09 Mayıs 2012, Çarşamba 11:52:06

UÇUŞLAR BATMAN'DAN YAPILACAK

Diyarbakır Havaalanı'nın bakım onarıma girmesiyle uçak seferlerinin Batman Havaalanı'na alınması kent sakinlerini heyecanlandırıyor...
  • HATAYDA SECKİN İŞ ADAMLARIDA CİP İSTİYOR AMA NEDENSE GÖZ ARDI EDİLİYOR.
  • Ali cim Allah yardımcın olsun kardeşim.THY senle her zorluğu aşar.yolcu menmuniyeti güzel yüreğinle garanti
  • hasankeyf faktöründen dolayı ekstra sefer yapılacaktır eminim
  • dhmi ne zaman acıyor www.iststatus.com ne uçak yok kim ne zaman acıyor nube acıyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından 29 Ağustos 2010 tarihinde açılışı görkemli bir şekilde gerçekleştirilen Batman Havaalanı devasa binasıyla Diyarbakır uçuşlarını rahatlıkla kaldırabilecek kapasiteye sahip. Günlük 15 uçuş gerçekleşecek havalimanında dış hatlarda da seferler düzenlenecek. 1 Haziran'dan itibaren ilk olarak haftanın cuma ve pazar günleri karşılıklı olarak direkt Batman-Kıbrıs uçuşları başlayacak.

"25 UÇUŞU RAHATLIKLA KALDIRABİLİR"

Batman Havaalanı, bölge illeri arasında 250 personeliyle aktif çalışan tek havaalanı unvanını elinde bulunduruyor. Batman Havaalanı'nın talepleri rahatlıkla kaldırabilecek potansiyele sahip olduğunu belirten yetkililer, uçuş seferleri buraya kaydırıldığı vakit, günde 23 Diyarbakır, 2 Batman, toplam 25 uçuş yapılacağını, bunun da ekonomi ve istihdama olumlu katkı anlamına geldiğini ifade etti.

İŞ ADAMLARI CİP HİZMETİ İSTİYOR

Bu arada havaalanındaki Özel Bekleme Salonları (CİP) konusundaki sıkıntılarını da dile getiren bazı işadamları ise 50 milyon liralık devasa binada bu hizmetin verilmemesini eksiklik olarak değerlendirdi. Havaalanının 24 saat hizmet verecek olması ve Diyarbakır'daki uçak seferlerinin Batman'a kaydırılması düşünüldüğünde, Batman'ın önemli bir yolcu potansiyeline sahip olacağına dikkat çeken iş adamları, CİP hizmetinin verilmesine yönelik çalışma başlatılmasını istedi.

Yaklaşık 25 uçuşun Batman Havaalanı'ndan yapılmasının herkesi ziyadesiyle sevindirdiğine vurgu yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Nasıroğlu, uçuşların Batman ekonomisine olumlu katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye Odalar Birliği Başkanı Mehmet Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edip havaalanı hakkında bilgi verdiğini belirten Nasıroğlu, "Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile görüşüp uçak seferlerinin Batman'dan yapılmasını rica ettim. Genel müdürle görüşen Sabancı, 6 ay içerisinde Batman'da hizmet vereceklerini belirtti." dedi. Nasıroğlu ayrıca haziranda hava trafiğinin yoğun olması beklentisi ile hizmet açısından CİP salonun zorunluluk arz ettiğini kaydetti. (Zaman)

UÇUŞLAR BATMAN'DAN YAPILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

yolcu ~ 6 yıl önce
HATAYDA SECKİN İŞ ADAMLARIDA CİP İSTİYOR AMA NEDENSE GÖZ ARDI EDİLİYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dogan ~ 6 yıl önce
Ali cim Allah yardımcın olsun kardeşim.THY senle her zorluğu aşar.yolcu menmuniyeti güzel yüreğinle garanti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
chunga ~ 6 yıl önce
hasankeyf faktöründen dolayı ekstra sefer yapılacaktır eminim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
dhmi ne zaman acıyor www.iststatus.com ne uçak yok kim ne zaman acıyor nube acıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000