19 Temmuz 2008, Cumartesi 11:27:09

Sabancı: "Yıl sonunda Onur Air'i alırız!"

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın Onur Havayolları rüyası bitmiyor. Sabancı, Onur Air konusunda çok iddialı açıklamalarda bulundu...
  • onurairin arkasında aslında arabistan hava yolları vardır. ne kadar kötü olursa olsun durumu arabistan hava yolları olduğu sürece arkasında diğil pegasus thy bile alamaz onurairi.. boşu boşuna konuşmayalım bence boş olur.
  • PEGASUS KADAR YOLCUSUNU MAĞDUR EDEN Bİ HAVAYOLU DAHA YOKTUR HERALDE AMAN BİDE ONUR AİR İ ALIP PAZARDA DAHA ÇOK KARŞIMIZA ÇIKACAK YOK BUNU HİÇ KİMS İSTEMEZ NE YOLCU NEDE BU İŞTEN EKMEK YİYEN BİNLERCE KİŞİ
  • "BU YIL SONU ONUR AİRİ ALIRIZ"NASIL SAYGISIZCA BİR ACIKLAMADIR,SAYIN SABANCI PAZARDAN ELMA ALMIYORSUNUZ.ONUR AİR İN ÜZERİNDEN REKLAM YAPMAYI BIRAKIN EFENDİM. TURK SİVİL HAVACILIGIN GELMİS GEÇMİS EN BÜYÜK HAVA YOLUNDAN BAHSEDİYORSUNUZ,ÇALİSANLARINA VE SAYİPLERİNE COK AYİP EDİYORSUNUZ,ONUR AİR BU GÜNLERE HİÇ DE KOLAY GELMEDİ GERÇEKTEN ÇOK EMEK HARCANDI VE HALA EMEK VERİLİYOR. BU KADAR KOLAY OLMAMALI ONUR AİR E SAYİP OLMAK ,BU SEVDADAN GEÇİN ARTIK
  • cin alinin bu gereksiz açıklamaları baydı ya... bu adam reklamdan başka birşey bilmezmi? sagolsun sayesinde havacılık denen ciddiyet kalmadı. taklit ettigi herşeyi haber yapıyor sanki havacılıktan anlarmış gibi. daha dün uçaga binmek dışında bişey bilmeyen insan havacı oldu çıktı.parayla degilmi???

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, sektördeki dengelerin petroldeki fiyat artışı nedeniyle yıl sonunda değişeceğini söyledi. Sabancı “Şirketler artık egolarını ceplerine koyacaklar, satma ve birleşmelerle yola çıkacaklar. Biz de Onur Air’i alacağız” dedi.

Petrol fiyatlarındaki yükselişin havayolu şirketleri için zor bir dönemin başlangıcı olduğunu söyleyen Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, yıl sonu itibariyle dengelerin değişeceğini söyledi. Şirketlerin birleşmeler ve satışlar yaşayacağını kaydeden Sabancı “Önümüzdeki yıl havayolu şirketleri için dramatik bir yıl olacak.  Havayolu şirketleri sahipleri artık egolarını ceplerine koyacaklar ve kasım, aralık gibi satma ve birleşmelerle yola çıkacaklar” dedi.

OnurAir’i yıl sonunda alırız

Türkiye’de 18 havayolu şirketi olduğunu kaydeden Sabancı, petrolün şirketlere çok ciddi maliyet getirdiğini belirtti. Özel havayolları içinde en büyük şirketin Pegasus olduğunu hatırlatan Sabancı, yıl sonunda Onurair’i satın alabilecekleri sinyalini verdi. Geçen yaz anlaşmalar imzalandığı halde satın almanın son anda gerçekleşemediğini söyleyen Sabancı, bu yıl sonunda Onurair’i almayı hak ettiklerini belirtti. Sabancı “Geçen yıl bu zamanlarda Onur’u almak için el sıkıştık. Anlaşma imzalandı. Ama son anda satış gerçekleşmedi. Satış kasım, aralık gibi olur diye tahmin ediyorum.” dedi.

