27 Ocak 2011, Perşembe 17:00:24

AIRBUS OUT, BOEING IN

Pegasus Havayolları’nı da bünyesinde bulunduran Esas Holding’in sahibi olduğu İzair, filosunu Airbus’tan Boeing’e dönüştürecek.
  • Meslektaşıma katılıyorum. Kişiye göre değişir. Bana göre de Airbus derim. Tek geçerim. Boeing Renault Megane ise Airbus Mercedes E serisi. Olay aynen budur.
  • Burada konşulanlar Mercedes E-Bmw 5.. serisi kapışması gibi birşey. İkisi de farklı konularda birbirinin önüne geçiyor...bende iki type var 737 ve 320 hangisi derseniz benim KENDİ FİKRİM boeing derim. 737 yi sonradan aldım. hangisi iyi hangisi sağlam vs vs diye tartışamam ama 737 daha çok zevk veriyor bana. Birde 320yle inemediğimiz yerlere 737 sanki ATR gibi iniyor :))) hııı Airbus biraz daha fazla kitap bilgisi gerektiriyor az yoruyor.Bunlar benim kendi deneyimlerimdir Pilota göre değişkenlik gösterebilir. mesela bir rus arkadaşım var antonov 124 uçuruyor. açıyor ağını 124 kapıyor ağzını 124 dünyanın en iyi uçağıymış..ne denebilir ki....ben uçmam :))) ama saygı duymak lazım ;)
  • KAlkmış başka bir modelin pilotlarına sistem denetçisi diyor. Kompleks akıyor resmen adamın ağzından. Salya gibi akıyor.
  • tamamen pilotaj. Airbus tan kaynaklanan birşey değil. Tropikal CB ye girildiği için düştü. Bunun benzer boeing kazalarının sayısı belirsiz. Adana Ceyhan da düşen uçağımız neydi niye düştü bir bak bakalım boeing fanatiği...

Ali Sabancı’nın Yönetim Kurulu üyesi olduğu Esas Holding bünyesindeki İzmir Havayolları(İzair), filosundaki Airbus uçaklarını Boeing’e dönüştürecek.

Pegasus Havayolları bünyesinde operasyonlarını sürdüren İzair’in halen filosunda 3’ü Airbus 319 ve 2’si A320 olmak üzere 5 adet Airbus tipi uçak bulunuyor.

Özellikle Pegasus Havayolları’nda uygulanan low cost modeli gereği tek tip uçak modelinin tercih edilmesi ve böylelikle birçok açıdan avantajlı olunması üzerine İzair’de böyle bir değişim kararı verildiği belirtilirken Pegasus’un sipariş ettiği fabrika çıkışlı Boeing’lerin İzair’e kaydırılacağı belirtiliyor.

İzair’de geçtiğimiz dönemde sık sık burun takımlarında arızalar yaşanan Airbus 319 tipi uçakların bu kararın alınmasında etkili olduğu konuşulurken, Pegasus’tan üç fabrika çıkışlı Boeing 737-800’ün ve Esas Holding’in ortak olduğu Air Berlin’den de iki adet Boeing uçağının İzair’e kaydırılması gündemde bulunuyor. İddialara göre Mart ayında İzair’in iki Airbus’ı göndererek Air Berlin’den gelecek uçakların filoya dahil edileceği öne sürülüyor.

Ancak İzair’in uçak tipinde Airbus’tan Boeing’e döneceği iddiaları şirket yetkilileri tarafından doğrulanmadı, bu yılki planlar arasında böyle bir dönüşüm bulunmadığı kaydedildi. 

©AirportHaber.com ÖZEL

AIRBUS OUT, BOEING IN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
Meslektaşıma katılıyorum. Kişiye göre değişir. Bana göre de Airbus derim. Tek geçerim. Boeing Renault Megane ise Airbus Mercedes E serisi. Olay aynen budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Burada konşulanlar Mercedes E-Bmw 5.. serisi kapışması gibi birşey. İkisi de farklı konularda birbirinin önüne geçiyor...bende iki type var 737 ve 320 hangisi derseniz benim KENDİ FİKRİM boeing derim. 737 yi sonradan aldım. hangisi iyi hangisi sağlam vs vs diye tartışamam ama 737 daha çok zevk veriyor bana. Birde 320yle inemediğimiz yerlere 737 sanki ATR gibi iniyor :))) hııı Airbus biraz daha fazla kitap bilgisi gerektiriyor az yoruyor.Bunlar benim kendi deneyimlerimdir Pilota göre değişkenlik gösterebilir. mesela bir rus arkadaşım var antonov 124 uçuruyor. açıyor ağını 124 kapıyor ağzını 124 dünyanın en iyi uçağıymış..ne denebilir ki....ben uçmam :))) ama saygı duymak lazım ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KAlkmış başka bir modelin pilotlarına sistem denetçisi diyor. Kompleks akıyor resmen adamın ağzından. Salya gibi akıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tamamen pilotaj. Airbus tan kaynaklanan birşey değil. Tropikal CB ye girildiği için düştü. Bunun benzer boeing kazalarının sayısı belirsiz. Adana Ceyhan da düşen uçağımız neydi niye düştü bir bak bakalım boeing fanatiği...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000