24 Temmuz 2008, Perşembe 07:37:21

"Pegasus uçakları buzdolabı gibi"

Takvim Gazetesi yazarlarından Savaş Ay, bugünkü köşesinde kendisine gelen şikâyetleri değerlendirmiş...
  • Kızımı tek başına kıbrısa gönderecektim.Kızım 12 yaşında .Bileti alırken 12 yaşında olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini sordum.Sadece form doldurcaksınız dendi.Sabiha Gökçen havalimanına gittik ve tek başına yurtdışına uçamıyacağı söylendi ne sorumsuzluk biletde yandı 120 ytl bağıra bağıra gitti...
  • bagajımı konser donusu kırdılar ustelık fazladan 150 ytl aldılar hadı bu normal su anda bır mahkeme hazırlıgındayım ve bu kalıtelı oldugunu savunana ve ucak ıcınde cok komık bı sekılde menu ve satıs yapmaya calısan sygısız para goz sırketle yuzlesecegım o zman belkı tutusup ısınırlar dımı ?
  • Uçak ısısını ayarlamak kolay olmalı. Sistemde bir hata yoksa, yolcu konforuna göre ısı ayarlanır. Acele genellemeci- afedersin sindirim sistemini tersten kullanan ağızlar ülkem ürünü. Gerçeği aramaz ama hurafeye tapar; safsata üretir. Lasse faire -Lasse passe.
  • Yorumların çoğu asıl konuyu kaçırmış. Okuduğunu anlamadan herkes yorum yazmış, kimisi gazeteciye saldırmış, kimisi de Pegasusu savunmuş fırsattan istifade. Konu uçağın içinin çok soğuk olması değil! Gazeteci bu yönde şikayet alıyor, bunu hemen köşesinde yazmıyor, şirketi arayıp olayın aslını öğrenmek istiyor, ama kimse ilgilenmiyor. İşte mesele bu ilgisizlik! Bu yorumları yazan kişilerin bir şikayeti, sıkıntısı olup Pegasusu aradığında böyle bir muamele görmüş olsaydı acaba nasıl yorumlar yazardı?

O kadar çok şikayet alıyorum ki. "Pegasus uçaklarının içi buzdolabı gibi. Yolculuk esnasında donuyoruz adeta" diyor pek çok kişi. Üstelik battaniye isteyene "23 tane vardı, onları da sizden önce isteyen yolcularımıza verdik" diyorlarmış. Yine de tek taraflı yazmayayım, açıp sebep sorayım diye aradım Pegasus Genel Müdürlüğü'nü.
Aktarıyorum efendim...
Kendimi tanıtıp mevzuu anlatınca "Ne söyleyecekseniz bana söyleyin" diyen bey sonradan santral görevlisi olduğunu, konuyu müşteri hizmetleri servisine aktarmam gerektiğini söyleyip bağladı beni. Sonrasında şu konuşma geçti aramızda:
- Merhaba efendim ben gazeteci Savaş Ay kiminle görüşüyorum acaba?
- Ben Bade nasıl yardımcı olabilirim?
- Uçaklarınızın özellikle de İstanbul-Bodrum-İstanbul seferlerinde buzdolabı gibi soğuk olduğu şikayeti var da sebebini öğrenecektim. Ayrıca battaniye sayısı da yetersizmiş
- Şey... Siz acente misiniz?
- Hayır ben gazeteciyim...
- Bu tarz şikayetleri bize yazılı bildirmeniz gerekiyor...
- Öyle mi?
- Evet yazılı olaraktan...
- Olur, yarın gazeteye yazarım oradan okursunuz.

Takvim / Savaş Ay

"Pegasus uçakları buzdolabı gibi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

isimsiz ~ 9 yıl önce
Kızımı tek başına kıbrısa gönderecektim.Kızım 12 yaşında .Bileti alırken 12 yaşında olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini sordum.Sadece form doldurcaksınız dendi.Sabiha Gökçen havalimanına gittik ve tek başına yurtdışına uçamıyacağı söylendi ne sorumsuzluk biletde yandı 120 ytl bağıra bağıra gitti...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cnk ~ 10 yıl önce
bagajımı konser donusu kırdılar ustelık fazladan 150 ytl aldılar hadı bu normal su anda bır mahkeme hazırlıgındayım ve bu kalıtelı oldugunu savunana ve ucak ıcınde cok komık bı sekılde menu ve satıs yapmaya calısan sygısız para goz sırketle yuzlesecegım o zman belkı tutusup ısınırlar dımı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lutfen ~ 10 yıl önce
Uçak ısısını ayarlamak kolay olmalı. Sistemde bir hata yoksa, yolcu konforuna göre ısı ayarlanır. Acele genellemeci- afedersin sindirim sistemini tersten kullanan ağızlar ülkem ürünü. Gerçeği aramaz ama hurafeye tapar; safsata üretir. Lasse faire -Lasse passe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknikçi ~ 10 yıl önce
Yorumların çoğu asıl konuyu kaçırmış. Okuduğunu anlamadan herkes yorum yazmış, kimisi gazeteciye saldırmış, kimisi de Pegasusu savunmuş fırsattan istifade. Konu uçağın içinin çok soğuk olması değil! Gazeteci bu yönde şikayet alıyor, bunu hemen köşesinde yazmıyor, şirketi arayıp olayın aslını öğrenmek istiyor, ama kimse ilgilenmiyor. İşte mesele bu ilgisizlik! Bu yorumları yazan kişilerin bir şikayeti, sıkıntısı olup Pegasusu aradığında böyle bir muamele görmüş olsaydı acaba nasıl yorumlar yazardı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000