08 Mayıs 2014, Perşembe 11:05:24

PEGASUS KENDİ REKORUNU KIRDI!

Pegasus Havayolları, sivil havacılık sektöründeki yükselişini sürdürüyor. Şirket, geçtiğimiz ay yaptığı uçuşlarla kendi rekorunu kırdı.
  • Pegasus Batum seferlerini geri istiyoruz.
  • PGS 'ye çamur atmayın ey THY'liler sen 200-300 uçağı Hazine garantisiyle sipariş verirken adamlar tek kalemde 100 airbus sipariş veriyor,sizin gibi devlete sırtını dayamıyor.Özkaynaklarıyla yapıyor."THY'nin yanına gelemez" yok efendim "gelin Atatürk'e de görüşelim" diye hava atmayın.SHGM kolaysa İst-Ankara'ya Pegasus'a izin versin de görelim o zaman o hattaki fiyatlarınızla bilet satabilecek misiniz?Üniversitede tezlere konu olacak bir başarıdır bence Pegasus'un başarısı.Ha bu arada ne THY'deyim ne de Pegasus'ta.
  • pegasus bugün tr nin en önemli işadamlarından biri tarafından yönetiliyor tabiki bu kadar iyi olacak, thy hala memur mantığında kit havasında içinde yüzlerce kadro doldurması ahbap çavuş, thy ye tanınan ayrıcalıklar bunlara tanınsaydı neler olurdu
  • Turkiyenin en iyi ozel havayolu sirketi

Ali Sabancı’nın havayolu şirketi Pegasus, sivil havacılık sektöründe kendini aştı. Pegasus Havayolları, geçtiğimiz ay yaptığı uçuşla kendi rekorunu kırdı. Hem de havacılık ve turizm sektörünün yüksek sezon olarak tanımladığı yaz uçuşları öncesinde...

Zamanında kalkış performanslarını resmi internet sitesinde yayınlayan Türkiye’deki ilk ve tek havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran Pegasus’un açıkladığı rakamlara göre şirket, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında toplam 10 bin 472 uçuş yapmıştı. Bu rakam Pegasus Havayolları’nın bugüne kadar 1 ay içerisinde en fazla uçuş sayısı olarak tarihe geçmişti.

Pegasus Havayolları’nın yayınladığı verilere göre şirket yoğun geçmesi beklenen yaz sezonu öncesi bu rekorunu geride bıraktı. Nisan ayında toplam 10 bin 870 uçuş gerçekleştiren Pegasus, böylece kendi rekorunu da kırmış oldu.

Pegasus Havayolları, Nisan ayında kendine ait toplam uçuş rekorunu kırarken yine Nisan ayı zamanında kalkış performanslarında ise aynı başarıyı gösteremedi. 2014 yılındaki zamanında kalkış performanslarına göre şirket Nisan ayında yüzde 88.87’lik oranıyla bu yılın en kötü zamanında kalkış verisini elde etti.

2014 yılının Nisan ayında yüzde 88.87 zamanında kalkış performansı elde eden şirket, Mart ayında yüzde 93.66, Şubat ayında yüzde 88.99, Ocak ayında ise yüzde 89.86’lık zamanında kalkış oranlarına ulaşmıştı.

©AirportHaber.com

PEGASUS KENDİ REKORUNU KIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

PGS BATUM ~ 4 yıl önce
Pegasus Batum seferlerini geri istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bağımsız yorumcu ~ 4 yıl önce
PGS 'ye çamur atmayın ey THY'liler sen 200-300 uçağı Hazine garantisiyle sipariş verirken adamlar tek kalemde 100 airbus sipariş veriyor,sizin gibi devlete sırtını dayamıyor.Özkaynaklarıyla yapıyor."THY'nin yanına gelemez" yok efendim "gelin Atatürk'e de görüşelim" diye hava atmayın.SHGM kolaysa İst-Ankara'ya Pegasus'a izin versin de görelim o zaman o hattaki fiyatlarınızla bilet satabilecek misiniz?Üniversitede tezlere konu olacak bir başarıdır bence Pegasus'un başarısı.Ha bu arada ne THY'deyim ne de Pegasus'ta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nihat ~ 4 yıl önce
pegasus bugün tr nin en önemli işadamlarından biri tarafından yönetiliyor tabiki bu kadar iyi olacak, thy hala memur mantığında kit havasında içinde yüzlerce kadro doldurması ahbap çavuş, thy ye tanınan ayrıcalıklar bunlara tanınsaydı neler olurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tictoc ~ 4 yıl önce
Tr nın en önemli kul hakkını çalışanının hakkını yıyen yedıren biri tarafından yönetiliyor doğru
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Turkiyenin en iyi ozel havayolu sirketi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000