29 Eylül 2012, Cumartesi 10:50:54

GAZİPAŞA'DA PEGASUS HEYECANI YAŞANIYOR

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, "Pegasus yetkilileri Ekim ayında Gazipaşa’ya gelecek. İstekli olurlarsa seferler başlar" dedi. Peki, Pegasus Gazipaşa uçuşlarına ne zaman başlayacak?
  • en önemli konu, İstanbul'a yönelik uçuşun sabah saatlerinde, dönüş uçuşunun da akşam saatlerinde olması.. bu belki Gazipaşa'da uçağın gecelemesini gerektirir, ama sağladığı avantaj bölgede yaşayanların günübirlik İstanbul'da iş halletmeleri, hatta günübirlik düzenlenebilecek İstanbul turlarının turistlere satılabilirliği olabilir... bu günübirlik tur konusu gerçekten Alanya bölgesindeki turistler açısından anlamlı bir atraksiyon olacaktır..
  • buyrun kamuoyuna açıklayın, hangi şartlarda izin veriyorsunuz? hangi ağırlikta ve hangi hava şartlarında? hangi piste?
  • ne renk belli etmesi ? pegasustan baska ucus izni alan tarifeli ucus koyacak olan şirketmi var ? adamların tek sansı pegasus.ne yapaiblirler ki ?
  • Gazipaşanızın atın anahtarınıda verin bari pegasusa , bukadar renk belli etmek normal mi ya ????

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Pegasus Havayolları yetkilileri 15-20 Ekim tarihleri arasında Gazipaşa’ya gelecekler. Seferleri başlatmadan önce bölgemizin potansiyelini görmek istiyorlar. Bu nedenle detaylı bir organizasyona hazırlanıyoruz. Gazipaşa, Alanya, Anamur ve Bozyazı’nın belediye başkanları ile tüm sivil toplum olarak, Havalimanında bir toplantı düzenleyeceğiz. Bu toplantıda, Pegasus yetkililerine bölgemizin potansiyelini anlatacağız. Tanıtım ve Gazipaşa Havalimanına ulaşım gibi konularda, her türlü desteği vereceğimizi kendilerine anlatacağız. Bu toplantıda, istekli olduğumuzu ortaya koymamız lazım. Bu yüzden herkesi göreve davet ediyorum” dedi.

GAZİPAŞA’DA ‘PEGASUS’ BEREKETİ!

Öte yandan Pegasus’un Gazipaşa’ya inecek olmasının  hem yatırımcılara, hem de diğer uçak şirketlerine güven verdiğini söyleyen Başkan Özgenç, "İlçemizde ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Yatırımcıların ilgisi çok yoğunlaştı. Aldıkları 40'ar dönüm arazide 5 yıldızlı otel yapmak için bekleyen iki yatırımcı, Pegasus'la birlikte ilk kazmayı çok kısa süre içerisinde vuracaklarını açıkladılar. Turizme yönelik arsa satışları da kısa sürede tavan yaptı" dedi.

AĞZINA KADAR DOLU OLUR

Gazipaşa Havalimanına yurtiçi seferler düzenleyecek olan Pegasus’a uçuş izni verilmesini de değerlendiren Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, “Pegasus seferleri, bugüne kadar Gazipaşa’ya yapılmış en büyük sefer olur. Pegasus’un Gazipaşa-İstanbul seferleri ağzına kadar dolu olur. Pegasus uçmaya başladığı anda Anamur, Gazipaşa ve Alanya’da bir Allah'ın kulu, farklı bir taşıt ile İstanbul’a gitmeyi düşünmez” dedi. Gazipaşa Havalimanı'na yurtiçi seferler düzenleyecek olan Pegasus’un bölge için büyük şans olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, "Gazipaşa’dan İstanbul’a uçmamız, Londra’ya, Paris’e, Newyork’a uçmamız demektir. Pegasus uçmaya başladığı andan itibaren Anamur, Gazipaşa ve Alanya’dan bir Allah'ın kulu Antalya Havalimanı'ndan İstanbul’a gitmeyi düşünmez ve düşünmemelidir" dedi.

PEGASUS, GAZİPAŞA UÇUŞLARINA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden Ağustos ayında Gazipaşa Havalimanı için uçuş izni alan Pegasus Havayolları'nın da uçuşlara ne zaman başlayacağı konusu yavaş yavaş netleşmeye başladı. Edinilen bilgilere göre, Pegasus, uçuşlara Aralık ayında başlamayı planlıyor. 

HER GÜN UÇUŞ BEKLENTİSİ

Henüz seferlerin ne sıklıkta yapılacağı belirsizliğini korurken bölgede uçuşların her gün düzenli olarak yapılması yönünde beklentiler var. 

Türkiye'nin birçok noktasına ve bağlantılı olarak yurt dışına sefer yapacak olan Pegasus, SAS, Corendon, Transavia ve Tailwind havayollarından sonra izin alan 5'inci havayolu şirketi olmuştu. 

GAZİPAŞA'DA PEGASUS HEYECANI YAŞANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

alanyaner ~ 6 yıl önce
en önemli konu, İstanbul'a yönelik uçuşun sabah saatlerinde, dönüş uçuşunun da akşam saatlerinde olması.. bu belki Gazipaşa'da uçağın gecelemesini gerektirir, ama sağladığı avantaj bölgede yaşayanların günübirlik İstanbul'da iş halletmeleri, hatta günübirlik düzenlenebilecek İstanbul turlarının turistlere satılabilirliği olabilir... bu günübirlik tur konusu gerçekten Alanya bölgesindeki turistler açısından anlamlı bir atraksiyon olacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 6 yıl önce
buyrun kamuoyuna açıklayın, hangi şartlarda izin veriyorsunuz? hangi ağırlikta ve hangi hava şartlarında? hangi piste?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
renk belli etmek mi? ~ 6 yıl önce
ne renk belli etmesi ? pegasustan baska ucus izni alan tarifeli ucus koyacak olan şirketmi var ? adamların tek sansı pegasus.ne yapaiblirler ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anahtar ~ 6 yıl önce
Gazipaşanızın atın anahtarınıda verin bari pegasusa , bukadar renk belli etmek normal mi ya ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000