13 Ekim 2009, Salı 14:46:28

Pegasus, ortak havayolu şirketi kurdu

Pegasus Havayolları, sermayesinin yüzde 49'u Pegasus'a ait olmak üzere, Kırgızistan devlet havayolu şirketiyle anonim şirketini kurdu...
  • Pegasusu Ailesinin bir ferdi olarak şirketimizin her geçen gün daha fazla büyümesi beni gururlandırıyor .. İnşallah anlımızın akıyla bu iştende başarı ile çıkacağız..Ayrıca bir Türk-i Cumhuriyetin tarafımızdan kalkınmaya başlaması mutluluk verici..
  • Bişkek ten gelen haberler halan bu anlaşmanın yapılmadığını gösteriyor.neden bu tür haberler çıkıyor bilemiyorum ama orada halan filort edildiğini biliyorum
  • Şirketimize hayırlı olsun, Daha nice başarılara inşallah. Laleli ve tüm Pegasus düşmanı lalelere de kapak olsun:)
  • Bişkek yolu göründü...

Kırgızistan Hükümet Sarayında düzenlenen törende, Pegasus Havayolları Mali İşler ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Ulga ve Kırgızistan'ın devlet havayolu şirketi Müdürü Egemberdi Mırzabekov, Kyrgyz Pegasus Airlines (KRA) A.Ş'nin kurulması yönünde ortak anlaşmayı imzaladı.

Uluslararası seferler düzenleyecek uçakları bulunmayan Kırgızistan, Türk Pegasus hava yolu şirketinin bu seferleriyle ülkenin yurt dışına açılmasının kolaylaşmasını, bunun yanısıra iç ve dış hatlarda ucuz seferler yapılması hedefleniyor.

İmza törenin ardından konuşan Başbakan Birinci Yardımcısı Ömürbek Babanov, iki havayolu şirketinin yöneticilerini kutlayarak, ''Ortak havayolu şirketinin kurulması Kırgızistan Türkiye ilişkilerinde önemli bir dönemin başladığını'' söyledi.

Babanov, bu ortak havayolu şirketinin iki halkları birbirine yakınlaştıracağını ve köprü haline geleceğinden emin olduğunu vurguladı.

Ömürbek Babanov, kurulan ortak şirketin Kırgızistan ve Türkiye'nin milli çıkarlarına cevap vereceğini belirtti.

Serhan Ulga da, Babanov'a ortak projenin hayata geçirilmesinde gösterdiği anlayış ve destekten dolayı teşekkür etti.

Ortak havayolu şirketinin kurulmasının ardından lisans alabilmek için en kısa zamanda kanunların gerektirdiği prosedürleri geçeceklerini ifade eden Ulga, ''Kurulan şirketin, iki ülke arasındaki mesafeyi kısaltılması açısından çok önemli bir adım olduğunu'' söyledi.

Ulga, şirketin vereceği hizmetleri müşteriler tarafından yüksek kalitede değerlendirileceğini düşündüğünü kaydetti.

Anlaşma çerçevesinde Pegasus'un, Kırgızistan'da iç hatlarda kullanılmak üzere devlet havayolu şirketine 2 adet uçağını tahsis edeceği ve toplam 5 uçakla kasım ayı itibariyle çalışmalarına başlayacağı öngörülüyor.

KRA Genel Müdürlüğüne Türk tarafından Alptegin İlgar getirilirken, şirketin uçakları Kasım ayından itibaren öncelikle Bişkek-İstanbul, Bişkek-Dubai, Bişkek-Seul, Bişkek-Astana ve Bişkek-Moskova seferlerini yapacak.

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Kırgızistan Devlet Havayolu Şirketi Müdürü Egemberdi Mirzabekov tarafından temmuz ayında, iki havayolu şirketi arasında bir ortak havayolu şirketin kurulmasına ilişkin anlaşma imzalanmıştı.

Zaman

Pegasus, ortak havayolu şirketi kurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Pegasusu Ailesinin bir ferdi olarak şirketimizin her geçen gün daha fazla büyümesi beni gururlandırıyor .. İnşallah anlımızın akıyla bu iştende başarı ile çıkacağız..Ayrıca bir Türk-i Cumhuriyetin tarafımızdan kalkınmaya başlaması mutluluk verici..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bişkek ten gelen haberler halan bu anlaşmanın yapılmadığını gösteriyor.neden bu tür haberler çıkıyor bilemiyorum ama orada halan filort edildiğini biliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Şirketimize hayırlı olsun, Daha nice başarılara inşallah. Laleli ve tüm Pegasus düşmanı lalelere de kapak olsun:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bişkek yolu göründü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000