18 Nisan 2013, Perşembe 10:35:56

PEGASUS’A TALEP VAR MI?

Türk Hava Yolları’ndan sonra halka arz edilen ikinci havayolu şirketi olan Pegasus, bugünden itibaren borsada talep toplamaya başladı...
  • 4 Katı talep geldi 1 lot 18.40 tl den işlem görmeye başlayacak halka arzın %70'i yabancı yatırımcı aldı... Karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum, almayı düşünüp almayanlara geşmiş olsun...
  • http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com/ ordaki verileri ve özellikle izahnameyi okuyun. size hem sektor, mali durumlar, ucak alımı nasıl olur vb. gibi konularda bilgi olur. ve daha rahat ve donanımlı eleştiri yaparsınız.
  • 2012 yılında, 200 milyon kar elde etmiş. Aynı dönemde thy'nın 1.2 milyar sermayesi, 1.11 milyar 2012 net karı var. F/k oranı 7. pegasusun 102 milyon sermayesi var. F/K oranı 10. Yani THY'na göre % 50 pahalı olarak halka açılıyor. Üstelik şu anki borsa fiyatları, tarihi zirvelerinde. Yani balon durumdaki borsa fiyatlarına göre, çok daha yüksek fiyattan halka açılıyor. Sonuç : bu senedi alanlar, zarar etmeye mahkum. işe başvu formlarını, parayla doldurtan bir zihniyet, halka kelepir fişyattan senetmi satar !!!!!!!!!!!!
  • %1 i kac tl

 

Pegasus Hava Yolları’nın halka arz edilmesi süreci bugün resmen başladı. 18-19 Nisan tarihlerindeki talep toplama süreci sonunda beklenen talebe ulaşılırsa Pegasus Havayolları’nın halka arzı gerçekleşecek.

Bu sabahtan itibaren başlayan talep toplama sürecinde, talebin beklentileri karşıladığı kaydedilirken Pegasus Havayolları, borsada PGSUS adıyla işlem görecek. 

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz detayları şu şekilde:

PEGASUS’A TALEP VAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ardarda ~ 5 yıl önce
4 Katı talep geldi 1 lot 18.40 tl den işlem görmeye başlayacak halka arzın %70'i yabancı yatırımcı aldı... Karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum, almayı düşünüp almayanlara geşmiş olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com/ ordaki verileri ve özellikle izahnameyi okuyun. size hem sektor, mali durumlar, ucak alımı nasıl olur vb. gibi konularda bilgi olur. ve daha rahat ve donanımlı eleştiri yaparsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mutlu ~ 5 yıl önce
2012 yılında, 200 milyon kar elde etmiş. Aynı dönemde thy'nın 1.2 milyar sermayesi, 1.11 milyar 2012 net karı var. F/k oranı 7. pegasusun 102 milyon sermayesi var. F/K oranı 10. Yani THY'na göre % 50 pahalı olarak halka açılıyor. Üstelik şu anki borsa fiyatları, tarihi zirvelerinde. Yani balon durumdaki borsa fiyatlarına göre, çok daha yüksek fiyattan halka açılıyor. Sonuç : bu senedi alanlar, zarar etmeye mahkum. işe başvu formlarını, parayla doldurtan bir zihniyet, halka kelepir fişyattan senetmi satar !!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hmmnjjnj ~ 5 yıl önce
%1 i kac tl

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000