05 Mayıs 2016, Perşembe 12:16:54

Pegasus uçağında oksijen maskeleri açıldı

Pegasus Havayolları’nın İzmir-Stuttgart seferini yapan uçağında kabin basıncı arızası yaşandı, oksijen maskeleri döküldü.
  • Uçağın içinde bulunan yolculardaniz ben ve eşim. Verilmiş sadakamiz varmış. Aşırı panik oldu. Kalbi zayıf olanlar için çok zordu. Herkesin ölüm aklına geldi. Tesellimiz Miraç kandil gecesi idi. Pilotlar başarılı idi. Hostesler de aşırı panik oldu. Fakat onlar da muhakkak ilk defa böyle tehlikeyi canlı yasadi. Oksijen maskelerinden oksijen gelmedi. Ani imiş ten kulak zarlarimizin patlamasına az kaldi. Inisteki görüntülerin bir kısmını tlefonuma kayıt ettim. Velhasıl Allah korudu. İnşallah diyer yolcular da kalıcı hasar kalmadan atlatmistir.
  • Canım İzair'im.. Kesinlikle yönetimiyle , çalışanlarıyla , pilotlarıyla bu sektörün en mutlu ekibidir. Bu tarz olaylar havacılıkta yaşanır ki bu da gayet normaldir. Eğitimde bu senaryolar sık sık verilir. Ekip de arızanın üstesinden gayet profesyonelce gelmiştir. Geçmiş olsun.
  • PEGASUS ailesine ve yolcular büyük geçmiş olsun. Allah korumuş. Pegasus güzel sirket severek ucarim uçmaya da devam ederim.
  • izair şuan Türkiye nin halinden en memnun ekibi.Birçok Pegasusçu(pilot ve kabin ekibi) izmir base için dilekçe veriyor sıra bekliyor.(İZAİR) bunu biliyorum.Sorunsuz havalimanı sorunsuz şehir İzmir.Tek sıkıntı İzair filosundaki uçaklar TC-izb izc izd ize izg izj pegasusun eski uçakları.

Pegasus Havayolları’nın İzmir-Stuttgart seferini yapan uçağında kabin basıncı arızası yaşandı, oksijen maskeleri döküldü.  

Pegasus Havayolları’na ait TC-IZE kuyruk tescilli PC327 sefer sayılı uçak Almanya’nın Stuttgart kentine gitmek üzere İzmir’den kalktı. Uçak 35 bin feet irtifada Avusturya’nın Salzburg kendinin doğusunda seyir halindeyken uçağın havalandırma sisteminde arıza meydana geldi. Uçağın kaptan pilotu acil iniş için alçalırken uçaktaki oksijen maskeleri açıldı. 

Yolcular, uçakta kablo yanığı kokusu geldiğini öne sürdü.

Pegasus uçağında oksijen maskeleri açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Halit Erdem ~ 2 yıl önce
Uçağın içinde bulunan yolculardaniz ben ve eşim. Verilmiş sadakamiz varmış. Aşırı panik oldu. Kalbi zayıf olanlar için çok zordu. Herkesin ölüm aklına geldi. Tesellimiz Miraç kandil gecesi idi. Pilotlar başarılı idi. Hostesler de aşırı panik oldu. Fakat onlar da muhakkak ilk defa böyle tehlikeyi canlı yasadi. Oksijen maskelerinden oksijen gelmedi. Ani imiş ten kulak zarlarimizin patlamasına az kaldi. Inisteki görüntülerin bir kısmını tlefonuma kayıt ettim. Velhasıl Allah korudu. İnşallah diyer yolcular da kalıcı hasar kalmadan atlatmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İZAİR ~ 2 yıl önce
Canım İzair'im.. Kesinlikle yönetimiyle , çalışanlarıyla , pilotlarıyla bu sektörün en mutlu ekibidir. Bu tarz olaylar havacılıkta yaşanır ki bu da gayet normaldir. Eğitimde bu senaryolar sık sık verilir. Ekip de arızanın üstesinden gayet profesyonelce gelmiştir. Geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mevlüt Kaptan ~ 2 yıl önce
PEGASUS ailesine ve yolcular büyük geçmiş olsun. Allah korumuş. Pegasus güzel sirket severek ucarim uçmaya da devam ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izair ~ 2 yıl önce
izair şuan Türkiye nin halinden en memnun ekibi.Birçok Pegasusçu(pilot ve kabin ekibi) izmir base için dilekçe veriyor sıra bekliyor.(İZAİR) bunu biliyorum.Sorunsuz havalimanı sorunsuz şehir İzmir.Tek sıkıntı İzair filosundaki uçaklar TC-izb izc izd ize izg izj pegasusun eski uçakları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 2 yıl önce
evet bunu biliyoruz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000