16 Ocak 2010, Cumartesi 09:47:15

Pegasus personeli yolcuları azarladı mı?

Takvim Gazetesi yazarlarından Reşat Şüphesiz, okuyucusundan gelen bir mektubu köşesinde paylaşmış. İşte Şüphesi'e gelen o mektup ve yazarın konuya ilişkin yorumu...
  • bir an önce tgs pegasusun yer hizmetlerini alsada kurtulsak İSG çalışanları bu işi yapamıyor.İstasyon md.ilkur hanım nerdeyse kafayı yıyecek..hele o Arzu Polat yokmu yolculara ukalaca davranıyor sanki kendi malı yolcu memnuniyeti ne bilmiyor..çok yılışık neden butarz insanlar çalışır bilememç.pegasustaki Gökçende aline bir telsiz almış İSG yer hizmetlerine hava atıp tutuyor.gökçe hm.dün sende İSG deydin anan gibi burnun niye büyük.
  • ben otelcıyım havacılıktan anlamam ucmak dısında ama su bır gercek her kendını bılmez burnu havada parayla tum oteli(ucagı) satın aldık edasıyla yasayan ınsan ıcınde personelden savunma ıstenmez :)
  • SEVGİLİ ÜZÜM ÜZÜM BU İŞİN UNİFORMAYLA ALAKASI NEDİR HADİ BU YOLCULARI ANLADIKTA....
  • Arkadaslar bizde bu Uniforma sevdasi oldugu müddetce ve bu yolcular oldukca bu gibi haberleri daha cok duyariz..

"Kalkış saatini erkene alan Pegasus müşterilerini mağdur etti. 1 Ocak sabahı Sabiha Gökçen'den kalkacak olan uçağın saati 15 dakika erkene alındığı yolcularına SMS mesajı ile bildirildi. Check-İn kapanması nedeniyle uçak havalimanında iken 10-12 kişi alanda kaldı. Ailemizin yarısı uçağa bindi yarısı binemedi. Pegasus'un iki çalışanı bizimle azarlar gibi konuştu. Bir yolcuya ise 'Zaten ucuz bilet almışsınız' deme küstahlığında bile bulundular. Pegasus'a şikayetimizi ilettiğimizde rötar oranlarının çok düşük olduğunu, bunu her gün web sitelerinde yayınlıklarını söylediler. Ama personelleriyle ilgili hiçbir şey yok. 1 Ocak gibi özel bir günde havalimanında olmalarının acısını müşterilerden çıkardılar." (Pelin E. U.)

Hizmet sektöründe olan firmaların işi gerçekten zordur. Teknik detayların ötesinde personelinin eğitimli ve özgüveni yüksek olması gerekir. Firma gelen şikayet üzerine en azından bu iki personelinden savunma istemeli, bunu da müşterileriyle paylaşmalıydı. İnsan odaklı çalışan firmalar, bunu yapmazlarsa zararı kendileri çeker.

Reşat ŞÜPHESİZ
TAKVİM

Pegasus personeli yolcuları azarladı mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 8 yıl önce
bir an önce tgs pegasusun yer hizmetlerini alsada kurtulsak İSG çalışanları bu işi yapamıyor.İstasyon md.ilkur hanım nerdeyse kafayı yıyecek..hele o Arzu Polat yokmu yolculara ukalaca davranıyor sanki kendi malı yolcu memnuniyeti ne bilmiyor..çok yılışık neden butarz insanlar çalışır bilememç.pegasustaki Gökçende aline bir telsiz almış İSG yer hizmetlerine hava atıp tutuyor.gökçe hm.dün sende İSG deydin anan gibi burnun niye büyük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben otelcıyım havacılıktan anlamam ucmak dısında ama su bır gercek her kendını bılmez burnu havada parayla tum oteli(ucagı) satın aldık edasıyla yasayan ınsan ıcınde personelden savunma ıstenmez :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SEVGİLİ ÜZÜM ÜZÜM BU İŞİN UNİFORMAYLA ALAKASI NEDİR HADİ BU YOLCULARI ANLADIKTA....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaslar bizde bu Uniforma sevdasi oldugu müddetce ve bu yolcular oldukca bu gibi haberleri daha cok duyariz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000