12 Aralık 2012, Çarşamba 08:21:31

ORDU-GİRESUN'A 'VALİ' İNCELEMESİ

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu-Giresun Havalimanı inşaat alanında incelemelerde bulundu...
  • TÜM YAPILANLARI DENİZ GERİ ALMAZSA.HATIRLAYIN GEÇMİŞİ, DENİZ DOLGULARINI. KARADENİZ KENDİNDEN ALINANI TEKRAR GERİ ALMIŞTIR İNCELEMELERE BAKMADAN KİM OLDUĞUNU SORMADAN.BU KARADENİZ BU.
  • Terminalde 2/3 tane körük olursa süper olur.
  • hayırlısı ıle soz konusu meydan hızmete gırmesıyle bırlıkte turkıyenın gururu olacaktır.. umarım ıstenılen yolcu potansıyelıne de tez zamanda ulaşarak, kendıne yakışır bı hareketlılıgı hem bolge ınsanına hemde ulkemıze yaşatır...heyecanla beklıyoruz tamamlanmasını.......

Projeyi yürüten yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Şahin ve Düzgün, inşaat alanındaki çalışmaları yerinde incelediler.

Vali Şahin, inşaat alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, havalimanı inşaatının ilerleme seviyesi ile ilgili zaman zaman alanda incelemeler yaparak yetkililerden bilgi aldıklarını hatırlattı.


Projenin bir an önce tamamlanmasını arzu ettiklerini dile getiren Şahin, "Bir günde 80 aracın 24 saat aralıksız çalışması ve 40 bin ton taşın denize indirilmesi oldukça sevindirici. Şu anda çalışmaların istenildiği şekilde yürütüldüğü tarafımızca gözlemlendi. Gelinen nokta şudur ki üst yapıdaki çalışmalarla altyapıdaki çalışmaların önümüzdeki günlerde paralel bir şekilde yürütülerek ikisinin de aynı anda hizmete girecek olması sevindiricidir" dedi.

Ordu Valisi Orhan Düzgün de inşaatın koruyucu mendireğinin toplam uzunluğunun 4,5 kilometre olduğunu, bunun 2,5 kilometresinin 2012 yılının sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Hedefe yaklaşılmasının kendileri açısından memnuniyet verici olduğuna dikkati çeken Düzgün, şunları kaydetti:

"Dış koruyucu mendirekte çalışmalar devam ederken bir taraftan da pist dolgusundaki çalışmalar sürüyor. Pist dolgusunda da 420 metreye ulaşıldı. Önümüzdeki ocak ayı itibarıyla havaalanının üst yapısının ihalesine çıkılacak. Nisan ayı itibarıyla apron ve terminal yapılacak alanın dolguları tamamlanmış olacak. 2014 yılı içerisinde üst yapı çalışmalarını tamamlanarak havaalanının ulaşıma açılmasını arzu ediyoruz."

ORDU-GİRESUN'A 'VALİ' İNCELEMESİ

Facebook Yorum

Yorumlar

TABİİKİ ~ 5 yıl önce
TÜM YAPILANLARI DENİZ GERİ ALMAZSA.HATIRLAYIN GEÇMİŞİ, DENİZ DOLGULARINI. KARADENİZ KENDİNDEN ALINANI TEKRAR GERİ ALMIŞTIR İNCELEMELERE BAKMADAN KİM OLDUĞUNU SORMADAN.BU KARADENİZ BU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Körúk ~ 5 yıl önce
Terminalde 2/3 tane körük olursa süper olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 5 yıl önce
hayırlısı ıle soz konusu meydan hızmete gırmesıyle bırlıkte turkıyenın gururu olacaktır.. umarım ıstenılen yolcu potansıyelıne de tez zamanda ulaşarak, kendıne yakışır bı hareketlılıgı hem bolge ınsanına hemde ulkemıze yaşatır...heyecanla beklıyoruz tamamlanmasını.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000