03 Ağustos 2016, Çarşamba 13:10:19

Pegasus Ordu-Giresun-Ercan seferlerine başladı

Ordu Giresun Havalimanı’ndan tarifeli yurt dışı seferleri Ordu-Kıbrıs uçuşlarıyla bugün başladı.
  • Zorla açtırılmış bir hat. Bir aya kalmaz kapanır.
  • Kıbrıs-Ordu/Giresun hattı Kuzey Kıbrıs Çevre ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.Bakanlık Pegasus'a giderinin yüzde 40'ı kadar finans sağlamaktadır.Uçuş noktasının Ordu-Giresun olmasını Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti yönetimi istemiştir.Gerekçede Sinop-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Artvin-Gümüşhane Erzurum ve Bayburt'u tam ortada buluşturan bir hattır...Unutulmasın Ordu ve Giresunlular yıllarca Samsun ve Trabzon'a gitti uçağa binmek için...Kıbrıs'ta 20 binin üzerinde Karadenizli yaşamaktadır..Zaten bu sezon için satışa sunulan koltuk sayısı 13 bin 500 dür..Bu hattı kullanan zaten geliş gidiş kullanmak zorundu..Bu demek oluyor ki, Kıbrıs'tan 3 bin 500 Karadeniz Bölgesi'nden de 3 bin 500 kişi kullanırsa problem çözümleniyor...Pegasus'un niyetinin kış döneminde de bu hattı açık tutmak olduğu bunun için planlama yaptığını biliyoruz....
  • bu hat pegasus a kacar, ordu giresunun ve kibrisin nufusuna oranlarsaniz yolcu sayisi dusuk kalacaktir, gercekci olalim, bizim millet aktarma yapmayi sevmiyor herseyi bildikleri icin, ancak bu hat direk yolcu hatti degildir, bunu begenmeyen bircok kiside havaci degildir
  • PEGASUS SA UÇAR :)

Ordu Giresun Havalimanı’ndan tarifeli yurt dışı seferleri Ordu-Kıbrıs uçuşlarıyla bugün başladı. Pegasus Hava Yolları, bugünden itibaren haftada üç gün Ordu-Giresun Havalimanı ile Kıbrıs Ercan Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı seferler düzenliyor.

Böylece Pegasus, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne  tarifeli direkt seferler gerçekleştiren ilk havayolu şirketi oldu.

Kıbrıs Ercan Uluslar arası Havalimanı’ndan yaklaşık 120 yolcusuyla saat 10.40’da kalkan uçak saat 12.00 gibi ordu Giresun Havalimanı’na indi. Kıbrıs’a ilk sefer olması nedeniyle Havalimanı çalışanları uçağı itfaiye aracıyla su sıkarak karşıladı.

Havacılık geleneğine göre oluşturulan su takının altından geçen uçak Kıbrıs giden 110 kadar yolcusunu  alarak geri döndü.
Pegasus’un Ordu-Giresun ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki direkt seferleri Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri gerçekleşecek. Seferler Çarşamba günleri Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan Ordu-Giresun Havalimanı’na 10:40’ta, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Ercan Uluslararası Havalimanı’na 12:45’te düzenlenecek. Cuma ve Pazar günleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 10:05’te, Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan ise 12:05’te kalkacak.

Pegasus Ordu-Giresun-Ercan seferlerine başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Zor ~ 2 yıl önce
Zorla açtırılmış bir hat. Bir aya kalmaz kapanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU-GİRESUN ~ 2 yıl önce
Kıbrıs-Ordu/Giresun hattı Kuzey Kıbrıs Çevre ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.Bakanlık Pegasus'a giderinin yüzde 40'ı kadar finans sağlamaktadır.Uçuş noktasının Ordu-Giresun olmasını Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti yönetimi istemiştir.Gerekçede Sinop-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Artvin-Gümüşhane Erzurum ve Bayburt'u tam ortada buluşturan bir hattır...Unutulmasın Ordu ve Giresunlular yıllarca Samsun ve Trabzon'a gitti uçağa binmek için...Kıbrıs'ta 20 binin üzerinde Karadenizli yaşamaktadır..Zaten bu sezon için satışa sunulan koltuk sayısı 13 bin 500 dür..Bu hattı kullanan zaten geliş gidiş kullanmak zorundu..Bu demek oluyor ki, Kıbrıs'tan 3 bin 500 Karadeniz Bölgesi'nden de 3 bin 500 kişi kullanırsa problem çözümleniyor...Pegasus'un niyetinin kış döneminde de bu hattı açık tutmak olduğu bunun için planlama yaptığını biliyoruz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flypgs ~ 2 yıl önce
bu hat pegasus a kacar, ordu giresunun ve kibrisin nufusuna oranlarsaniz yolcu sayisi dusuk kalacaktir, gercekci olalim, bizim millet aktarma yapmayi sevmiyor herseyi bildikleri icin, ancak bu hat direk yolcu hatti degildir, bunu begenmeyen bircok kiside havaci degildir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 2 yıl önce
Bu hat sadece Ordu-Giresunlular için değil. Karadeniz'deki diğer havalimanlarından Ercan seferi olmadığı için Samsun, Trabzon, Gümüşhane, Rize, Artvin, Sinop hepsi OGU'dan uçacak. Yani en az 8 ile hitap edecek. Öğrenciler, tatilciler ve KKTC'de yaşayan Karadenizliler gözönünde bulundurulurak sefer koymuşlardır herhalde. Umarım başarılı olurlar.
KADİRKAPTAN ~ 2 yıl önce
PEGASUS SA UÇAR :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000