09 Aralık 2015, Çarşamba 08:05:36

Ordu-Giresun tahminleri aştı

Avrupa'nın ve Türkiye'nin, tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığı bildirildi.
  • Eee, hani ABD uçuşları? Giresun'da her ailenin Sam Amca'nın ülkesinde akrabası vardı hani:)
  • Havaalanina ikinci pisti istiyoruz. Cok tutan ilk piste paralel bir ikinci bir pist harika olur. Ayni anda inis kalkis yapilabir. Turkiye icin ne dersiniz ? Dunyada ilk.
  • Ordu belediye başkanı olan arkadaş, ordu için herhangi bir şey yapamayınca ulaştırma bakanlığının yaptığı havaalanına inen yolcularla övünmeye başlamış anlaşılan.
  • Sadece Kasım ayı iç hat yolcu sayısı incelendiğinde 55 havalimanı olan ülkemizde Ordu-Giresun havalimanının yaklaşık 45.000 yolcu ile 23. sırada yer aldığı görülmektedir. Pegasus bilindiği gibi 13 Kasım'dan itibaren günde 2 sefer SAW-OGU yapmaya başladı. Yani Kasım ayının tamamında olsaydı yolcu sayısı en az 10.000 daha artacak ve 55.000 olacaktı. Yine Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir yapmaya başlayacak, ayrıca 1 Ocak'tan itibaren Cuma günleri SAW 3 frekansa çıkacak. Anadolujet'in Ercan seferleri için başvuruda bulunduğu bildiriliyor. Tüm bu gelişmelere bakıldığında çok yakın bir zamanda havalimanımızın ilk 20 havalimanı arasına girmesinin kesin olduğu anlaşılıyor. Daha fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım, zira bazen yazmadan da yazmış gibi olmak mümkün, anlayana tabi...

Avrupa'nın ve Türkiye'nin, tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığı bildirildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 Mayıs'ta resmi açılışı yapılan havalimanının yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Havalimanının bölgenin yüzyılın projesi olarak değerlendirildiğini belirten Yılmaz, "Bu prestij projemizin yoğun şekilde çalışması bizleri son derece mutlu etti. Açıldığı ilk günlerde çalışıp çalışmayacağı, 'Günde bir iki uçak iner mi ya da inmez mi' tartışmasının yapıldığı havalimanımıza bugün itibarıyla günlük 12 uçak seferi yapılmaktadır. 11 Aralık Cuma günü itibarıyla bu seferler 16'ya çıkacak" dedi.

Ordu-Giresun tahminleri aştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Rajkopan ~ 3 yıl önce
Eee, hani ABD uçuşları? Giresun'da her ailenin Sam Amca'nın ülkesinde akrabası vardı hani:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordulu ~ 3 yıl önce
Havaalanina ikinci pisti istiyoruz. Cok tutan ilk piste paralel bir ikinci bir pist harika olur. Ayni anda inis kalkis yapilabir. Turkiye icin ne dersiniz ? Dunyada ilk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 3 yıl önce
Ordu belediye başkanı olan arkadaş, ordu için herhangi bir şey yapamayınca ulaştırma bakanlığının yaptığı havaalanına inen yolcularla övünmeye başlamış anlaşılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU-GİRESUN ~ 3 yıl önce
Sadece Kasım ayı iç hat yolcu sayısı incelendiğinde 55 havalimanı olan ülkemizde Ordu-Giresun havalimanının yaklaşık 45.000 yolcu ile 23. sırada yer aldığı görülmektedir. Pegasus bilindiği gibi 13 Kasım'dan itibaren günde 2 sefer SAW-OGU yapmaya başladı. Yani Kasım ayının tamamında olsaydı yolcu sayısı en az 10.000 daha artacak ve 55.000 olacaktı. Yine Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir yapmaya başlayacak, ayrıca 1 Ocak'tan itibaren Cuma günleri SAW 3 frekansa çıkacak. Anadolujet'in Ercan seferleri için başvuruda bulunduğu bildiriliyor. Tüm bu gelişmelere bakıldığında çok yakın bir zamanda havalimanımızın ilk 20 havalimanı arasına girmesinin kesin olduğu anlaşılıyor. Daha fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım, zira bazen yazmadan da yazmış gibi olmak mümkün, anlayana tabi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000