasında Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkez Komutanlığı görevinden sonra emekli oldu.

Şubat 2010’da İbrahim Büyükyumukoğlu’ndan boşalan HEAŞ Genel Müdürlüğü’ne getirilen Volkan Tiryakiler evli ve iki çocuk babasıdır.

SABİHA GÖKÇEN'DE TİRYAKİLER DÖNEMİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 6 yıl önce
Heaş ta yaptıklarınız size yakıştımı? yahu yer yerinden oynuyor siz hala oradasınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
heaşta neler oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yeriniz hiçbir zaman başka bir kişi tarafından doldurulamaz siz çok değerli bir insan olmakla bereber çok iyi bir komutandınız iş hayatınız ve yeni görevinizde başarılar diliyorum.Siz herşeyin en iyisine layıksınız... Faruk BAŞIBÜYÜK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Komutanım yeni görevinizde başarılar, Mustafa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000