28 Ocak 2012, Cumartesi 09:27:18

PEGASUS DA DİP YAPTI!

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kış şartları hava ulaşımını olumsuz etkilenken Pegasus Havayolları’nın dünkü kalkış performansı son bir yılın en düşük seviyesine indi.
  • Sayın külahıma anlat rumuzlu yorumcu ,bahsettiğiniz tarihteki gecikme uçak değişimi nedeniyle 1saat geç kalkılmıştır.Teknisyenler bir önceki seferden gelen uçağı emniyetli bulmamışlardır .Bu nedenle siz sayın yolcularımızın canına kast etmedikleri için uçak değişmiştir.Bilgillerinize ve insafınıza sunulur...
  • UCAK GECİKTİ, BİR SAAT SONRAYA YENİ PLAN GELDİ VE KALKTIK. UCAK ZAMANINDA KALKMIŞ. HAYRET , BİZİ Mİ KANDIRIYORSUNUZ? GÖRMÜYOR MUSUNUZ GÖRMEK Mİ İSTEMİYORSUNUZ? PEGASUS KRAL AMA ÇIPLAK KRAL...... DİĞER BİR DEYİŞLE "KRAL ÇIPLAK"
  • KAPISH sayın yorumcu. Bütün hava yolları değil 'low cost' denilen hava yolları para alır. Bilmeden konuşmuyorum. Baiın ağırdığında, asprin içmek için istediğin suya da para istenir mi? Üstelik Pegasus ucuz da değil, bagaj parası, yer ayırtma parası, kredikartı masrafı filan adı altında alınan ek katkılarla hiç te ucuz değil (kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.
  • bi taneciksin....allah'ım korusun

Türkiye’nin kalkış performanslarını internetten yayınlayan tek havayolu şirketi olan Pegasus Havayolları, 27 Ocak’a ait performansını açıkladı.

Toplam 223 uçuş gerçekleştiren Pegasus Havayolları, bu uçuşlarda düşük kalkış performansı sergiledi. Hava koşulları sebebiyle bir çok uçuşun iptal edildiği bir günde Pegasus Havayolları, yüzde 52.9’luk kalkış performansı gösterdi.

Bu rakamla Pegasus Havayolları, son dönemin en düşük performansını ortaya koymuş oldu. Son bir yılın aylık ortalama performanslarında yüzde 91’in altına düşmeyen Pegasus Havayolları, 16-22 Ocak haftasında 1399 uçuşta yüzde 85.4’lük bir performans ortaya koymuştu.

Özellikle dün etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle çok sayıda uçuş rötarlı yapıldı, onlarca uçuş da iptal oldu. 

Airporthaber.com 
PEGASUS DA DİP YAPTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın külahıma anlat rumuzlu yorumcu ,bahsettiğiniz tarihteki gecikme uçak değişimi nedeniyle 1saat geç kalkılmıştır.Teknisyenler bir önceki seferden gelen uçağı emniyetli bulmamışlardır .Bu nedenle siz sayın yolcularımızın canına kast etmedikleri için uçak değişmiştir.Bilgillerinize ve insafınıza sunulur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
UCAK GECİKTİ, BİR SAAT SONRAYA YENİ PLAN GELDİ VE KALKTIK. UCAK ZAMANINDA KALKMIŞ. HAYRET , BİZİ Mİ KANDIRIYORSUNUZ? GÖRMÜYOR MUSUNUZ GÖRMEK Mİ İSTEMİYORSUNUZ? PEGASUS KRAL AMA ÇIPLAK KRAL...... DİĞER BİR DEYİŞLE "KRAL ÇIPLAK"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
KAPISH sayın yorumcu. Bütün hava yolları değil 'low cost' denilen hava yolları para alır. Bilmeden konuşmuyorum. Baiın ağırdığında, asprin içmek için istediğin suya da para istenir mi? Üstelik Pegasus ucuz da değil, bagaj parası, yer ayırtma parası, kredikartı masrafı filan adı altında alınan ek katkılarla hiç te ucuz değil (kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bi taneciksin....allah'ım korusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000