12 Eylül 2009, Cumartesi 16:07:26

Pegasus'un hedefi 41...

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, hedeflerini açıkladı…
  • evet kule önünde teker konulduğunu bilmek icin havacı olmak gerekmez..pgs nin..gönüllü avukatasınız galiba.. o gün ki uçuşta sizde olabilirdiniz.bu kadar sinirlenmeyin doğrusunun yanında pgs nin hatalarınıda yazacağız tabiki.
  • tr ye katılıyorum(uçak karşılamaya gelen teknik personel hakkında). bir konu hakkında doğru düzgün bilgiye sahip olmadan yaptığımız düz mantık yorumlara hayret ediyorum. madem böyle bir siteye giripte yorum yapabiliyorsunuz. google dan biraz da araştırma yapmaya vakit ayırın derim. saygılar.
  • (ÖNCEKİNİN DEVAMI) Hem sorarım sizlere; araştırmadan, anlamadan, bilmeden nasıl bu kadar mantıksız yorumlar yapabiliyoruz? Bilemiyorum. Üstelik bu sel felaketinde nice canlar kaybettik, onca büyük şirketlerin merkezleri, fabrikaları, depoları etkilendi. Tek konu olan Pegasusun binası değil herhalde. Birde milli havayolumuz THY hariç, hepi topu 5 adet içhat uçan özel şirket var. (Gerçi onların da ikisi THY bünyesinde ama neyse.) Bu özel şirketlere futursuzca eleştireceğimize biraz da dünyadaki diğer havayollarına bakalım. Bunlar olmasaydı 450-500 liralara zor bilet bulur ve uçağı eskisi gibi ancak havada görürdük. Saygılarımla.
  • Ah, bir de, yolcu olarak bizler, herşeyi çok bilirmiş gibi ahkam kesmesek. Daha şunun şurasında 3-5 senedir uçağa binmeye başlayan bizler, her konuya maaşallah hep hakimiz. Herşeyi de biliriz. Uçağı, yerli pilotu, yabancı pilotu, hostesliği, teknisyenliği, pilotluğu herşeyi ama herşeyi. Herşey hakkında yorumumuz var. Birisi der; "Samsun (SZF) havlimanına alçalmaya başladık, pilot genç ve tecrübesizdi, kuleyi 300-400 mt geçtikten sonra teker koydu." (Kule önünde teker koyulacağını nereden öğrendin?) Birisi der; "Dere yatağına bina yapmamayı öğrenin." (Araştırdım, o binayı Pegasus yapmamış, geçici bir süre kiralamışlar, ana merkezlerini artık Sabiha Gökçen' e yapacaklarmış.)

Boeing’e verilen sipariş sayısını 24’e çıkaran Pegasus, filo sayısını 6 yıl içinde 41 olarak belirledi.

Boeing’le halihazırda anlaşmaları olduğunu ifade eden Sabancı, IZair ile birlikte 2015 yılındaki hedeflerinin, tamamı B737-800 tipi uçaktan olmak üzere filoyu 41 uçağa çıkarmayı düşündüklerini açıkladı.

Pegasus, IZair’in yüzde 61, Air Berlin’in ise yüzde 18.3’üne sahip bulunuyor.

Pegasus'un hedefi 41...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 9 yıl önce
evet kule önünde teker konulduğunu bilmek icin havacı olmak gerekmez..pgs nin..gönüllü avukatasınız galiba.. o gün ki uçuşta sizde olabilirdiniz.bu kadar sinirlenmeyin doğrusunun yanında pgs nin hatalarınıda yazacağız tabiki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
tr ye katılıyorum(uçak karşılamaya gelen teknik personel hakkında). bir konu hakkında doğru düzgün bilgiye sahip olmadan yaptığımız düz mantık yorumlara hayret ediyorum. madem böyle bir siteye giripte yorum yapabiliyorsunuz. google dan biraz da araştırma yapmaya vakit ayırın derim. saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
(ÖNCEKİNİN DEVAMI) Hem sorarım sizlere; araştırmadan, anlamadan, bilmeden nasıl bu kadar mantıksız yorumlar yapabiliyoruz? Bilemiyorum. Üstelik bu sel felaketinde nice canlar kaybettik, onca büyük şirketlerin merkezleri, fabrikaları, depoları etkilendi. Tek konu olan Pegasusun binası değil herhalde. Birde milli havayolumuz THY hariç, hepi topu 5 adet içhat uçan özel şirket var. (Gerçi onların da ikisi THY bünyesinde ama neyse.) Bu özel şirketlere futursuzca eleştireceğimize biraz da dünyadaki diğer havayollarına bakalım. Bunlar olmasaydı 450-500 liralara zor bilet bulur ve uçağı eskisi gibi ancak havada görürdük. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ah, bir de, yolcu olarak bizler, herşeyi çok bilirmiş gibi ahkam kesmesek. Daha şunun şurasında 3-5 senedir uçağa binmeye başlayan bizler, her konuya maaşallah hep hakimiz. Herşeyi de biliriz. Uçağı, yerli pilotu, yabancı pilotu, hostesliği, teknisyenliği, pilotluğu herşeyi ama herşeyi. Herşey hakkında yorumumuz var. Birisi der; "Samsun (SZF) havlimanına alçalmaya başladık, pilot genç ve tecrübesizdi, kuleyi 300-400 mt geçtikten sonra teker koydu." (Kule önünde teker koyulacağını nereden öğrendin?) Birisi der; "Dere yatağına bina yapmamayı öğrenin." (Araştırdım, o binayı Pegasus yapmamış, geçici bir süre kiralamışlar, ana merkezlerini artık Sabiha Gökçen' e yapacaklarmış.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000