24 Mart 2016, Perşembe 16:00:48

Pegasus pilotlarını uçuran zam!

Nisan ayında başlayacak havayolları arasında uçuş ekibi transfer yasağı öncesinde Pegasus Havayolları, pilotlarını kaybetmemek için yüzde 20 civarında zam yaptı. Kaptan pilot maaşları 40 bin TL’yi aştı.
  • Pilotluk gercekten zor bir meslek. Ki su pilotlugu basit gostermeye calisanlar sunu bilsin pilotlarin akademik en aldigi egitim sizin o yucelttiginiz tıp tan daha yüksek ve her konudada zeka potansiylleri var once arastirin sonra laf atin.
  • 200TL kar payı alan memur var, bu neyin kafasıdır?? Rezillik yahu!..
  • Turkiye'deki pilot maaslarini cok bulan yorumcu arkadaslari, Linkedin'de pilot ilanlarini takip etmeye davet ediyorum. Daha yeni Cin'de 27000 dolar (77000 TL/AY) ucretle 37 kaptani ilani gordum. Base ise Bangkok. Bangkok gibi ucuz bir sehirde yasayip 27000 dolar kazanacaksiniz, dusunun... Dunya standartlarina gore Turkiye'deki pilot maaslari yuksek degil. Eger ayni rakamlari sizler de kazanmak istiyorsaniz, konusmayi, yazmayi birakin. Nasil pilot olurum, onu arastirin. Lafla gemi yurumez... Bu arada 9 yillik sivil havacilik tecrubeme dayanarak soyluyorum; isin esasi ucus okulunu bitirmek degil, havayolu firmasina kendini kabul ettirebilmek veya is bulabilmektir ;)
  • Sektörde pilotların maaşları artarken diğer birimlerde maaşların düşmesi yada onlara göre daha az artmasının temel sebebi; bu camianın yani pilotların birbirlerini desteklemesidir. Tekniğe üç kuruşa birisi işe alındığında sevgili yöneticilerimiz sevinirken , piyasamızın düşmesi tabiki normaldir. Birbirlerini tutan ve destekleyen pilot arkadaşlarımı tebrik eder hepımıze özellikle teknisyenlere de ornek olmasını dilerim.Aldığınız paraları sonuna kadar hakettiinizi düşünüyorum. Saygılarımla

Nisan ayında başlayacak havayolları arasında uçuş ekibi transfer yasağı öncesinde Pegasus Havayolları, pilotlarını kaybetmemek için yüzde 20 civarında zam yaptı. Kaptan pilot maaşları 40 bin TL’yi aştı.

Havayolu şirketlerinin pilot kapma savaşı pilotlara yaradı. Şirketler pilotlarını kaybetmemek ve elinde tutabilmek için pilotlara ciddi oranlarda zam yapma kararı aldı. Nisan ayında başlayacak uçuş ekibi transfer yasağına sayılı günler kala hem pilotlarını kaptırmamak hem de yoğun yaz sezonu öncesinde yeni pilotlarını bünyesine katmak isteyen şirketler kesenin ağzını açtı.

Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli operasyon düzenleyen Pegasus Havayolları, bu konuda en cömert havayollarından biri oldu. THY’den de son dönemde bir çok pilotu kadrosuna kadar Pegasus Havayolları, sektör başına ücretlerde ciddi oranda artış yaptı. Son yapılan zamlarla birlikte, Pegasus’un yıl sonu maaş ortalaması yüzde 15-20 arttı. Böylelikle kaptan pilot maaşları 40 bin TL’nin üzerine çıktı.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, THY’de görev yapan pilotların toplu iş sözleşmesi zamlarını beklediği ve yasağın devreye gireceği son ana kadar başka şirketlere gitme olasılıkları bulunduğu öğrenildi.

©Airporthaber.com

Pegasus pilotlarını uçuran zam!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (181)

Skylove ~ 4 ay önce
Pilotluk gercekten zor bir meslek. Ki su pilotlugu basit gostermeye calisanlar sunu bilsin pilotlarin akademik en aldigi egitim sizin o yucelttiginiz tıp tan daha yüksek ve her konudada zeka potansiylleri var once arastirin sonra laf atin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay ~ 2 yıl önce
200TL kar payı alan memur var, bu neyin kafasıdır?? Rezillik yahu!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lütfansa ~ 1 yıl önce
Pilotluk her kosulda cok zor bir Meslek vede maliyeti cok yüksek bir Meslek . Pilot havada dügmeye basip Ucak kendiliginden gitmiyor ucagi sadece Otomatenvermitung Pilots bagliyabilmek icin en azindan 200 tane islem yapmak gerekiyor. sen o Kabinde oturmuyorsun sadece hesaplarla mesgulsun. Ve hesap yapmak gerekiyor kabinde oldugun sürece . Ayni zamanda caninda her an tehlikede . Ve gercekten Pilot olabilmek Icin sadece para yetmiyor zeki olman gerekiyor sinavlarini kazanman gerekiyor yani Bu isi lütfen Burda basitlestirmeyin ben pilotlara sonuna kadar saygiliyim cok kafa gerektiren bir Meslek .
Yekta ~ 1 yıl önce
havacılık sektöründe pilotluk hariç
37 cpt ~ 2 yıl önce
Turkiye'deki pilot maaslarini cok bulan yorumcu arkadaslari, Linkedin'de pilot ilanlarini takip etmeye davet ediyorum. Daha yeni Cin'de 27000 dolar (77000 TL/AY) ucretle 37 kaptani ilani gordum. Base ise Bangkok. Bangkok gibi ucuz bir sehirde yasayip 27000 dolar kazanacaksiniz, dusunun... Dunya standartlarina gore Turkiye'deki pilot maaslari yuksek degil. Eger ayni rakamlari sizler de kazanmak istiyorsaniz, konusmayi, yazmayi birakin. Nasil pilot olurum, onu arastirin. Lafla gemi yurumez... Bu arada 9 yillik sivil havacilik tecrubeme dayanarak soyluyorum; isin esasi ucus okulunu bitirmek degil, havayolu firmasina kendini kabul ettirebilmek veya is bulabilmektir ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Semih ~ 1 yıl önce
Hangi okuldan mezunsunuz
teknısyen ~ 2 yıl önce
Sektörde pilotların maaşları artarken diğer birimlerde maaşların düşmesi yada onlara göre daha az artmasının temel sebebi; bu camianın yani pilotların birbirlerini desteklemesidir. Tekniğe üç kuruşa birisi işe alındığında sevgili yöneticilerimiz sevinirken , piyasamızın düşmesi tabiki normaldir. Birbirlerini tutan ve destekleyen pilot arkadaşlarımı tebrik eder hepımıze özellikle teknisyenlere de ornek olmasını dilerim.Aldığınız paraları sonuna kadar hakettiinizi düşünüyorum. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000