29 Mart 2016, Salı 12:34:15

Pegasus'tan 'yer hizmetleri' açıklaması

Pegasus Havayolları, Kamuyu Aydınlatm Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile yer hizmetlerini tamamen kendisinin karşılayacağını duyurdu.
  • Yok canim
  • maaşları bilen var mı maaşlarda iyileştirme oldu mu partta kac veriyor acaba
  • Ufak tefek arizalardan milyonlar yatiyor alinan ekipmanlar hic biseye yaramiyor her gun ariza hergun sorun ali beye atilan en buyuk kazik
  • Öncelikle ali beye ve büyüklerimize teşekkürler ben havacılık sektörüne pegasus ailesiyle başladım öncelikle bu güzel firmayla calısmama sebep olan Tayfun beyden allah razı olsun işe gelince cok zevkli

Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendi uçaklarına bagaj yükleme / boşaltma, terminal ile uçak arası misafirlerin transferleri, uçak içi temizliği ve tüm bunlara bağlı diğer hizmetleri kapsayan “ramp” hizmetlerini kendisi vermeye başladı. Mart ayı sonu itibariyle ramp servislerine kısmen başlayan Pegasus, Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul Sabiha Gökçen’deki operasyonu için ramp hizmetlerinin tamamını kendi çalışanları ve ekipmanları ile verecek.

Pegasus Hava Yolları, misafir memnuniyetini artırmak için bir büyük adım daha atıyor. 2013 yılından bu yana İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda terminal içi hizmetler olan, check-in (misafir kabul), boarding (uçak kabul), kayıp ve hasarlı eşya hizmetleri gibi pek çok alanda hizmetlerini kendi personeliyle veren Pegasus, 29 Mart itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen’deki uçakları için ramp hizmetlerini de kendisi vermeye başladı.

Uçaklara bagaj yükleme / boşaltma, terminal ile uçak arası misafir transferleri, uçak içi temizliği ve tüm bunlara bağlı diğer servisleri kapsayan “ramp” hizmetlerine Mart ayı sonu itibariyle kısmen başlayan Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen’deki ramp hizmetlerinin tamamını Mayıs sonu itibarıyla devralacak.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden 18 Ağustos 2015 tarihinde “B grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatı” alan Pegasus, yer hizmetlerine ilişkin tüm hazırlıklarını tamamlanmasının ardından apronda aktif olarak kullanmak üzere TAM Durabus firması ile anlaşmış ve 24 adet TAM Durabus VivAir² 104WL modeli otobüs sipariş etmişti. 2015 yılının sonuna doğru tamamı teslim edilen otobüsler ile Pegasus, piyasa değeriyle yaklaşık 7,2 Milyon Euro değerinde bir yatırım gerçekleştirmiş oldu. Otobüslerin ve toplam yatırım değeri 20 Milyon Euro’ya yaklaşan ekipmanlarının tamamının teslimini takiben görevli ekiplerinin eğitim çalışmalarını da hızlandıran Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen ana üssünde büyüyen operasyonlarında misafirlerine daha etkin ve kaliteli hizmet vermek için günlük ortalama 400’ün üzerinde uçak hareketine hizmet verebilecek standartta donanım yatırımı ve buna bağlı ilave personel istihdamı yaptı.

Ramp hizmetleri için yeni istihdam edilen Pegasus personellerinin eğitimlerini Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Eğitim Talimatı doğrultusunda eksiksiz sürdüren Pegasus, Mayıs ayının sonunda tüm uçakları için ramp hizmetlerini kendisi yürütmek üzere hazır olacak.

Pegasus'tan 'yer hizmetleri' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Zorbey ~ 2 yıl önce
Yok canim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 2 yıl önce
maaşları bilen var mı maaşlarda iyileştirme oldu mu partta kac veriyor acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 2 yıl önce
Ufak tefek arizalardan milyonlar yatiyor alinan ekipmanlar hic biseye yaramiyor her gun ariza hergun sorun ali beye atilan en buyuk kazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 2 yıl önce
Öncelikle ali beye ve büyüklerimize teşekkürler ben havacılık sektörüne pegasus ailesiyle başladım öncelikle bu güzel firmayla calısmama sebep olan Tayfun beyden allah razı olsun işe gelince cok zevkli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000