14 Temmuz 2010, Çarşamba 12:12:22

PEGASUS UÇAĞI KÖRÜĞE ÇARPTI

Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçak, taksiye başlayacağı sırada Paris Orly Havalimanı’ndaki körüğe çarptı. Uçağın winglet’i hasar alırken sefer iptal edildi.
  • pardon da kaç tane k/m arkadaşım varsa hepsi aynı şeyi söylüyor. maaşlarımız yıllardır 500 euro diye. adım gibi biliyorum burada konuşanların hepsi bir fırsatını bulsa hemen thy ye geçer. kendi duvarınızda yöneticinizi bi eleştirin bakalım ertesi gün işsiz kalıyormsunuz kalmıyormusunuz. arkanızda duran sendikanız da yok. niye sendikalaşamıyorsunuz...
  • kaptan uçağı kendi geri getirmez bu yüzden ona gel,gel de denmez uçağın geri gitmesi yer hizmetlerinin işidir. ayrıca bizim pegasusum.com adlı sitemizde tartışma duvarımız mevcuttur. ailemiz ise şirketten memnundur. thy bir rüyadır... (amerikan rüyası gibi)
  • Bir B737-800 veya B757-200 tek winglet ile uçabilir, ancak hasar gören wingletin çıkartılıp yerine kanat ucunu kapatan eski-orijinal parçanın takılması şartıyla. Yanlış hatırlamıyorsam SunExpress'in Sky ve Lufthansa ile olan çarpışmalarında uçaklar memlekete tek winglet ile dönmüşlerdi.
  • Evet carpti ve 14.00de kalkmasi gereken ucak 23.30da kalkti.... Pilot yolculara soyle dedi "bana gele dediler bende geldim arkami gormuyodumki":))))
Paris Orly Havalimanı’ndaki talihsiz olay 7 Temmuz’da yaşandı. Yolcularını aldıktan sonra kalkış için taksi yapan Pegasus Havayolları’na ait TC-AAH kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın sol winglet’i körüğe çarptı.

Winglet kullanılamaz hale gelirken yolcular uçaktan indirildi. Londra’dan başka bir winglet gelmesi beklendiği için sefer iptal edildi. Yolcular, Türkiye’den gönderilen başka bir uçakla İstanbul’a getirildi.

Winglet takılan uçak bir gün sonra boş olarak İstanbul’a uçtu.

©AirportHaber
PEGASUS UÇAĞI KÖRÜĞE ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
pardon da kaç tane k/m arkadaşım varsa hepsi aynı şeyi söylüyor. maaşlarımız yıllardır 500 euro diye. adım gibi biliyorum burada konuşanların hepsi bir fırsatını bulsa hemen thy ye geçer. kendi duvarınızda yöneticinizi bi eleştirin bakalım ertesi gün işsiz kalıyormsunuz kalmıyormusunuz. arkanızda duran sendikanız da yok. niye sendikalaşamıyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kaptan uçağı kendi geri getirmez bu yüzden ona gel,gel de denmez uçağın geri gitmesi yer hizmetlerinin işidir. ayrıca bizim pegasusum.com adlı sitemizde tartışma duvarımız mevcuttur. ailemiz ise şirketten memnundur. thy bir rüyadır... (amerikan rüyası gibi)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir B737-800 veya B757-200 tek winglet ile uçabilir, ancak hasar gören wingletin çıkartılıp yerine kanat ucunu kapatan eski-orijinal parçanın takılması şartıyla. Yanlış hatırlamıyorsam SunExpress'in Sky ve Lufthansa ile olan çarpışmalarında uçaklar memlekete tek winglet ile dönmüşlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet carpti ve 14.00de kalkmasi gereken ucak 23.30da kalkti.... Pilot yolculara soyle dedi "bana gele dediler bende geldim arkami gormuyodumki":))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000