28 Kasım 2011, Pazartesi 11:50:51

YA DEDİKODU DEĞİLSE!

Pegasus-İzAir-Air Berlin birleşmeleri son günlerin en çok tartışılan konularından biri oldu...
  • ISG ne yaptıysa kendi yaptı.Kaliteden uzak bir hizmet vererek en çok pegasus u etkiledi.Gereksiz gecikmelere sebebiyet verdi;Planlamadan uzak anlık hareketlerle doldur boşalt usülü hizmet.Bunu çalışanlarda biliyor.ISG nin şimdi sözleşmesi bitti.Sütten ağzı yanan bir şirket tabii ki daha iyi yer hizmeti alacağı bir şirketi seçme lüksüne sahiptir.Bundan dolayı Pegasus u suçlamak özellikle Ali Sabancı yı suçlamak hata olur.O kadar hatalar raporlar halinde toplantılarda dile getirildi.Sonuçlar ise bir hüsran,yani aynı terenenni devam.Şimdi suçlu kim.Bence çalışanları olarak kendi yöneticilerinizi sorgulamanız gerekir suçlama yapacağınıza..
  • burası hakkaten iyi yönetilen bir ülke olsa,devlet yetkilileri bu olaya el koyar,uzmanlar inceleme yapar,isg ve hatta pegasusa bile ceza keserdi.Anlaşılı dövüş buna denir.Gerçi ISG yi şikayet ediceğin devletle zaten ISG hergün beraber :)
  • celebide 1200 calisan arkadasim sen galiba celebide posta basi yada sefsinki 1200 tl aliyorsun ucak alti iscileri 650 ile 700 arasi maas aliyor haberiniz ola //
  • ısgnin işine son veren sendika olayları ve isgnin başındakilerdir,pegasus ile alakası yok anca komple teorisi yaparsınız. çelebi 650ye çalışmıyor 1200e çalışıyor. Handlinglerin okuludur çelebi. bir şey bilmeden etmeden atıp tutmaya gerek yok. hepsini geç iş hayatı bu;) birdahada yazarken bilgili emin olarak yazalımki iftira olmasın
Bu konuya parmak basanlardan biri de AirportHaber'in Başyazarı Sefa İnan. Ama bir farkla, İnan yine detaylarıyla belirlediği unsurları ince eleyip sık sokuyarak okuyucuya aktardı.

Kalem kalem ve Pegasus ile İzAir'in birleşme sürecinden, Air Berlin'e kadar olan sürece nasıl gelindiğini köşesinden aktaran deneyimli yazar Sefa İnan, nokta tespitleriyle yine şaşırtacak.
 
İzAir'in kurulma aşamasında Ekrem Demirtaş'ın rolü ile daha sonradan Pegasus ile sağlanan ortaklığın nasıl aşama aşama ilerlediğinin yanısıra, Air Berlin'in Pegasus-İzAir ortaklığına dahil olması nasıl hayat buldu?
 
Başyazar İnan, Pegasus'un 2011'deki kârlılığının şüpheli olduğunu ve bunun personele kârlılık sonucunda vermeyi taahhüt ettiği ikramiye ile kısmen anlaşılacağını belirttti.
 
Ayrıca Pegasus'un bağımsız denetçiyi değiştirecek söylentisine manidar yaklaştı. 'Bilanço oyunları olabilir mi' diyen İnan, bu da borsaya açılacak bir şirkette halkı aldatmak olacağından dikkat edilmesi gereken bir konu olduğuna işaret etti.
 
Süreç kapsamında akıllara gelen sorular ve İnan'ın cevapları...

Peki ya Pegasus'un kâr durumu nasıl şekillendi?

Pegasus kâr mı ediyor, yoksa zarar mı?

Bu yılın bağımsız denetleme raporu ne zaman açıklanacak?

Pegasus denetleme şirketini gerçekten değiştirmek istiyor mu?

Ekrem Demirtaş kandırıldı mı?

Sene sene artırılan sermaye rakamları parametresinde neler değişti?

Pegasus neden halka açılmıyor?
 
AirportHaber'in Başyazarı Sefa İnan, yakından takip ettiği bu üçgeni rakam rakam detaylarla ortaya koyarak bundan sonraki süreci ve olabilecekleri köşesinden okuyucunlarına duyurdu. 
 
Bundan sonra neler olacak?
 
İşte o yazı:


YA DEDİKODU DEĞİLSE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
ISG ne yaptıysa kendi yaptı.Kaliteden uzak bir hizmet vererek en çok pegasus u etkiledi.Gereksiz gecikmelere sebebiyet verdi;Planlamadan uzak anlık hareketlerle doldur boşalt usülü hizmet.Bunu çalışanlarda biliyor.ISG nin şimdi sözleşmesi bitti.Sütten ağzı yanan bir şirket tabii ki daha iyi yer hizmeti alacağı bir şirketi seçme lüksüne sahiptir.Bundan dolayı Pegasus u suçlamak özellikle Ali Sabancı yı suçlamak hata olur.O kadar hatalar raporlar halinde toplantılarda dile getirildi.Sonuçlar ise bir hüsran,yani aynı terenenni devam.Şimdi suçlu kim.Bence çalışanları olarak kendi yöneticilerinizi sorgulamanız gerekir suçlama yapacağınıza..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
burası hakkaten iyi yönetilen bir ülke olsa,devlet yetkilileri bu olaya el koyar,uzmanlar inceleme yapar,isg ve hatta pegasusa bile ceza keserdi.Anlaşılı dövüş buna denir.Gerçi ISG yi şikayet ediceğin devletle zaten ISG hergün beraber :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
celebide 1200 calisan arkadasim sen galiba celebide posta basi yada sefsinki 1200 tl aliyorsun ucak alti iscileri 650 ile 700 arasi maas aliyor haberiniz ola //

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ısgnin işine son veren sendika olayları ve isgnin başındakilerdir,pegasus ile alakası yok anca komple teorisi yaparsınız. çelebi 650ye çalışmıyor 1200e çalışıyor. Handlinglerin okuludur çelebi. bir şey bilmeden etmeden atıp tutmaya gerek yok. hepsini geç iş hayatı bu;) birdahada yazarken bilgili emin olarak yazalımki iftira olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000