25 Ekim 2015, Pazar 14:00:51

Ordu-Giresun'da işler yolunda

Avrupa ve Türkiye'nin denize dolgu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na gösterilen yoğun talebi karşılamak için sefer sayılarının da artırıldığı bildirildi.
  • Bu havalimanı 4 ayda 30 dan fazla havalimanını geride bıraktı. En geç bir yıla kadar günlük uçuş sayısı 15 i geçecek... Birileride oldukca üzülecek.
  • taşıma su ile değirmen dönmez. anlayan anladı !
  • zonguldak ta havaalanı yok ne olmuş yani.... bizim siyasılarımiz krallll.....
  • boş boş işler, seferler. e yani ? memlekete ne faydası var ? fuzuli fuzuli işler bunlar. helal yoldan ödenilen vergiler nasil da carcur ediliyor. trabzon, samsun dururken. daha yakıt koyulamıyor uçaklara. yakındır zaten üzerinde fındık kurutulması, düğün yapılması. püfür püfür eser bi de ohhh.

Avrupa ve Türkiye'nin denize dolgu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na gösterilen yoğun talebi karşılamak için sefer sayılarının da artırıldığı bildirildi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 22 Mayıs'ta açılışını yaptığı Ordu-Giresun Havalimanı'nda yoğunluk yaşandığını söyledi.

Deniz üzerine inşa edilen havalimanını kullanmak isteyen yolcu sayısının her geçen gün arttığını belirten Balkanlıoğlu, şu ana kadar 100 binin üzerinde vatandaşın havalimanını kullandığını ifade etti.

Yolcu sayısının artmasıyla ek seferlerin düzenlendiğini kaydeden Vali Balkanlıoğlu, "İlk aylarda Türk Hava Yolları tarafından günde 3 sefer yapılıyordu. Şimdi Türk Hava Yolları bir sefer daha ekledi. Aynı zamanda özel bir havayolu şirketi de Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Kasım ayından itibaren seferlere başlıyor. Bu havayolu şirketi de günlük 2 sefer yapacak. Toplamda ise günlük 6 sefer olacak" dedi.

Vali Balkanlıoğlu, sefer sayısının, diğer havayolu şirketlerinin havalimanına girmesiyle daha da artmasını beklediklerini vurgulayarak, "Denizdeki havalimanına çok yoğun ilgi var. Uçakların tamamı neredeyse tam dolu geliyor ve tam dolu gidiyor. Doluluk oranı yüzde yüzlere çok yakın" diye konuştu.

Daha önce havalimanında yolcu sorunu yaşanıp yaşanmayacağı konusunda endişelerin yaşandığını ancak havalimanının açılmasıyla yolcu sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Balkanlıoğlu, "Bilet fiyatlarının ilk aylara oranla düşmesi de yolcu sayısının artmasını sağladı" ifadesini kullandı.

Vali Balkanlıoğlu, kasım ayından itibaren havalimanında gece uçuşlarının, ilerleyen aylarda da uluslararası uçuşların başlayacağını sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun'da işler yolunda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İzmirli ~ 3 yıl önce
Bu havalimanı 4 ayda 30 dan fazla havalimanını geride bıraktı. En geç bir yıla kadar günlük uçuş sayısı 15 i geçecek... Birileride oldukca üzülecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 3 yıl önce
taşıma su ile değirmen dönmez. anlayan anladı !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Closed ~ 3 yıl önce
Seçimden sonra kapanır zaten. O zaman kimse su taşımayacak.
heyt ulen.... ~ 3 yıl önce
zonguldak ta havaalanı yok ne olmuş yani.... bizim siyasılarımiz krallll.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 3 yıl önce
boş boş işler, seferler. e yani ? memlekete ne faydası var ? fuzuli fuzuli işler bunlar. helal yoldan ödenilen vergiler nasil da carcur ediliyor. trabzon, samsun dururken. daha yakıt koyulamıyor uçaklara. yakındır zaten üzerinde fındık kurutulması, düğün yapılması. püfür püfür eser bi de ohhh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BEKLENEN... ~ 3 yıl önce
Hoş geldin rezaletin dikalası...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000