17 Haziran 2015, Çarşamba 16:32:45

Pegasus yolcuları çileden çıktı

Pegasus'un Antalya-İstanbul seferininin 12 saatten fazla geikmeye uğraması yolcuları adeta çıldırttı. Başlayan tartışma zaman zaman kavgaya dönüşürken, polis ve Pegasus yetkilileri yolcuları sakinleştirmekte zorluk çekti.
  • eeeeee pegasus bu.herşey beklenir.2 kez uçtum pegasus la.2 uçuştada memnuniyetsizlik.aradım derdimi anlattım.kimse geri dönüp sormadı.senin derdin ne,ne oldu? diye.sonucundada bir daha pegasus yazısını gördüğümde yolumu değiştiriyorum.bir daha pegasusla uçarmıyım?.mecbur kalırsam belki ama allah nasip etmesin.
  • havacılık bunlarla başlamamış iyi olmuş bence...bide başlasaydı ne halt ederdik..
  • Havacılık kültürü olmayan yolcudan ancak bu beklenir.Uçağa bileti alırken şunu bileceksin varış noktasına gidiş herşey yolunda giderse çok hızlı olur ama bileti aldığın varış noktasına gidişin garanti değildir.Bundan sonra seyahat tercihini buna göre yap.Otobüs, tren diye birşeyde var......
  • Önceki gün hayretler içerisinde Sabiha Gökçende bir yolcunun acil çıkış butonuna basıp aprona fırladığına şahit oldum. Ortada tek bir görevli yok. Uçaklara doğru koştu, hangisine gideceğini şaşırdı. Yolcu Pegasusun Antalya yolcusu imiş. Güvenlikçilerde, sorunlu mülki idare amirleri de ekiplerin kemerleriyle, ayakkabısıyla uğraşsın.

Dün yaşanan hava şartlarından dolayı bazı uçuşları rötar ve iptale uğraması yolcuları çileden çıkardı.

Pegasus'un Antalya-İstanbul seferininin 12 saatten fazla geikmeye uğraması yolcuları adeta çıldırttı. Başlayan tartışma zaman zaman kavgaya dönüşürken, polis ve Pegasus yetkilileri yolcuları sakinleştirmekte zorluk çekti.

Antalya-İstanbul seferini yapacak olan uçağın uçuşunda yaşanan yaklaşık 12 saatlik rötar yolcuları çileden çıkardı. Polisle tartışan bazı yolcuların sinir krizi geçirdiği iddia edildi. Aksamaya ve sefer iptaline hava muhalefeti ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki bakım onarım çalışmalarını sebep gösteren firma, aynı gece 3 bin 675 yolcunun mağdur olduğunu duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, saat 21:40'ta Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmek üzere havalanacak olan Antalya-İstanbul uçağının uçuş saati, Atatürk Havalimanı'na yıldırım düşmesi ve bütün uçuşların Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havilamına aktarılması sebebiyle 23:15'e çekildi. Ancak daha sonra uçuş saati 00:05'e, ardından da 05:00'e alındı. Ertelemeler sonucu gerilen yolcular, havayolu yetkilileriyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine havayolu şirketi yolcuları otellere yerleştirilebileceğini söyledi.

Ancak otellere geçişin uzun sürecek olması ve sabah 05:00 uçağı için tekrar havalimanına geleceklerini düşünen yolcular bu teklifi kabul etmedi. Yine uçuşları saatinde gerçekleşmeyen yolcular havalimanında beklerken Pegasus Havayolları'na ait başka bir uçağın 06.00'da İstanbul'a uçtuğunu öğrenince tartışma yeniden alevlendi.

Aprona çıkarak kapının önünde eylem yapan yolcuları polis ve Pegasus Havayolları görevlileri ikna etmeye çalıştı. Daha sonra bir uçağa bindirilen yolcular, 1,5 saat bekledikten sonra uçağın arızalı olduğunun söylenmesi üzerine çileden çıktı. İddiaya göre bazı yolcular sinir krizi geçirdi ve başka Havayolları'na ait uçaklarla İstanbul'a gönderildi.

