26 Kasım 2012, Pazartesi 12:26:26

PEGASUS HAVAYOLLARI MALİ DARBOĞAZDA MI?

Ali Sabancı’ya ait Pegasus Havayolları, kurulduğundan bu yana belki de ilk kez personel maaş ödemesi konusunda gecikme yaşadı. Pegasus personeline hangi alacakları ödenmedi?
  • Böyle komik mazeret olur mu ? Taşınma nedeniyle gecikme oluyorsa, 2009 Eylül de Halkalı da meydana gelen sel nedeniyle neden en ufak bir gecikme yaşanmadı o halde,ödemelerimizi tıkır tıkır aldık o dönemde bile. Kimseyi kandırmayın, ayrıldı İnsan Kaynalarının iş bilen ekibi, onları çoookkk arıyoruz ,daha da uzun zaman arayacak gibiyiz.
  • Bütün bu gecikmelerin tek nedeni ik nın tüm İslerini havacılığın h sini bilmeyen bir firmaya vermesidir.isi bilen ve yapan ekipin neredeyse hepsi ayrıldı bildigim kadarıyla,Allah daha büyük aksiliklerden şirketi korusun
  • Şimdi bu eksik odemeler haber konusu olmuş eywallah..söyleyecek sözüm yok.Bir kişi çıkıp da geçmişten bugüne kabin ekiplerinin hangi yöntemlerle ne şekilde mağdur edildiğinden bahsetmiyor.FAA 1992 yılındaki araştırma sonucu : uçuşta alınan radyasyonun nükleer santral çalışanının maruz kaldığının iki katı olduğunu olduğu yönünde. 11 bin 200 metrede yapılacak 4.1 saatlik yolculuk sırasında röntgen filmi çektirmiş kadar radyasyona maruz kalınıyor. Yılda ortalama 900-1000 saat uçuş görevi gerçekleştiren Pilot ve kabin memurları kozmik radyasyonun pençesinde..Kozmik radyasyon nedeniyle uçuş ekiplerinde daha çok göğüs ve kemik kanserine rastlanıyor. Finli bilim adamlarının araştırmasına göre kadın kabin memurlarının göğüs kanserine başka işlerde çalışan hemcinslerine oranla yakanma riski iki kat daha yüksek. BU RİSKLERİ KOKPİTE ÇOK GÜZEL MAAŞLARLA VE YAN ÖDEMELERLE SATIYORSUNUZ DA, ARKADA (KABİNDE) KALANIN CANI MI ÇIKSIN ?
  • koskoca bir yalan

Pegasus Havayolları’nda kabin ve kokpit ekiplerine maaş dışındaki bazı ödemeleri yapılmadı. Yaklaşık üç aydan bu yana Pegasus Havayolları’nın kabin ekiplerine flying cafe olarak bilinen uçak içi satıştan elde ettikleri primler ödenmedi.

Satılan ürünlerden hak ettikleri bölümü alamayan Pegasus Havayolları kabin personeli, buna ek olarak bir süredir yatı paralarını ve asgari geçim indirimi olarak bilinen AGİ ödemelerini de alamadı.

Kabin ekiplerinin dışında ikinci pilotlara da yatı paralarının ödenmediği kaydedildi.

Pegasus Havayolları, Ali Sabancı’ya ait Esas Holding tarafından satın alındıktan bu yana ilk kez ödemeler konusunda sıkıntı yaşadı.

Bugüne kadar personel alacaklarını gününde ve eksizsiz olarak ödeyen Pegasus Havayolları’nda,  son dönemde yaşanan aksamalar şaşkınlıkla karşılandı. Personele yapılan açıklamada ödemelerin aksamasına gerekçe olarak Halkalı’dan Kurtköy’e taşınılması gösterilirken eksik ödemelerin ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgi verilmedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli uçuşlar yapan Pegasus Havayolları, geçtiğimiz ay Halkalı’daki merkezden tüm birimlerini Kurtköy’e taşımıştı.

PEGASUS HAVAYOLLARI MALİ DARBOĞAZDA MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (101)

Misafir ~ 5 yıl önce
Böyle komik mazeret olur mu ? Taşınma nedeniyle gecikme oluyorsa, 2009 Eylül de Halkalı da meydana gelen sel nedeniyle neden en ufak bir gecikme yaşanmadı o halde,ödemelerimizi tıkır tıkır aldık o dönemde bile. Kimseyi kandırmayın, ayrıldı İnsan Kaynalarının iş bilen ekibi, onları çoookkk arıyoruz ,daha da uzun zaman arayacak gibiyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 5 yıl önce
Bütün bu gecikmelerin tek nedeni ik nın tüm İslerini havacılığın h sini bilmeyen bir firmaya vermesidir.isi bilen ve yapan ekipin neredeyse hepsi ayrıldı bildigim kadarıyla,Allah daha büyük aksiliklerden şirketi korusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLİRKİŞİ ~ 5 yıl önce
hala fly cafe primleri yatmamış siz neden bahseiyorsunuz yahuuuuuuu
Kokpite kepçeyle, Kabine çay kaşığıyla.. ~ 5 yıl önce
Şimdi bu eksik odemeler haber konusu olmuş eywallah..söyleyecek sözüm yok.Bir kişi çıkıp da geçmişten bugüne kabin ekiplerinin hangi yöntemlerle ne şekilde mağdur edildiğinden bahsetmiyor.FAA 1992 yılındaki araştırma sonucu : uçuşta alınan radyasyonun nükleer santral çalışanının maruz kaldığının iki katı olduğunu olduğu yönünde. 11 bin 200 metrede yapılacak 4.1 saatlik yolculuk sırasında röntgen filmi çektirmiş kadar radyasyona maruz kalınıyor. Yılda ortalama 900-1000 saat uçuş görevi gerçekleştiren Pilot ve kabin memurları kozmik radyasyonun pençesinde..Kozmik radyasyon nedeniyle uçuş ekiplerinde daha çok göğüs ve kemik kanserine rastlanıyor. Finli bilim adamlarının araştırmasına göre kadın kabin memurlarının göğüs kanserine başka işlerde çalışan hemcinslerine oranla yakanma riski iki kat daha yüksek. BU RİSKLERİ KOKPİTE ÇOK GÜZEL MAAŞLARLA VE YAN ÖDEMELERLE SATIYORSUNUZ DA, ARKADA (KABİNDE) KALANIN CANI MI ÇIKSIN ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 5 yıl önce
koskoca bir yalan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilirkişi ~ 5 yıl önce
hala fly cafe primleri ödenmedi yalanmış pöhh

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000