Artış herkesi etkileyecek

Petrol fiyatları nedeniyle bilet fiyatlarının da artık eskisi kadar düşük olmayacağını kaydeden Sabancı, şunları söyledi: “Petrolün fiyatı artık belli. Türkiye’de havayolu şirketleri yılda takriben 3 milyon ton yakıt harcıyor. Geçen yılla bugünküler arasında 600 dolar fark var. Eğer böyle devam ederse şirketlere 2 milyar dolarlık bir maliyet yükü gelecek. Bunun tamamını misafirlere yansıtamazsınız. Yarısını bile yansıtsanız, yine 1 milyar dolar sermayeye ihtiayaç var. Herkes bundan etkilenecek.

Verdiğimiz ek hizmetlerden ücret alıyoruz

Yakıttaki fiyat artışından korunmak için verimliliği artırmak yoluna gitmek gerektiğini kaydeden Ali Sabancı, bunun için kendilerini bazı uygulamalara geçtiklerini belirtti. Yerde geçirdikleri süreyi 1 saatten,  yarım saate düşürdüklerini, ikramı ve özel koltuk talebini ücretli hale getirdiklerini söyledi. Sabancı, “Yemek vermiyoruz, yiyeceği içeceği ücretli yaptık. Bu herkese garip geldi önce ama şimdi yapmaya çalışanlar var. Eğer özel bir koltuk istiyorsan ondan ekstra ücret alıyoruz. İlave hizmetlerden para alıyoruz yani, yurtdışında da var bu uygulama. Bu nedenle artık 15 YTL’ye de uçabiliyorsun.” dedi.

Fulya ERDEM
STAR

Sabancı: "Yıl sonunda Onur Air'i alırız!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
onurairin arkasında aslında arabistan hava yolları vardır. ne kadar kötü olursa olsun durumu arabistan hava yolları olduğu sürece arkasında diğil pegasus thy bile alamaz onurairi.. boşu boşuna konuşmayalım bence boş olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
PEGASUS KADAR YOLCUSUNU MAĞDUR EDEN Bİ HAVAYOLU DAHA YOKTUR HERALDE AMAN BİDE ONUR AİR İ ALIP PAZARDA DAHA ÇOK KARŞIMIZA ÇIKACAK YOK BUNU HİÇ KİMS İSTEMEZ NE YOLCU NEDE BU İŞTEN EKMEK YİYEN BİNLERCE KİŞİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DISP ~ 10 yıl önce
"BU YIL SONU ONUR AİRİ ALIRIZ"NASIL SAYGISIZCA BİR ACIKLAMADIR,SAYIN SABANCI PAZARDAN ELMA ALMIYORSUNUZ.ONUR AİR İN ÜZERİNDEN REKLAM YAPMAYI BIRAKIN EFENDİM. TURK SİVİL HAVACILIGIN GELMİS GEÇMİS EN BÜYÜK HAVA YOLUNDAN BAHSEDİYORSUNUZ,ÇALİSANLARINA VE SAYİPLERİNE COK AYİP EDİYORSUNUZ,ONUR AİR BU GÜNLERE HİÇ DE KOLAY GELMEDİ GERÇEKTEN ÇOK EMEK HARCANDI VE HALA EMEK VERİLİYOR. BU KADAR KOLAY OLMAMALI ONUR AİR E SAYİP OLMAK ,BU SEVDADAN GEÇİN ARTIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
cin alinin bu gereksiz açıklamaları baydı ya... bu adam reklamdan başka birşey bilmezmi? sagolsun sayesinde havacılık denen ciddiyet kalmadı. taklit ettigi herşeyi haber yapıyor sanki havacılıktan anlarmış gibi. daha dün uçaga binmek dışında bişey bilmeyen insan havacı oldu çıktı.parayla degilmi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000