22 Mart 2012, Perşembe 10:55:11

SABİHA GÖKÇEN’DE 8 FİRMA KEPENK İNDİRDİ

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki 8 işletme kepenk kapattı. Bir anda faaliyetini durduran işletmelerin kepenk indirme gerekçeleri ne?
  • olmazmı...... çok yakında cok müthiş bir haber gelecek Sabiha Gökçen Havaalanı Meydan otoritesinden
  • hiç iyibir haber yokmu bu sabiha gökçenden
  • isg nin ilk genel müdürü KARAGÖZ vardı. beceriksizliğin temelini o attı. Sonra HACİVAT geldi. Bunları oynatan da NİHAT ÖZDEMİR ve ortakları,kızı. Böyle bir komedinin sonu da böyle oldu.
  • Son kısmı oturmamış sanırım. şöyle devam ediyor. ''Ama O büyük güç (Allah) yine devlet büyüklerimize bu işi bırakmadı ve kendisi bu işi bitirdi. Onlar (Nihat Özdemir ve yandaşları) insanların ekmekleriyle oynadı Allah'ta inşallah onları ekmeklerinden edecek. Mahkeme sonuçlarını ilgiyle bekliyorum. (eski bir heaş çalışanı) (
2001 yılında 47 bin yolcunun kullandığı bugün 13 milyonu aşan yolcu sayısıyla Türkiye’nin en önemli havaalanlarının başında gelen Sabiha Gökçen Havalimanı’nda faaliyet gösteren ticari işletmeler zor günler geçiriyor.
 
Ekonomik gerekçelerle sadece Mart ayında 8 işletme kepenk kapattı. Sultan Ahmet Köftecisi, Gloria Jeans, Veranda Cafe, Piyano Cafe ve Bus Stop gibi işletmeler ekonomik güçlükleri gerekçe göstererek faaliyetlerini durdurdu.
 
Yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ağırlıklı olarak kepenk kapattığı gözlenirken, bunun sebebine ilişkin ilginç iddialar ortaya atıldı.
 
Yüksek kira rakamlarından yakınan işletmeler, bir de üstüne havaalanı işletmecisi İSG’ye gelirin yüzde 40’ını ödemek zorunda kalınca, zarar ettikleri için dükkanlarını kapatma kararı aldı.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bir işletmeci, “ Verdiğimiz astronomik kiraların yanı sıra karımızdan %40 pay alıyorlar.  Elimizde kalan parayla vergi mi verelim, personel maaşı mı verelim, evimizi mi geçindirelim?  Bu kadar ağır şartlar altında sanırım bizler de kapatacağız. Konu hakkında defalarca havaalanı işletmecileriyle görüşmek istedik ama görüşemedik” diyerek dert yandı.

©AirportHaber Özel
SABİHA GÖKÇEN’DE 8 FİRMA KEPENK İNDİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Misafir ~ 6 yıl önce
olmazmı...... çok yakında cok müthiş bir haber gelecek Sabiha Gökçen Havaalanı Meydan otoritesinden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hiç iyibir haber yokmu bu sabiha gökçenden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
isg nin ilk genel müdürü KARAGÖZ vardı. beceriksizliğin temelini o attı. Sonra HACİVAT geldi. Bunları oynatan da NİHAT ÖZDEMİR ve ortakları,kızı. Böyle bir komedinin sonu da böyle oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Son kısmı oturmamış sanırım. şöyle devam ediyor. ''Ama O büyük güç (Allah) yine devlet büyüklerimize bu işi bırakmadı ve kendisi bu işi bitirdi. Onlar (Nihat Özdemir ve yandaşları) insanların ekmekleriyle oynadı Allah'ta inşallah onları ekmeklerinden edecek. Mahkeme sonuçlarını ilgiyle bekliyorum. (eski bir heaş çalışanı) (

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000