02 Haziran 2009, Salı 13:59:25

Pegasus Elazığ'da...

Pegasus Hava Yolları Elazığ uçuşlarına başladı...
  • urfada bu kadar yolcu potansiyeli varken neden özel hava yolları urfaya uçmazlar şaşırıyorum.özel hava yolu şirketleri kar hesabı gütmezlermi acaba urfada hem harika bir potansiyel hemde harika bir havaalanı var.
  • hatay ilinide seferler istiyoruz
  • Göreceğiz Elazığdaki performansını , (Erzurumdan uçmama sebepleri performans)
  • Irlanda'da Dublin ve Ingiltere'de Southampton ve Manchester ucuslarinida gormek isteriz

Yeni pist inşaatının tamamlanmasının ardından Elazığ'a uçuş düzenleyen ilk özel firma Pegasus Havayolları oldu.

25 Mart'ta bilet satışlarına başlayan Pegasus, Elazığ'a olan ilk seferini bu gün gerçekleştirdi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan kalkan Boing 737-800 tipi 189 kişilik yolcu uçağı, düzenlenen törenle Elazığ Havaalanı'na indi.

Yapılan kutlama törenine Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Pegasus Genel Müdür Yardımcısı Gürol Yüksel ve çok sayıda firma yetkilisi katıldı.

Vali Erol, başka hava yolu firmalarının da Elazığ'a ilgi göstermesini isteyerek, Pegasus'un ilk olması nedeniyle bunun şerefini tarihe kaydettiğini söyledi.

Elazığ havayolunun hitap ettiği insan sayısının 2 milyon civarında olduğunu ifade eden Vali Erol, "Buranın İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve yurtdışı ile bağlantıları var. Çok önemli bir pazar. Bunun değerlendirilmesi lazım. Elazığ artık geçici gümrük kapısı ilan edildi. Terminal binasının genişletilmesinin ardından havaalanımız uluslararası dolaşıma uygun hale gelecek.. İnsanımız yurtdışına gidebilmek için Malatya'ya Diyarbakır'a gidiyor. Muş, Tunceli, Bingöl'de bizimle aynı kaderi paylaşıyor. İnşallah yakında bu sıkıntı ortadan kalkacak." diye konuştu.

İz Air Genel Müdürü ve Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Gürol Yüksel ise, hiçbir hava yolu firmasının gelmediği bir yere geldiklerine dikkat çekti.

Haftada beş gün sefer düzenleyeceklerini aktaran Yüksel, Elazığ'dan İzmir'e de haftanın üç günü uçuş düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

Türkiye'de özel işletmecilik alanında en büyük firma olduklarını kaydeden Gürol Yüksel, gümrük işlerinin halledilmesi halinde, döneme göre uluslararası uçuş yapmak istediklerini dile getirdi.

Pegasus Elazığ'da...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
urfada bu kadar yolcu potansiyeli varken neden özel hava yolları urfaya uçmazlar şaşırıyorum.özel hava yolu şirketleri kar hesabı gütmezlermi acaba urfada hem harika bir potansiyel hemde harika bir havaalanı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hatay ilinide seferler istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Göreceğiz Elazığdaki performansını , (Erzurumdan uçmama sebepleri performans)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Irlanda'da Dublin ve Ingiltere'de Southampton ve Manchester ucuslarinida gormek isteriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000