15 Nisan 2010, Perşembe 20:37:03

KÜL BULUTUNA RAĞMEN UÇTU(GÜNCELLENDİ)

İzlanda’da yanardağın faaliyete geçmesi ile birlikte Avrupa’nın üzerini kül bulutu kapladı. Birçok uçuş iptal edilirken Pegasus Havayolları kül bulutuna rağmen uçuşlarını gerçekleştirdi. Eurocontrol de bu olağanüstü durumla ilgili bir açıklama yaptı.
  • kardesim sacma sapan yazmayin hava sahasi kapali olsa zten ucamaz bence bi dusunun hava sahasi acik olupda ucmayanlar varrr ucmusmu ucmus bu da kapak olsun
  • uç sabancı uç.ağzı dili olsa motorların anlatırlardı sana çektikleri sıkıyı.size aferin diyemiyorum.dünya havayolları YANLIŞ bir sensin DOĞRU olan!!!
  • uçmadı diyorlar hala yorum yapıyorsunuz.arkadaşlar yanlış haber hala anlamadınız mı:)
  • arkadaşım lütfen kendine bir rumuz başlığı bul ilki dışında bütün "flypgs" yorumları herzamanki yorumlarımdan değil. birde bu haber yapıldığında ingiltere hariç diğer uçuşlar iptal edilmemişti .merek etmeyin uçuş güvenliğini tehtit eden hiç birşey söz konusu bile olamaz .zaten kaptan böyle bir unsur fark ederse uçuşu iptal eder. daha öncede söyledim bir şirket para göz olsa,kaldı ki değil ama olsa niye bir uçuş için koca uçağı riske atsın. Pegasus paracı diyorsunuz. kör olmalısınız. biz uygulanan tarifeleri (ikram, bagaj gibi) bilet fiyatlarını düşürmek için. devlet hava yolundan ucuza uçuruyoruz. hala bize para göz diyorsunuz...

Pegasus Havayolları “İzlanda’da volkanik yanardağın yeniden faaliyete geçmesiyle oluşan hava şartlarından dolayı bugünkü Londra, Brüksel, Amsterdam’a yapılan tarifeli seferlerimizde herhangi bir iptal veya aksaklık yaşanmamıştır ve seferlerimiz düzenli olarak gerçekleşmiştir.

Yarın söz konusu seferlerde seyahat edecek misafirlerimizin havalimanına gelmeden önce  Pegasus’un 444 0 737 no’lu çağrı merkezinden bilgi almalarını önemle duyururuz” şeklinde açıklama yaptı. Eurocontrol, İzlanda'da patlayan yanardağın iki gün daha etkili olacağını ve bu gece yarısına kadar 5 bin uçuşun etkileyeceğini açıkladı.

Eurocontrol sözcüsü Kyla Evens, İzlanda’daki yanardağ patlaması ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Hava sahasındaki olumsuzluk iki gün sürebilir. Bu gece yarısına kadar 24 saatte 4 bin ila 5 bin uçuşun etkilenebileceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Avrupa hava sahasında günde 28 bin uçuş yapılıyor.

Öte yandan, İzlanda’daki yanardağın püskürttüğü duman, atmosferde meteorolojik olayların tümünün cereyan ettiği 10 km kalınlığındaki troposferi aşarak ozon tabakasını koruyan, 50 km kalınlığındaki stratosfere çıktı ve 18 km yüksekliğe ulaştı.

AirportHaber uyarıyor...

TÜM HAVALİMANLARINDAN AVRUPA'YA UÇUŞ YAPACAK YOLCULARIN KENDİ ŞİRKETLERİ İLE TEMASA GEÇEREK UÇUŞ YAPIP YAPAMAYACAKLARINA DAİR BİLGİ ALMALARI GEREKİYOR.

 

KÜL BULUTUNA RAĞMEN UÇTU(GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 8 yıl önce
kardesim sacma sapan yazmayin hava sahasi kapali olsa zten ucamaz bence bi dusunun hava sahasi acik olupda ucmayanlar varrr ucmusmu ucmus bu da kapak olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
uç sabancı uç.ağzı dili olsa motorların anlatırlardı sana çektikleri sıkıyı.size aferin diyemiyorum.dünya havayolları YANLIŞ bir sensin DOĞRU olan!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
uçmadı diyorlar hala yorum yapıyorsunuz.arkadaşlar yanlış haber hala anlamadınız mı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım lütfen kendine bir rumuz başlığı bul ilki dışında bütün "flypgs" yorumları herzamanki yorumlarımdan değil. birde bu haber yapıldığında ingiltere hariç diğer uçuşlar iptal edilmemişti .merek etmeyin uçuş güvenliğini tehtit eden hiç birşey söz konusu bile olamaz .zaten kaptan böyle bir unsur fark ederse uçuşu iptal eder. daha öncede söyledim bir şirket para göz olsa,kaldı ki değil ama olsa niye bir uçuş için koca uçağı riske atsın. Pegasus paracı diyorsunuz. kör olmalısınız. biz uygulanan tarifeleri (ikram, bagaj gibi) bilet fiyatlarını düşürmek için. devlet hava yolundan ucuza uçuruyoruz. hala bize para göz diyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000