07 Mart 2011, Pazartesi 12:38:31

IZAIR UÇAĞI APRONDA KAZA ATLATTI

Esas Holding bünyesindeki İzmir merkezli İzair’e ait bir uçak Adana Havalimanı’nda push back sırasında Havaş aracına çarptı. Uçakta küçük çaplı maddi hasar oluştu.
  • pegasusta pegasus bileti alıp uçmak farklı, pegasus bileti alıp izairın karşınıza çıkması farklı. zihniyetle alakalı değil bu kaliteyle alakalı. pegasustaki kalite izairda yok.
  • İzair ile yüzlerce kere uçtum.Diğerlerinden hiçbir farkı yok.Tamam pegasus zihniyeti ile uçuyorsunuz.Bunun ise tek sakıncası hazmedemiyor olmak.Kendi kanatları ile uçmasını isterdim ama yinede pegasus sayesinde sevgi kelebeğine binmek güzel.
  • izmir gibi bir şehre yatırım yapılmaması ve bu tarz firmalara izmirlinin mecbur edilmesi çok yazık. izmirlide anadolujet gibi thy sunexpress gibi firmaları hakediyor. hükümet neden izmirede anadolujeti uçuşlarını getirmiyor. sadece anadolujet ankarayı bağlıyor türkiyenin heryerine. izmirde kaliteyi hakediyor bence.
  • IZB'nin sadece adı IZB olacak, livery ise yine "kanatlı .şşek", pardon "sevgi kelebeği" tarzında olacak. İzmir'liler de kendini böyle "doğan görünümlü şahin"lerle, reg'inden başka herşeyi değişen ama yine de doğru düzgün çalışmayan Romeo'larla avutsun dursun...
İzmir merkezli İzair’e ait uçak Adana Havaalanı’nda talihsiz bir kaza yaşadı. Adana-İzmir seferini gerçekleştirmek için push back yapan TC-IZR tescilli uçağa, Havaş aracı çarptı. Cumartesi günü yaşanan olay sonrası uçakta küçük çaplı hasar meydana geldi. Uçak seferden çekildi, yolcular bir başka uçakla gecikmeli olarak uçtu.

Adana Havaalanı’nda yaşanan bu kaza sonrası İzair’in 5 uçağından Airbus 319 tipi 3’ü hangara girince operasyonda zaman zaman sıkıntılar yaşandı. İki uçağı Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’de C bakımında olan İzair, uçuşlarını Airbus 320 tipi iki uçakla sürdürmek zorunda kaldı. Bakımdaki uçaklardan birinin birkaç gün içinde sefere verilmesi planlanıyor.

Öte yandan, İzair filosundaki ilk Boeing 737-800 tipi uçağın önümüzdeki günlerde filodaki yerini alması bekleniyor. İzair Genel Müdürü Gürol Yüksel’in, Airbus’ların yerine Boeing’ler filoya dahil edilecek iddialarını, ‘ Yakın dönemde böyle bir planımız yok’ diyerek yalanlamasına rağmen Air Berlin’den kiralanan Boeing 737-800 tipi uçak filoya katılacak. TC-IZB kuyruk tescilini alan uçağa ‘Defne’ adı verildi. Uçağın halen resmi işlemleri sürüyor.

Bu arada Pegasus Havayolları da bir süre önce Air Berlin’den TC-CCP kuyruk tescilli bir Boeing 737-800 daha kiralamıştı.©AirportHaber.com Özel

IZAIR UÇAĞI APRONDA KAZA ATLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
pegasusta pegasus bileti alıp uçmak farklı, pegasus bileti alıp izairın karşınıza çıkması farklı. zihniyetle alakalı değil bu kaliteyle alakalı. pegasustaki kalite izairda yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İzair ile yüzlerce kere uçtum.Diğerlerinden hiçbir farkı yok.Tamam pegasus zihniyeti ile uçuyorsunuz.Bunun ise tek sakıncası hazmedemiyor olmak.Kendi kanatları ile uçmasını isterdim ama yinede pegasus sayesinde sevgi kelebeğine binmek güzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
izmir gibi bir şehre yatırım yapılmaması ve bu tarz firmalara izmirlinin mecbur edilmesi çok yazık. izmirlide anadolujet gibi thy sunexpress gibi firmaları hakediyor. hükümet neden izmirede anadolujeti uçuşlarını getirmiyor. sadece anadolujet ankarayı bağlıyor türkiyenin heryerine. izmirde kaliteyi hakediyor bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
IZB'nin sadece adı IZB olacak, livery ise yine "kanatlı .şşek", pardon "sevgi kelebeği" tarzında olacak. İzmir'liler de kendini böyle "doğan görünümlü şahin"lerle, reg'inden başka herşeyi değişen ama yine de doğru düzgün çalışmayan Romeo'larla avutsun dursun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000