05 Ocak 2016, Salı 10:37:12

Pegasus Rusya uçuşlarını durdurdu

Pegasus Havayolları, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz sonrası uçuş ekiplerine vize uygulayınca ve vize başvurularına cevap alamayınca Rusya uçuşlarını durdurdu.
  • Uçaklarını düşür, pilotunu havada katletsinler sonrada bu ruslar niye yapıyorlar de, ne ala
  • sabiha gökçenden artık rusya ya hiç uçuş kalmadı.
  • Bence Ali başkan artık kendi uluslararası havalimanını inşaa etmeli, SAW'da pilotlara shortcut dilendirmekten kurtulur, hep inişte kalkışta nambır van :)
  • Gitceğimden değil sadece meraktan soruyorum, zaten vize yoksa da kötü muamele görmek kaçınılmaz şuan

Pegasus Havayolları, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz sonrası uçuş ekiplerine vize uygulayınca ve vize başvurularına cevap alamayınca Rusya uçuşlarını durdurdu. 

Pegasus Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaptığı Rusya uçuşlarını 13 Ocak tarihine kadar iptal etti. İptale gerekçe olarak Rusya hükümetinin aldığı bir kararla Türk taşıyıcılarda görevli uçuş ekiplerinden vize talep etmesi ve vize başvurularına cevap vermemesi gösterildi.

İşte Pegasus’tan yapılan o açıklama:

“Rusya Federasyonu’nun tüm dünyada kabul edilmiş  ICAO (International Civil Aviation Organization) kurallarına aykırı olarak Türk Taşıyıcılarına ait uçucu ekiplerden 01 Ocak 2016 itibariyle vize talep etmesi ancak Şirketimizce yapılan vize başvurularına da herhangi bir cevap alınamaması üzerine, Türkiye ile Rusya arasındaki seferlerimiz 13 Ocak 2016 Çarşamba gününe kadar ( 12 Ocak 2016 Salı günü dahil)  iptal edilmiştir. İlgili uçuşlara bileti olan misafirlerimize çağrı merkezimiz ( 0850 250 67 02) üzerinden ücretsiz iade yapılacaktır.

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı gelişen bu olay neticesinde yapılan iptallerden dolayı üzgün olduğumuzu belirtiriz. Uçucu ekiplerimiz için istenen vizeleri alma konusunda girişimlerimiz devam etmekte olup vizeleri alınmasını takiben uçuşlarımızı tekrar başlatacağımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Rusya’da Moskova ve Krasnodar’a direkt seferler düzenliyor.

©AirportHaber

Pegasus Rusya uçuşlarını durdurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

bekir ~ 2 yıl önce
Uçaklarını düşür, pilotunu havada katletsinler sonrada bu ruslar niye yapıyorlar de, ne ala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kirbe ~ 2 yıl önce
İnşallah sen ve senin gibi vatan hainleri de en yakın zamanda geberir. Evine giren hırsızı vuran adamı haklı bulanlar, vatanının hava sınırlarını işgal eden rus gavurunu kuralları yerine getirerek vurduk diye rusçocuğu oldular! Dün sorsan kamalın çocuklarıydı bunlar karar verin kimin çocuğusunuz (biliyorsanız tabi).. Hepiniz vatan hainisiniz en acı ölümü tadarsınız inşalllah...
IS - iT ~ 2 yıl önce
tr de senin gibi IS-iT teroristleri oldugu surece tr den bi cacik olmaz ! Asil vatan haini sensin ! Kurtleri kalles bir sekilde arkasindan vurdunuz ! Arti Kurtlerin petrolunu aliyorsunuz .... Buna yedigin kaba sicmak denir ! Ruslarin biyerlerini yalarken iyiydi demi ?!? Sangay 5 lileri yok Avrasya birligi .... O F-16 arkadan kalles bir sekilde vurcagina kapissaydi ya !! Ama yemez ... Kaleslik sizin gibi IS-iT lilerin kanina islemis .... Avrupa,Amerika,Rusya,Cin .... Kisacasi butun dunya sizin gercek yuzunuzu gordu ... Herkez tr ye karsi tavir aldi :))) yakinda sizi nato dan atarlar ... Bakalim o zaman ne halt yiceksiniz :))) tr nin suriye ,irak,libya olmasi yakindir ... keser doner sap doner gun gelir hesap doner ;)))
saw ~ 2 yıl önce
sabiha gökçenden artık rusya ya hiç uçuş kalmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs Havalimanı ~ 2 yıl önce
Bence Ali başkan artık kendi uluslararası havalimanını inşaa etmeli, SAW'da pilotlara shortcut dilendirmekten kurtulur, hep inişte kalkışta nambır van :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeşil pasaporta vize varmı? ~ 2 yıl önce
Gitceğimden değil sadece meraktan soruyorum, zaten vize yoksa da kötü muamele görmek kaçınılmaz şuan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000