17 Ekim 2012, Çarşamba 11:04:17

GAZİPAŞA İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADILAR

Alanya ile kardeş şehir anlaşması yapmak isteyen Çek yetkililer, 2013’ün Mayıs-Ekim ayları arasında Gazipaşa Havalimanı’na inmeyi planlıyor

Son günlerde özellikle Avrupalılar tarafından yoğun talep gören Gazipaşa Havalimanı’na Pegasus hava yolu şirketinden sonra, Çek Cumhuriyeti merkezli Vvv Tour Cz firması da iniş için görüşmeler yapıyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu ile Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret eden firma yetkilileri, Gazipaşa Havalimanı ile yakından ilgilendiklerini bildirdiler. Türkiye ve Alanya’ya yerel firmalarla uçuş yapmak istediklerini belirten firma yetkilisi Viktoria Ledova, bu konuda Corendon firmasıyla görüşme gerçekleştirdiklerinisöyledi.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise, “Gazipaşa Havalimanı’nın sonuçlarını almaya başladığımız bir dönemece girdik. Artık daha mazeretsiz, güçlü sezonların önü açılmış bulunuyor” dedi.

TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Çavuşoğlu ise Çek firmasının, ülkesinde güçlü bir operatör konumunda olduğunu söyleyerek, “Büyük bir otobüs firmaları da var. 2013’ün Mayıs-Ekim ayları arasında Gazipaşa Havalimanı’na inme çalışmaları var. Aynı zamanda Alanya ile kardeş şehir anlaşması da yapmak istiyorlar ve en büyük özellikleri, Türkiye’ye ilk defa operasyon düzenleyecek bir firmaya sahip olmaları. Bu Türkiye ve Alanya için çok önemli bir gelişme” şeklinde açıklama yaptı. (Yeni Alanya)

GAZİPAŞA İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADILAR

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000