08 Mayıs 2009, Cuma 09:53:50

MET Air Uçuş Okulunda zor günler…

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kurulan MET Air Uçuş Okulu’nda zor günler yaşanıyor. AirportHaber’e gelen bilgilere göre şirketin durumu oldukça kritik.
  • MET AIR ZOR DURUMDA DEGIL SAGDECE YONETICI SIFATIYLA DURANI DEGISTIRDIGI ANDA ORADA UCUSLARDAR YER DERSLERIDE COK IYI OLUR OGRENCILER DE TIKIR TIKIR UCAR YOKSA KOLTUK ISGAL ETMEK UCUS OKULU YONETIYORUM DEMEK DEGILDIR
  • ogrencılerın ahını bu kadar alan bır sırketın zaten uzun sure ayakta kalması mumkun degıldır, para yok para yok dıye konusan ınsanlar son model mersedeslerle okula gıdıp gelıyorlar (okulun sahıplerı) biz anlamıyoruz madem paranız yok o son model arabalara nasıl bınıyorsunuz, o kadar ogrencının ahını aldınız enınde sonunda cıkıcak bunların acısı....
  • Ben Met Air'de öğrenciyim ve burada yorum yazanların öğrenci olduğundan şüphem var açıkçası .. Ben sıkıntımız yok demiyorum bunu herkes biliyor ancak bugün bizi bırakıp gitmediler , her defasında karşımıza çıktılar ve onların da hiç istemediği mali problemlerden dolayı biraz süre istediler. Dünyada sıkıntıda olmayan havacılık şirketi yok bunu herkes biliyor ve malesef bu da bize denk geldi . Sorunların çözülmesini bekleyeceğiz .Siz sanki bu insanlar bizi kandırmış ve bilerek mağdur etmiş gibi konuşuyorsunuz .Peki bu bizim sorunumuzu çözecek mi ? Hayır ... O yüzden dışardan konuşanlar laflarına dikkat etsinler ve bilmedikleri konularda saçmasapan ve gayri ahlaki yorumlar yapmasınlar ..Size güveniyorum Met Air Yönetimi. Yanınızdayım..
  • bu isin yeri amerika.. 6 ayda cpl veriyoruz ingilizceniz yeterliyse.. ondan sonra conversion icin baglantilarimiz da var.. ucus okulu sadece tulum giyip rayban takmak degildir..

Dünyanın pilot yetiştiren en iyi organizasyonları ile boy ölçüşen mükemmel bir Uçuş Eğitim Merkezi olacak yepyeni bir Uçuş Akademisi kurmak ve her geçen gün gelişen havacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermek, uluslararası kalitede ve JAR-FCL standartlarına uygun "Ticari Pilotlar" yetiştirmek, Türkiye'de Hava Taksi, Hava Ambulansı ve VIP (Business Jet) hizmetlerine profesyonellik , kalite getirmek ve Sivil Havacılık sektöründe yeni imkanlar ve vizyon üretmek gibi sloganlarla yola çıkan MET Air’de büyük sarsıntı yaşanıyor.

Uçuş okulunda eğitim gören pilot adayları uçuşlarını yapamazken, eğitimleri yarım kalan pilot adayları eğitimlerini tamamlamak için çare arıyorlar.

AirportHaber’e gelen bilgilere göre çok sayıda pilot adayı kredi çekerek MET Air şirketine kayıt oldu. Ancak şirkete alınan uçakların bakım masrafları fazla olunca eğitim pilotlarına maaşlarının ödenmesi geciktirilmeye başlandı. Para alamayan öğretmen pilotlar da eğitimlere ara verdi. Bu durumdan en çok öğrenciler zarar görmeye başladı. Pilot adayı öğrenciler şimdi eksik uçuşlarını tamamlamak için alternatif uçuş okulu aramaya başladılar. Okuldan ayrılmak isteyen öğrenciler ödedikleri parayı geri alamama riski ile karşı karşıya.

Çok sayıda öğrenci AirportHaber’i arayarak ne yapacaklarını bilmediklerini ifade ediyorlar.

©AirportHaber Özel

MET Air Uçuş Okulunda zor günler…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
MET AIR ZOR DURUMDA DEGIL SAGDECE YONETICI SIFATIYLA DURANI DEGISTIRDIGI ANDA ORADA UCUSLARDAR YER DERSLERIDE COK IYI OLUR OGRENCILER DE TIKIR TIKIR UCAR YOKSA KOLTUK ISGAL ETMEK UCUS OKULU YONETIYORUM DEMEK DEGILDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ogrencılerın ahını bu kadar alan bır sırketın zaten uzun sure ayakta kalması mumkun degıldır, para yok para yok dıye konusan ınsanlar son model mersedeslerle okula gıdıp gelıyorlar (okulun sahıplerı) biz anlamıyoruz madem paranız yok o son model arabalara nasıl bınıyorsunuz, o kadar ogrencının ahını aldınız enınde sonunda cıkıcak bunların acısı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben Met Air'de öğrenciyim ve burada yorum yazanların öğrenci olduğundan şüphem var açıkçası .. Ben sıkıntımız yok demiyorum bunu herkes biliyor ancak bugün bizi bırakıp gitmediler , her defasında karşımıza çıktılar ve onların da hiç istemediği mali problemlerden dolayı biraz süre istediler. Dünyada sıkıntıda olmayan havacılık şirketi yok bunu herkes biliyor ve malesef bu da bize denk geldi . Sorunların çözülmesini bekleyeceğiz .Siz sanki bu insanlar bizi kandırmış ve bilerek mağdur etmiş gibi konuşuyorsunuz .Peki bu bizim sorunumuzu çözecek mi ? Hayır ... O yüzden dışardan konuşanlar laflarına dikkat etsinler ve bilmedikleri konularda saçmasapan ve gayri ahlaki yorumlar yapmasınlar ..Size güveniyorum Met Air Yönetimi. Yanınızdayım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu isin yeri amerika.. 6 ayda cpl veriyoruz ingilizceniz yeterliyse.. ondan sonra conversion icin baglantilarimiz da var.. ucus okulu sadece tulum giyip rayban takmak degildir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000