28 Eylül 2016, Çarşamba 11:34:21

Pegasus yaşlı yöneticileri görevden alıyor

Pegasus Havayolları yaşlı yöneticiler ile yollarını ayırmaya başladı.
  • Peki Onur ve Atlastaki dedelere nolcak? Peki tamam +50 dededir. Dede olmayanlar darılmasın
  • Türk havacılığına emek veren herkze tşk ederiz.Her kalkış noktasının mutlaka bir iniş noktası olduğu gibi mesleklerimiz içinde bu böyledir.Sizlerin sayesinde gelecek nesil Türk havacılık tarihini yazmaya sizlerden aldığı bilgileri aktarmaya ve geliştirmeye devam edecektir.Emek milletimize, saygı emek verene aittir.Tüm ayrılan arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimizle sağlıkla kalın.
  • Reha ve Dodo bu camianin gözbebekleridir. Bu mesleğe değer verilmesini sağlayıp binlerce pilot yetiştirmişlerdir. Her ikisiylede hem atlasjet hemde izair pegasus da çalıştım ayarlarında camia da çok nadir insan bulunur. 1976 devresi efsane pegasus ekibi şahane
  • Reha uçuş hattına dönecekse yeni başlayacak fo'lara başarılar diliyorum. İşleri zor. 1000 to go.. yanındakini meslektaşı olarak görmeyen kaptan. unutmam, unutturmam!!!

Pegasus Havayolları yaşlı yöneticiler ile yollarını ayırmaya başladı. 60 yaş üzerinde olan tüm yöneticilerin yerine yeni atamalar yapılması kararı alındı. Pegasus yönetiminin “gençleştirme” adı verdiği karar, şirket içinde farklı yorumlamalara neden oldu. 
Pegasus Havayolları flaş bir karara imza atıyor. 60 yaş üzeri tüm yöneticiler görevlerinden alınıyor. 60 yaş üzerindeki pilot yöneticiler uçuş hattına dönerken, aynı yaşta bulunan diğer yöneticiler veya çalışanlarla ise yollar ayrılıyor.

Pegasus Havayolları yönetiminin aldığı karar gereği Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Reha Özdemir, Eğitim Direktörü Doğan İnanç görevlerinden alınıyor. Bu iki yönetici uçuş hattına dönerken, Genel Müdür Yardımcısı Nadir Kabaş ve Kabin hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı Nurçin Özsoy da görevden alınanlar arasında. Özsoy’un emekli edildiği öğrenildi.

60 yaş üzeri diğer personelin de işine son verileceği, kararın ekonomik gerekçelerle alındığı kaydedildi.

Öte yandan havacılık sektörünün yaşadığı ağır ekonomik koşullar Pegasus Havayolları’nı da arayışa itti. Pegasus Havayolları iki uçağını Suudi Arabistan merkezli FLYNAS şirketine wet-lease olarak verdi. İki uçağını da Afrika’da bir şirkete wet-lease edeceği belirtildi.

©Airporthaber.com

Pegasus yaşlı yöneticileri görevden alıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

OnurAir ve Atlas ~ 2 yıl önce
Peki Onur ve Atlastaki dedelere nolcak? Peki tamam +50 dededir. Dede olmayanlar darılmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CLIMB ~ 2 yıl önce
Türk havacılığına emek veren herkze tşk ederiz.Her kalkış noktasının mutlaka bir iniş noktası olduğu gibi mesleklerimiz içinde bu böyledir.Sizlerin sayesinde gelecek nesil Türk havacılık tarihini yazmaya sizlerden aldığı bilgileri aktarmaya ve geliştirmeye devam edecektir.Emek milletimize, saygı emek verene aittir.Tüm ayrılan arkadaşlarımıza saygı ve sevgilerimizle sağlıkla kalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Levent ~ 2 yıl önce
Pilot kalkacağı ve ineceği meydanı görerek ve bilerek yapar..Zamanı geldiğinde inişini yapar.Zor durumdaysanız 3.havalimanına nasıl teklif vereceksiniz?
16 yıllık tecrübe ~ 2 yıl önce
Reha ve Dodo bu camianin gözbebekleridir. Bu mesleğe değer verilmesini sağlayıp binlerce pilot yetiştirmişlerdir. Her ikisiylede hem atlasjet hemde izair pegasus da çalıştım ayarlarında camia da çok nadir insan bulunur. 1976 devresi efsane pegasus ekibi şahane

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rehazede ~ 2 yıl önce
Reha uçuş hattına dönecekse yeni başlayacak fo'lara başarılar diliyorum. İşleri zor. 1000 to go.. yanındakini meslektaşı olarak görmeyen kaptan. unutmam, unutturmam!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzairemektarı ~ 2 yıl önce
Aynen Katılıyorum Yediği nanelerde cabası

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000