19 Şubat 2014, Çarşamba 16:59:18

İSTANBUL'DA ULAŞIMA SİS ENGELİ

İstanbul’daki yoğun sis sebebiyle Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na inemeyen uçaklar, farklı havaalanlarına inmek zorunda kaldı.
  • Umarım birgün CAT3 olmadığı için divert eden uçağınız nedeniyle, ölüm döşeğinde sağ olarak son defa görebilme şansını yakalayabileceğiniz bir yakınınızın, ertesi gün cenazesine gitmak zorunda kalmazsınız. İşte o zaman belki 5 yılda 1 saat bile sis olsa o meydana neden bu aletlerin konması gerektiğini anlarsınız. Herşeye para olarak bakan, gözbebekleri "dolar" işareti olan insanlar bunu anlayamazlar. Rahat uyu canım anneciğim, ben hiç bir zaman bu insanlardan olmayacağım.
  • BEN MAĞDURUM batumdan bodruma gidecektım ankaraya indık.ve sonra ankaradan gece otobusa bındım bodruma gittim.benım mağduriyetım ne olacak.bilet parasi geri alacakmiyiz?ariyorum pegasus cevap vermiyor telefon açmiyorlar
  • Ucucu ekiplerimiz dinlensin biraz. Böyle şeyler olmasa dinlenemeyeceklerdi.
  • Yabanci ulkelerde bu durumlar yasanmiyor diyen arkadaslar, heatrowda 5 saat sisten dolayi rotar yemis insanlarda var(Thy ile degil ustelik Ba)

İstanbul’daki yoğun sis sebebiyle Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’na inemeyen uçaklar, Bursa'da Yenişehir Havaalanı’na inmek zorunda kaldı.

İstanbul’daki yoğun sis sebebiyle Sabiha Gökcen Havaalanı’na inemeyen Pegasus Hava Yolları’na ait Beyrut, Rusya ve Dubai’den gelen 3 uçak ile Atatürk Havalimanı’na inmesi gereken Amman ve Rusya’dan gelen özel uçaklar, Yenişehir Uluslararası Havaalanı’na mecburi iniş yaptı. 

Etkisini artıran yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak ve kalkış bekleyen bir çok sefer gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı saat 14.25 itibariyle başka meydanlardan gelecek uçaklara kapatıldı. Uçaklar İzmir, Ankara ve Bodrum'a yönlendirildi, birçok uçak dakikalarca havada tur atmak zorunda kaldı. Madrid, Dakar, Chicago,Iğdır, Simperfol, Dublin, Dublin, Cezayir ve Birmingham'dan gelen uçaklar İzmir'e inerken İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda park sıkıntısı ortaya çıktı. Bunun üzerine bazı uçaklar Bodrum, Dalaman ve Antalya'ya ve hatta Samsun'a dahi yönlendirildi. Yakıt kritiğine giren uçaklara İstanbul'a iniş için öncelik verilirken bazı uçakların yakıtlarının az olduğu gerekçesiyle yakın illere yönlendirilme talebinde bulunduğu bildirildi.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç de yaptığı açıklamada, yolcuların iletişim kanalları aracılığıyla uçuşlarını kontrol etmeleri konusunda uyardı.İSTANBUL'DA ULAŞIMA SİS ENGELİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

"Taş ve Kuş" ~ 4 yıl önce
Umarım birgün CAT3 olmadığı için divert eden uçağınız nedeniyle, ölüm döşeğinde sağ olarak son defa görebilme şansını yakalayabileceğiniz bir yakınınızın, ertesi gün cenazesine gitmak zorunda kalmazsınız. İşte o zaman belki 5 yılda 1 saat bile sis olsa o meydana neden bu aletlerin konması gerektiğini anlarsınız. Herşeye para olarak bakan, gözbebekleri "dolar" işareti olan insanlar bunu anlayamazlar. Rahat uyu canım anneciğim, ben hiç bir zaman bu insanlardan olmayacağım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NINO ~ 4 yıl önce
BEN MAĞDURUM batumdan bodruma gidecektım ankaraya indık.ve sonra ankaradan gece otobusa bındım bodruma gittim.benım mağduriyetım ne olacak.bilet parasi geri alacakmiyiz?ariyorum pegasus cevap vermiyor telefon açmiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucucu ekiplerimiz dinlensin biraz. Böyle şeyler olmasa dinlenemeyeceklerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yabanci ulkelerde bu durumlar yasanmiyor diyen arkadaslar, heatrowda 5 saat sisten dolayi rotar yemis insanlarda var(Thy ile degil ustelik Ba)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000