Akşam 21:40'ta havalanması planlanan uçağın yolcuları ise, kavgaya varan tartışmalar sonrasında 09:50'de yine Pegasus Havayolları'na ait bir uçakla İstanbul'a uçabildi. Yolcuların, havayolu şirketinin iade bilet teklifini kabul etmeyeceği ve tazminat davası açmaya hazırlandıkları öğrenildi.

Pegasus yolcuları çileden çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (92)

şakir ....... ~ 3 yıl önce
eeeeee pegasus bu.herşey beklenir.2 kez uçtum pegasus la.2 uçuştada memnuniyetsizlik.aradım derdimi anlattım.kimse geri dönüp sormadı.senin derdin ne,ne oldu? diye.sonucundada bir daha pegasus yazısını gördüğümde yolumu değiştiriyorum.bir daha pegasusla uçarmıyım?.mecbur kalırsam belki ama allah nasip etmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay ~ 3 yıl önce
"Mecbur kalırsam belki" diyerek de açık kapı bırakmışsın. Ya uçarsın, yada uçmazsın NET...Ama başka şirkette 200-250tl olan bileti, 100TL ye bulunca lafını ekmek arası döner olarak mideye indirip hiç söylememiş edası ile Pegasus'a koşan çok gördük...Büyük konuşmamak lazım.
bu şirketler ~ 3 yıl önce
havacılık bunlarla başlamamış iyi olmuş bence...bide başlasaydı ne halt ederdik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trgt ~ 3 yıl önce
Havacılık kültürü olmayan yolcudan ancak bu beklenir.Uçağa bileti alırken şunu bileceksin varış noktasına gidiş herşey yolunda giderse çok hızlı olur ama bileti aldığın varış noktasına gidişin garanti değildir.Bundan sonra seyahat tercihini buna göre yap.Otobüs, tren diye birşeyde var......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komedi :) ~ 3 yıl önce
Bilmiyorum havacılık kültürü nasıldır ama Uçak biletini alırken orada yazan varış saati bizi bağlar. Tabiki tahminidir. Ancak bu tahmin 12 saate çıkmamalı. Herkes görevinin gereğini yapmalı. Taşımacılık sektörü bu. Pilot musun ??? Kalkışını yap oto pilota geç ye Yemeğini sonra da inişini yap. Başka işlerle uğraşma. Kabin memuru musun? Türbülans olsa diye dua etme, yoluyla hizmet etmek için orda olduğunu unutma, yolcuyla teması en çok senin yaptığını unutma ve ona göre davran. Evi işe Taşıma. Bilet satışçı misin? Istenilen bileti kes, parayı kasaya koy. Sigara içmek için, dedikodu yapmak için fır fır dönme. Ve tüm personel bir GÜNAYDIN ı eksik etme !!! Yardım Sever ol. Kültür olacaksa bu yönde bir kültür daha iyi olacaktır. Buna yönelmeli!!!!
airex ~ 3 yıl önce
Havacılık kültürü diye bir şey yoktur,ticaret kültürü diye birşey vardır.Sen yolculuğu havadan icra ettirerek kutsal bir şey yapmıyorsun
sayın bilmişler ~ 3 yıl önce
arkadaslar bi ucagın kalkması kolay olmuyo bunun bi vitesi bi debriyajı yok hava şartına bağlı oturduğunuz yerden konnusmak kolay komedi nickli arkadasım tam saatinde kalkacak bişey arıyosan bir ton otobüs firması var iyi yolculuklar Seversiniz bedavayı kek de ikram ediyolar Tüm ucak firmalarında var iptal ve gecikme :D
Maşallah ~ 3 yıl önce
Önceki gün hayretler içerisinde Sabiha Gökçende bir yolcunun acil çıkış butonuna basıp aprona fırladığına şahit oldum. Ortada tek bir görevli yok. Uçaklara doğru koştu, hangisine gideceğini şaşırdı. Yolcu Pegasusun Antalya yolcusu imiş. Güvenlikçilerde, sorunlu mülki idare amirleri de ekiplerin kemerleriyle, ayakkabısıyla uğraşsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000