19 Mart 2011, Cumartesi 10:40:07

PEGASUS'TAN YOLCULARINA UYARI

Pegasus Havayolları, yaz saati uygulamasıyla ilgili yolcularını uyardı. Şirketten yapılan duyuruda, bir dizi önlemler alındığı belirtildi.
  • bu değişikliği yapanlar bu geçişi kolay zannediyolar havaalanlarındaki tüm elektronik sistemlerin zaman ayarı ya gps ten otomatik güncelleme yapar yada manuel olarak bu tarihler girilir bu sistemlerden sorumlu olanlar bütün sistemleri tektek ayarlayacak tabii tek sistem yok havaalanlarında merak ettiğim türkiyede bütün kararlar bu şekilde alındı-alınıyorsa vay ülkeme
  • Herşey beklentilerinizle doğru orantılıdır. İstediğim birçok yere pegasus ile çok fazla gecikme yaşamadığı için kolaylıkla ulaşıyorum.Uçuş esnasında da alacacağınız hizmeti bildiğiniz için çok fazla beklentim yok ama yer personeleri gaye başarılı.....Birde devamlı aynı havayoluyla uçamanın küçük avantajları var örneğin ''gülümseme''leri.Çok önemli hem de çok önemli.Havacılık sektörüne değişik bir soluk getirdi pegasus en azından uçakla seyahat etmek artık hayal değil...
  • yaz saati uygar dünyada yıllardan beri uygulanır. türkiye'de de uygulanmaktaydı ve sorun ilk kez yaşanıyor. sınav bahane, nedeni oldukça basit: artık ekseni belirsiz ve aklı ortadoğudan ileri gidemeyen bir zihniyet hükmetmeye başladı. zamanla bu tip garipliklerin arttığı görülecektir. sözümona bayıta muhalefet ederler, ama çoluk çocukları batıda okusun kariyer yapsın:))
  • bu yaz saati uygulamasına nasıl alışamıyoruz anlamak mümkün değil. hersene bu uygulamayı bir ileri bir geri olmak ûzere kullanıyoruz ve hala ulaşımda bazı sektörlerde sıkıntı yaşanabiliyor, hayret ediyorum doğrusu

İşte Pegasus tarafından yapılan o duyuru:

Türkiye’nin Bakanlar Kurulu kararı ile “Yaz Saati Uygulaması”na diğer ülkelerden 1 gün geç girmesi nedeniyle Pegasus Hava Yolları, uçuşlarının aksamaması ve misafirlerin keyifli seyahat etmeleri amacıyla bir dizi önlem almıştır.

Bu önlemler kapsamında, 27 Mart 2011 günü yurt dışından Türkiye düzenlenecek Pegasus uçuşları 1 saat gecikmeli olarak gerçekleştirilecektir.

2011  yılı yaz saati uygulamasının 27 Mart 2011 yerine, 28 Mart 2011 tarihinde başlaması nedeniyle yurt içi uçuşlarda ve Türkiye merkezli uluslararası uçuşlarda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. 

Pegasus’un 17 ülkede 25 noktadan Türkiye’ye düzenlediği uçuşlar için geçerli olacak bu gecikme kapsamında Pegasus misafirlerinin uçuşları, biletlerin ve rezervasyon sistemi  üzerinde gözüken uçuş  saatinden 1 saat sonra gerçekleştirilecektir.

İç hatlarda ve Türkiye’den yurt dışına gidişlerde herhangi bir saat değişikliği olmayacak, bilet ve sistemde görülen saatte seferler yapılacaktır.

Ülkemiz üzerinden aktarmalı seyahat edecek, iç veya dış hat devamı olan transit misafirlerimizin bağlantı süreleri de aynı kalacaktır.

Türkiye’deki hava alanlarından seyahat edecek misafirlerimizin, olası aksaklıklardan etkilenmemek için, yurtiçi sefer kalkış saatinden 2 saat, yurtdışı sefer kalkış saatinden ise 3 saat önce hava alanlarında hazır bulunmaları önemle rica olunur.

 

PEGASUS'TAN YOLCULARINA UYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
bu değişikliği yapanlar bu geçişi kolay zannediyolar havaalanlarındaki tüm elektronik sistemlerin zaman ayarı ya gps ten otomatik güncelleme yapar yada manuel olarak bu tarihler girilir bu sistemlerden sorumlu olanlar bütün sistemleri tektek ayarlayacak tabii tek sistem yok havaalanlarında merak ettiğim türkiyede bütün kararlar bu şekilde alındı-alınıyorsa vay ülkeme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Herşey beklentilerinizle doğru orantılıdır. İstediğim birçok yere pegasus ile çok fazla gecikme yaşamadığı için kolaylıkla ulaşıyorum.Uçuş esnasında da alacacağınız hizmeti bildiğiniz için çok fazla beklentim yok ama yer personeleri gaye başarılı.....Birde devamlı aynı havayoluyla uçamanın küçük avantajları var örneğin ''gülümseme''leri.Çok önemli hem de çok önemli.Havacılık sektörüne değişik bir soluk getirdi pegasus en azından uçakla seyahat etmek artık hayal değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yaz saati uygar dünyada yıllardan beri uygulanır. türkiye'de de uygulanmaktaydı ve sorun ilk kez yaşanıyor. sınav bahane, nedeni oldukça basit: artık ekseni belirsiz ve aklı ortadoğudan ileri gidemeyen bir zihniyet hükmetmeye başladı. zamanla bu tip garipliklerin arttığı görülecektir. sözümona bayıta muhalefet ederler, ama çoluk çocukları batıda okusun kariyer yapsın:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu yaz saati uygulamasına nasıl alışamıyoruz anlamak mümkün değil. hersene bu uygulamayı bir ileri bir geri olmak ûzere kullanıyoruz ve hala ulaşımda bazı sektörlerde sıkıntı yaşanabiliyor, hayret ediyorum doğrusu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000